Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen alapon állítják a...

Milyen alapon állítják a tudósok, hogy a Föld gömbölyű?

Figyelt kérdés
Ehhez minimum az kéne, hogy definiálják a gömb fogalmát. De ezt nem tudják megtenni, hiszen a gömb definiálásához kellenek olyan alapfogalmak, mint pont, egyenes, stb. Az alapfogalmak meg olyan dolgok, amiket az egyes emberek esetleg máshogy fognak fel.
2020. nov. 18. 18:09
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/211 A kérdező kommentje:
Nem linkelem be, nem szeretném elvinni a témát teljesen más irányba.
2020. nov. 19. 13:39
 92/211 anonim ***** válasza:
92%

49 Az a fájdalmas, hogy itt okoskodsz, miközben fogalmad sincs a valóságról. A Föld nem geoid; ha már nagyon bele akarsz kötni a gömbölyűségbe, akkor legalább csinálnád hozzáértően."


49-es hozzászólásodba azt írod, nem geoid a Föld. Ami nem igaz. A kérdésed is hamis, mert nem azt állítják hogy gömbölyű, hanem hogy geoid. Az hogy a felszínen domborzat, óceánfenekek vannak olyan csekélyke eltérés, mint a focilabdán a varrás. Márpedig az is gömb


Nem kell ide semmiféle elemi geometriai axiómarendszerekkel spekulálni. Egyszerű természetbeni megfigyelésekkel igazolható. Ott van az ókori Eratoszthenész mérése. A lefolyóban leáramló folyadék örvényének iránya és meg is van, hogy milyen alakú a Föld és melyik féltekén vagy. Elég ha abban megegyezünk hogy egy labda milyen alakú és ráatalálunk a formájára. Nem kell ide semmilyen metaaxiómatikus analízis. Egyszerű fizika az egész.

2020. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/211 sadam87 ***** válasza:
74%

Én olyan kérdést tudok belinkelni ahol a kedves kérdező egy másik személy kérdését trollkodta szét teljesen, az ittenihez hasonló stílusban. Ott is volt minden: feladatmegoldó verseny, stb. :D Ott mondjuk nem zavarta, hogy az eredeti témát elvitte teljesen más irányba.

Amúgy kedves kérdező, ha jól látom, még nem válaszoltál az 5. válaszomban feltett kérdésre: szerinted akkor semmire nem használható a matematika? Mert a logikád alapján például a gömb (és bármely más térbeli alakzat) nem csak a Föld alakjának leírására, hanem semmi másra sem lehet használni.

2020. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/211 A kérdező kommentje:

#94

Most akkor gömb vagy nem gömb? Élvezed a magaddal való vitatkozást?

2020. nov. 19. 13:52
 95/211 A kérdező kommentje:

"Amúgy kedves kérdező, ha jól látom, még nem válaszoltál az 5. válaszomban feltett kérdésre: szerinted akkor semmire nem használható a matematika?"


Hát a fizikára semmiképpen sem.


"Én olyan kérdést tudok belinkelni ahol a kedves kérdező egy másik személy kérdését trollkodta szét teljesen, az ittenihez hasonló stílusban."


Én is, itt a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2020. nov. 19. 13:53
 96/211 sadam87 ***** válasza:
18%

#94

Abban igazad kell adni a kérdezőnek, hogy a Föld tényleg nem geoid alakú. (Az egy másik, valószínűleg pszichológiára tartozó kérdés, hogy ezt miért nem tudja kulturáltan megfogalmazni.) A geoid lényegében a tengerszint felülete lenne a gravitáción és Föld forgásán kívül rá ható egyéb tényezők nélkül, a szárazföldekre is kivetítve.

"Az hogy a felszínen domborzat, óceánfenekek vannak olyan csekélyke eltérés, mint a focilabdán a varrás."

Ezekre valóban mondhatjuk, hogy kevéssé térnek el a forgás ellipszoidtól, de a geoid eltérése attól (és a tényleges földfelszíntől) még jóval kisebb, maximum kb. 100 méter.

2020. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/211 sadam87 ***** válasza:
76%

#97

"Én is, itt a kérdés:"

Látom, büszke vagy a teljesítményedre. :D

2020. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/211 A kérdező kommentje:

Tény, hogy büszke vagyok arra, hogy én ismerem innen egyedül a valóságot.

Ahogy Arthur Eddington mondta:

"Igen, és e pillanatban én vagyok az egyetlen, aki tudja, mitõl ragyognak".

2020. nov. 19. 14:02
 99/211 anonim ***** válasza:
87%

96 Most akkor gömb vagy nem gömb? Élvezed a magaddal való vitatkozást?"


Jussunk el oda, hogy a gömb alakot megtaláljuk. Utána jöhet még fizika, hogy pontosítsuk. Tudod a geoid nincsen messze a gömbtől. A Föld esetében meg pláne


95 sadam87


Emlékszem én is egy ilyen kérdésre, amiben azt állította, hogy Newton semmiféle erőt, gyorsulást főleg nem összefüggést (F=m*a) nem határozott meg. Azt kérdezte miért tanítják ezt? Megemlíti a kérdésben, hogy tudna olyan általános iskolás fizika versenyfeladatot adni, amit mi meg sem tudnánk oldani, tehát minek szólunk bele?

2020. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/211 A kérdező kommentje:

#101

Így van, azt a kérdést is azonnal töröltettétek, amint bemásoltam a Wikipédiából azt a részt, ami teljes egészében nekem ad igazat.

2020. nov. 19. 14:18
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!