Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mi keressük az idegen...

Miért mi keressük az idegen intelligens lényeket?

Figyelt kérdés

- Ha intelligensebbek nálunk akkor ők hamarabb megtalálnának minket. Vagy direkt rejtőznek.

- Ha kevésbé intelligensek, akkor nem fogunk tudni kommunikálni velük, nem fognak rádiójeleket, üzeneteket küldeni.

- Ha meg egyszerűbb létformák vannak x fênyév távolságban, arra rá se jövünk, hogy egyáltalán vannak. De ha mégis, akkor sem tudunk oda menni megvizsgálni.

Szóval hacsak minket meg nem találnak, mi nem fogunk találni semmit. Így értelmetlen idegen fajokat keresni. Erre még nem gondolt az a több ezer tudós?



2020. szept. 30. 06:26
1 2 3 4
 31/35 Wadmalac ***** válasza:

"Tehát azt mondod, hogy a tudományos oldalon mindent a legprecízebben érdemes/kell/illik mondani ?"

Nem.

Illene, de nem vagyunk tökéletesek meg gyakran a téma vagy a kérdező szaktudása (annak hiánya) miatt le kell butítani a mondandót.

Mindenki tévedhet.

De az ebben a rovatban elvárható, hogy ha valaki valamit tényként, bizonyítottként jelent ki, azt támassza alá.

Nem az olyan dolgokat, mint az E=m*c2. Annak igazolására ott van százévnyi fizika, iskolai oktatás, bármi.


De mondjuk azt a kijelentést, hogy márpedig itt vannak az idegenek, plusz ezt bizonyítottnak állítani, azt nagyon illene.

2020. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Wadmalac, még mindig várjuk legalább egy-két linket, ahol a vitázó félnek igazat adtál volna. Azt mondtad 1000 tanúd van rá.

Kedves Tanúk , ha esetleg besegítenétek wadmalacnak az jó lenne, mert még mindig azt mondom, hogy okoskodik.

A cikkben megjelenő Chupacabra vizsgálatra tudnál valami bizonyítékot ?

Na, ezt nevezem én okoskodásnak.

Ugye téged utálnak az emberek ?

Csak költői kérdés volt, nem várok rá választ.

Ha meg az UFO-k nem bizonyítottak, akkor ezt a kérdést nem is lehetett volna feltenni ebbe a kategóriába, akárcsak egy rakás más kérdést sem.

2020. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac, még mindig várjuk legalább egy-két linket, ahol a vitázó félnek igazat adtál volna."


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Megteszem ,annak ellenére, hogy a jelen vitában NULLA jelentősége van, személyeskedésre követelsz védekezést. Ami nem vita, hanem sima aljasság. Terelés a vita témájáról, ahol nincs érved.

Ergo: vitaképtelen vagy és nem érdemelsz több választ.


"A cikkben megjelenő Chupacabra vizsgálatra tudnál valami bizonyítékot ?"


Ott az egyetemi vizsgálat linkje.

[link]


Egy kihullott szőrű kojot. Ez a chupacabra.


Mi kell még?

Bizonyára az egyetem is hazudik, hogy titkolják, ugye?


"Na, ezt nevezem én okoskodásnak."


Azt, amikor a másikkal szemben nincs érved és verve érzed magad? Szomorú.


"Ugye téged utálnak az emberek ?"


Bizonyára vannak olyanok, akik igen.

Az érvek nélkül vitatkozókat el szoktam hajtani a búsba élőben is.


De érdekes módon rengeteg barátom van, akikkel nagyon jól el tudunk beszélgetni, vitázni ezer dologról.

Néha elég jó brainstorming viták keverednek, a végére mindig közösen megtaláljuk a "végső érvet" és mindenki elégedett.

Itt az oldalon is vannak olyan emberek, akikkel ezt meg lehet tenni ,mert tudják, mi a vita lényege. Nem a "győzelem", hanem az igazság, a végső nem cáfolható válasz.

Pl. 2*Sü.


Remélem most már érted és képes vagy így viselkedni.

Ha nem, nincs miről beszélni.


"Ha meg az UFO-k nem bizonyítottak, akkor ezt a kérdést nem is lehetett volna feltenni ebbe a kategóriába, akárcsak egy rakás más kérdést sem."

Na ez meg végképp zöldség.


A kérdés az idegen intelligencia kereséséről szólt. Ennek potenciális létezése nem ezo-téma, nagyon is tudományos.


Csak valaki totál elvitte off-ba a témát a földi ufo-észlelésekkel. És AZ nem ide való.


És, bunkóság vagy nem, aki elkezdte, nem cáfolni kellett volna, hanem elhajtani a búsba őt is innen. Én hülye érveltem ellene, erre elkezdődött az alpári személyeskedés.


Barátom, nem hogy a tudomány rovatban, de egyáltalán kulturált vitában nincs helyed.

2020. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Hát ezzel most telibe találtál...


Teljesen elvarázsolódtam, hogy milyen gyermeki tud lenni egy felnőtt ember.

2020. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Wadmalac ***** válasza:

Alig vártam, hogy felhasználd ellenem, amit én linkeltem. Arra kellett bizonyíték, hogy én is hibázok és ha igen, elismerem.

Erre most a képembe dörgölöd, hogy hibázhatok. És ez neked vitaérv.

Hogy te mekkora par...


Hagyjuk. Menj vissza a kocsmába, a lepusztult alkeszek biztos istenként néznek a "vitastílusodra".

2020. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!