Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mi keressük az idegen...

Miért mi keressük az idegen intelligens lényeket?

Figyelt kérdés

- Ha intelligensebbek nálunk akkor ők hamarabb megtalálnának minket. Vagy direkt rejtőznek.

- Ha kevésbé intelligensek, akkor nem fogunk tudni kommunikálni velük, nem fognak rádiójeleket, üzeneteket küldeni.

- Ha meg egyszerűbb létformák vannak x fênyév távolságban, arra rá se jövünk, hogy egyáltalán vannak. De ha mégis, akkor sem tudunk oda menni megvizsgálni.

Szóval hacsak minket meg nem találnak, mi nem fogunk találni semmit. Így értelmetlen idegen fajokat keresni. Erre még nem gondolt az a több ezer tudós?



2020. szept. 30. 06:26
1 2 3 4
 11/35 Wadmalac ***** válasza:
77%
#10: Ez nem a mese rovat.
2020. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

#9 , Ha nem idegenek csinálták például a 20 G-s fordulókat , akkor ezek szerint földi emberek. Viszont akkor megkérdezem, hogy honnan vették a technológiát, az idegenektől ?


Túl sok az észlelés, hogy ne legyen benne valami.


Viszont figyelembe kell venni az optikai csalódásokat is.

Történt is velem ilyen, így első kézből adom az információt.

Talán 2 éve volt. Este egy szinte vízszintesen K-NY irányban, "lassan" mozgó fényt vettem észre, ami tőlem talán 30 méterre volt és kb 30 méter magasságban, majd egyszer csak kialudt a fény.

Olyan 200 Km/h sebességűre saccoltam.

Úgy meglepődtem, még sosem láttam ilyet.

Olyan volt mintha izzana. Pár perc után elkezdtem gondolkodni, hogy mi lehetett. Apró meteorit darab ? Annak sokkal gyorsabbnak kellene lenni, ha közel vízszintesen tud haladni.

Nem nagyon akartam elhinni, hogy esetleg egy nagyon távoli , a föld légkörében elégő dolgot láttam.

Még este rákérdeztem itt a gyakorin, hogy volt e az adott időben valami mozgás kint, és meg is jött a válasz, hogy pont akkor volt egy elégő meteorit.

Annyira közelinek érzékeltem az egészet, hogy most már pontosan tudom, hogy a szemnek csak nagy körültekintés után szabad elhinni bármit is.

Az UFO érzékelések jó része meggyőződésem, hogy optikai csalódás, egy jó részük hazugság, egy részük megmagyarázható fizikai jelenség, na de a többi ?

A többi közt ott lehet "Íti" akit már nagyon várunk.

2020. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Wadmalac ***** válasza:

"Ha nem idegenek csinálták például a 20 G-s fordulókat , akkor ezek szerint földi emberek."


Vagy ahogy magad is felveted a lehetőségét, valami tök más dolog.


"Viszont akkor megkérdezem, hogy honnan vették a technológiát, az idegenektől ?"

Ez egy gyakori teória, ugyanúgy, ahogy az is, hogy saját haditechnikánk, csak sokkal előrébb jár titokban, mint gondoljuk.


Nekem ez is sántít.


Minek egy ilyen haditechnológia, ha nem használod semmire?

Mármint arra, amire készült, haditechnikának?


Ide-oda cikáznak néha random területek felett, még hadi megfigyelésre sem használják.

Akkor minek van?


Valaki mondhatja, hogy mert még csak tesztelik.


ÖTVEN ÉVE csak tesztelik?


Mert nagyon régóta vannak ilyen megfigyelések.


Vagy tartogatják a NAGY VILÁGÉGÉSRE?


Ha iylen régen tudják, hogy jön és ekkora, hogy ilyen technikát titokban kell rá csőre töltve tartani, akkor jócskán van idő tenni ellene, nem pedig kivárni.


Ez logikailag mindenhogy sántít.

Én ezért kizárnám a földi technológiát.


De még ez sem ad több alapot az idegen technológia tippre.

2020. okt. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

" Ha nem idegenek csinálták például a 20 G-s fordulókat , akkor ezek szerint földi emberek."


Az ilyen terhelésnek durva hatása van a szervezetre, normál képzett pilótáknál már a fele is sokkkk. Viszont már vagy 40 éve képesek vagyunk pilóta nélküli repülőgépeket építeni és a drónoknak egy nem probléma, amíg megvan a kellő szerkezeti szilárdságuk.


20g soknak tűnhet, de pl a légiharc rakéták már 30+ éve ( az AIM7 pl 1982 óta ) képes 30g-s manőverek végrehajtására. Elég rég óta nincs akadálya az ilyen manővereknek - értelmes léptékben persze.

2020. okt. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

#14

Ezeknek nincs látható rakéta hajtóműve.

Akkor teljesen más lenne a helyzet.

Az USA repülője is egy TIC-TAC-ot vett filmre.

Semmi szárny, semmi hajtómű csóva.

2020. okt. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Wadmalac ***** válasza:

Ha gép, tutira más a hajtása, mint amiket ismerünk.

A magas G-re két válasz is lehet, egyik a drón, mint írták is, a másik a G-hatásokat kiküszöbölő hajtás.


Én továbbra sem hiszem, hogy idegen járművek röpködnek nálunk, de attól még a technikai feltételezés részen morfondírozhatunk.

2020. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Te is csak az orrodig látsz.

Nem az a lényeg, hogy ott röpköd valami , amiről nem tudod, hogy mi az, hanem amikor lezuhan és jön a katonaság és összeszedi az utolsó fecniket is.

Na mit gondolsz miért kell az nekik ?

Nem gondolhatja senki sem, hogy egy hobbista, másfél méteres fesztávolságú papir-balsa vitorlázó repülőgépe csapódott be, amit most a katonaság jófejségből összeszed.

2020. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Wadmalac ***** válasza:

"Te is csak az orrodig látsz."


Valóban? Nem a tied akad el az ufológia kétes irodalmának lapjain?


"hanem amikor lezuhan és jön a katonaság és összeszedi az utolsó fecniket is."


Sajna erre nincs BIZONYÍTÉK. Sztorik, apámunokaöccselátta stb. történetek vannak, de nulla hiteles bizonyíték, csupa kérdéses hitelességű nyom.


Ha te hinni akarsz benne, te dolgod. De nincs jogod hülyének nézni azt, akinek ez kevés.


Ez itt még mindig a tudomány rovat.

2020. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Mit tekinthetünk tudományos bizonyítéknak ?

Ha mondjuk 100 ember látja a lezuhant valamit ?

Ez csak akkor válik bizonyítékká, ha a katonaság, a kormány együttesen elismeri ?

Sosem fogják.


Ha viszont a 100 ember vallomására azt mondod, hogy nem bizonyító erejű, akkor ezzel azt mondod ki, hogy mindannyian hülyék. Nem tudják ránézésre megmondani, hogy az nem földi eredetű jármű.

Vannak magas pozíciót betöltött személyek vallomási is, akik tudnak sok mindenről.

De el kell fogadnom azok véleményét is, akik nem hisznek ilyenekben.

2020. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Wadmalac ***** válasza:

"Mit tekinthetünk tudományos bizonyítéknak ?"

Amit a tudomány, a tudományos közélet meg tud vizsgálni, nem csak mesélnek róla meg állítólag el van titkolva.


"Ha mondjuk 100 ember látja a lezuhant valamit ?

Ez csak akkor válik bizonyítékká, ha a katonaság, a kormány együttesen elismeri ?"


Akkor sem.


Gondolom nem meglepő, hogy ezek a szervek tudnak hazudni is.


"Ha viszont a 100 ember vallomására azt mondod, hogy nem bizonyító erejű, akkor ezzel azt mondod ki, hogy mindannyian hülyék."


Az állítólagos roswelli eseményről sem beszél 100 tanú.

Egy sem beszél róla.

Több százan állítják, hogy nekik mesélte tanú. Az eredeti állítólagos tanúk sosem nyilatkoztak nyilvánosan, csak a ma még élő hozzátartozóik mesélik a történetet.


"Nem tudják ránézésre megmondani, hogy az nem földi eredetű jármű."

Mondd már meg nekem, átlagember hány földönkívüli tárgyat lát, ami alapján meg tudja különböztetni bármi földi eredetűtől, amit még szintén nem látott?


Ha előttem esne csaknem atomjaira egy műszaki szerkezet (a roswelli eseménynél állítólag több száz méteres legyezőban szóródtak szét az apró darabok), én sem merném első ránézésre kijelenteni, hogy földi vagy nem. pedig műszaki ember vagyok.

Persze ha megtalálom az "Intel inside" matricát, tipikus földdi dizájnú alkatrészt, akkor egyértelműen földi. De ha nem találok ilyet, az csak annyit jelent, valami, amit még nem láttam.

Rengetegszer néztek ufó-alkatrésznek rakétafokozat-darabokat világszerte.



"Vannak magas pozíciót betöltött személyek vallomási is, akik tudnak sok mindenről."

És azon magas pozíciókban az egyik közkedvelt "harci" eszköz a dezinformáció.

2020. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!