Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világűr ugye végtelen. Ezt...

A világűr ugye végtelen. Ezt én elfogadom, csak nem értem. Ti hogyan értitek meg a térbeli végtelenség fogalmát?

Figyelt kérdés
Már rengeteget töprengtem rajta, hogy a tér vajon hogyan lehet végtelen? Arra jutottam, hogy ezt a mi agyunkkal nem lehet felfogni. Viszont, ha így van akkor a mi agyunk olyan, mint egy lebutított számítógép. Lehet, hogy már megbolondultam? :-)
2008. nov. 28. 08:31
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
65%

Ha egy lufit el tudsz képzelni (mint végtelen felületet) - akkor már a végtelen világűrről is van fogalmad. Ne feledd, hogy a tömege véges!

És, ahogy a lufit fel lehet fújni - úgy ezt a világegyetemet is.

2008. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Sok okosat olvastam a válaszokból. Köszönöm! Bár a kérdés nyitva maradt...és a végtelenségig nyitva is marad...
2008. nov. 28. 19:03
 13/40 anonim ***** válasza:
95%

Jelenlegi tudásunk szerint a világegyetemnem vége nincs, de határa van, azon túl pedig nincs értelme időről vagy térről beszélni, egyszerűen a világegyetem magába foglalja ezt a két fogalmat és egyidős vele. Tehát nincs értelme időről és térről beszélni a világegyetem keletkezése előtt sem. Hangsúlyozom hogy ezt nem dogmaként mondom hanem a tudomány jelenlegi álláspontja szerint igy van, (lásd ősrobbanás). A kérdezönek ime két link amely segithet megérteni hogy mekkora is lehet a világegyetem:

http://www.youtube.com/watch?v=BGxRWCmwSDE

http://www.youtube.com/watch?v=9ptdbNUtpx4&feature=related

Remélem segitségedre volt a válaszom.

2008. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videókat. Köszönet értük! A kérdés azonban kérdés maradt. (A válaszodat hasznosnak ítéltem, mert tényleg hasznos.)
2008. nov. 28. 20:25
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Itt már csak az a kérdés, hogy megszámlálható végtelen vagy megszámlálhatatlan végtelen a térbeli végtelenség... ;) Csak mert ugye az sem mindegy, hogy milyen végtelenről beszélünk.


A térbeli végtelenséget úgy kell elképzelni, mint a párhuzamosok metszését. Én szerintem így lehet a legjobban megérteni ezt az egészet. Mert ugye a "standard tudástárban", az az euklideszi geometriában nem létezik ilyen. Azonban, ha kicsit továbbgondoljuk ezt, és más módszerekkel közelítjük a kérdést, akkor máris megfoghatóvá válik a párhuzamosok metszése. Minden csak nézőpont kérdése. Ne akarjuk a világegyetem végtelenségét általános tudományokkal megérteni. Mert nem lehet.

2008. nov. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó nagyon jól mondja, a végtelen az egy kiemelt érték, felfogni nem tudjuk a maga valójában, de a matematikai modellezés sokat segít abban, hogy megértsd :)
2008. nov. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Szia! Itt talán találhatsz érdekes dolgokat... Hátha valamit segít

2008. nov. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Srapnel ***** válasza:
100%

Szerintem Te olyan fajta megértést feltételezel, ami a mindennapi tapasztalatokon nyugvó "zsigeri" megértés, amikor látod, megfogod, szagolod. Tehát mintegy "át akarod érezni" és nem valami távoli matematikai konstrukcióban leírni. Nyilvánvaló, hogy ez nem nagyon fog menni, hiszen Te ebben a térben és időben véges léptékű létezésben vagy.


Egyébként a végtelen (pontosabban a határtalan és végtelen térfogatú) világegyetem elképzelése még mindig kevésbé problematikus, mint bármilyen végesé (határtalan v. határos), ha jobban belegondolsz. A távol keleti vallások ezért is indultak ki mindig a végtelen időtől fogva létező, végtelen terű világból. A végtelent megérteni és átérezni a hétköznapi gondolkodás számára elég nehéz, ellenben rengeteg kényelmes vonása is van.


Az emberi agy egyébként semmilyen módon nem feleltethető meg az ember által alkotott digitális és analóg számítógépeknek.

2008. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
A dolog megértésének az a része nem megy, hogy akármeddig megyek, utána van még tovább. Ez szerintem felfoghatatlan!
2008. dec. 1. 18:16
 20/40 A kérdező kommentje:
Gondoljatok bele! Szétteszitek a két kezeteket és mindkét irányba mehettek, nincs határ. Abszurd. Persze nekünk van rá szavunk: végtelen. Kész.
2008. dec. 1. 18:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!