Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világűr ugye végtelen. Ezt...

A világűr ugye végtelen. Ezt én elfogadom, csak nem értem. Ti hogyan értitek meg a térbeli végtelenség fogalmát?

Figyelt kérdés
Már rengeteget töprengtem rajta, hogy a tér vajon hogyan lehet végtelen? Arra jutottam, hogy ezt a mi agyunkkal nem lehet felfogni. Viszont, ha így van akkor a mi agyunk olyan, mint egy lebutított számítógép. Lehet, hogy már megbolondultam? :-)
2008. nov. 28. 08:31
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
"nem emberi léptékű" :-) Van isten.
2010. márc. 3. 20:12
 32/40 anonim ***** válasza:

szerintem olya valami ammi részekben van pl:a téridő=relális számokkal

azon túl a téridőn tul amit még nem hódított meg ott van a komplex szám (szerintem vagy egy másik dimenzió és ha a hely "elfogy"akkor kampó!!!!!!

2010. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Az M-elmélet elég jól elmagyarázza, hogy hogyan is kellene elképzelni az univerzumunkat és azt ahogy elfoglalja a helyét a többdimenziós hipertérben. De még bizonyításra vár. Amíg nincs bizonyítva, addig szigorúan véve nem több egy vallásnál. De ezek szerint én vallásos vagyok :P
2010. márc. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

[link]

Ez talán segít felfogni a méreteket.

2010. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Végre egy M-elméletes kolléga... :)

A kérdésre visszatérve. Ahány elmélet annyiféle magyarázat, bár abban is van valami, hogy az emberei elme sose lesz képes felfogni.

2010. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:

A gond az, hogy abszolút rossz irányból közelítitek meg a dolgokat. A válasz szinte a kezetekben van, csak nem fogjátok.

"A dolog megértésének az a része nem megy, hogy akármeddig megyek, utána van még tovább."

Mi ebben az érthetetlen? Felejts el minden butaságot, és nézd teljesen más oldalról: Egy hangya szaladgál egy labdán. A hangya a labda görbült felületén mindig ugyanabba az irányba haladva soha nem fog akadályba ütközni, mialatt végtelen hosszú utat tehet meg. Ennek ellenére a labda bizony véges nagyságú. Ilyesmi az űr is: A VILÁGŰR VÉGES, DE HATÁRTALAN.


Most te elindulsz egy JÓKORA labdán, állításod igaz lesz: "akármeddig megyek, utána van még tovább". Ítéletnapig is elsétálgathatsz, egyenes vonal mentén, soha nem érsz a végére.


Az alapvető problémát az okozza, hogy sok ember nem érti azt sem mi az, hogy "egyenes". Bizony. Mindenki 2D-nak képzeli el az egyenest, úgy mintha egy papíron húztuk volna. De ez így nem jó! Az egyenes ugyanis lehet görbe is, attól függ, hogy honnan nézed. Most jól összezavartalak?


"Szétteszed a két kezed, és akármeddig kinyújthatod.

Csakhogy egy idő után összeérnek! Úgy, hogy közben mindkettő egyenes!

ÍGY végtelen a világunk!" Na ez a válaszoló már kezdi kapizsgálni. Teljesen jó amit írt.


Az agyunkról: Itt sem arról van szó, hogy mi az amit el tudsz képzelni és mit nem, hogy a szülőszobában fejedre ejtett-e az orvos és most hülye vagy-e vagy sem.

Csupán arról, hogy ebben a témakörben agyunk felfogóképességének határához értünk.


Az értelem, és felfogás tapasztalatokon alapul. Amit nem tapasztalsz meg (vagy nem bizonyítják be neked egyértelműen) arról nem tudhatsz, és amiről nem tudsz, amit nem ismersz arról természetesen nem tudsz beszélni. Ha valamit nem tudsz, akkor azon egyértelműen nincs is mit felfogni. Oké? Amit nem ismersz, aminek létezéséről nem tudsz az SZÁMODRA nem létezik. Tehát nem is tudod fölfogni. Ez teljesen logikus.


Pl: Ha fogod a földgömbödet és visszaugrasz az időbe Kolumbusz elé, és bekopogtatsz az egyik házba, hogy "csókolom, jöttem, ez pedig a Föld, ami ugye teljesen nyilvánvalóan gömb alakú, és ha el tetszik indulni itt, és csak egyenesen tetszik menni, akkor "holnapután" meg tetszik érkezni ugyanide." bámulni fognak rád mint borjú az új kapura.

Egyszerűen képtelenek lennének fölfogni mi az hogy gömb alakú Föld. Teljesen abban élnek, hogy sík és a végein lezuhannak. Agyad bármit föl tud fogni amit kellően megtapasztal, amiben él. Ma már mindenki vidáman megy reggel munkába azzal a tudattal, hogy a Föld gömb alakú, míg a középkori néni még mindig tátott szájjal áll és jelenleg az a legnagyobb problémája, hogy miért is tudna körbemenni a Földön mindig csak egyenesen előre haladva.


Érted már? Próbálj meg nyitottabban gondolkodni. Az emberek teljesen manipulálva vannak és agyuk is irányítottan gondolkodik. Légy a magad agyad ura! Ne azon rágódj, hogy miért nem érted meg, hanem azon, hogy hogyan tudnád megérteni. A kettő teljesen más.


Írd majd meg hogy mi ment át, kiváncsi volnék.


Ne feledd: Legyél a saját agyad ura, legyél nyitott!!!

2010. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

A válaszodból én ezt szűrtem le:

"Csupán arról, hogy ebben a témakörben agyunk felfogóképességének határához értünk." Köszönöm.

2010. márc. 4. 20:59
 38/40 A kérdező kommentje:
Én ezt a kérdést úgy 9 évesen tettem fel magamnak és úgy másfél éve itt ezen az oldalon. Megválaszolhatatlan kérdés.
2010. márc. 4. 21:03
 39/40 anonim ***** válasza:

Be kell menni egy Alexandra könyvesboltba és meg kell venni a Talentumos könyveket.


Ja, és el kell olvasni.

A neten túl sok hulladékot lehet találni ebben a témában is.

2010. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az egész világűrt egy mikroszkóphoz kell hasonlítani.Vegyünk egy tárgyat,minden egyes pontját,amit mi nem látunk,azt a mikroszkóp igen,s egyre csak nagyítjuk-nagyítjuk az adott pontot.Legegyszerűbben,ahogy mértékegységek váltakoznak mikrométer,nanométer,stb.Talán így lehet az űrt is "elképzelni".16/F
2014. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!