Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy embert élve lefagyaszta...

Ha egy embert élve lefagyasztanak -200 celsiusfokon, utàna pedig kiolvasztjàk egy év elteltével, akkor túléli vagy sem? És miért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 3. 22:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azt még értem, ha valaki beteg, és ebben gondolkodik. Eléggé akut érdeke még egy ideig életben maradni, adott mértékű fejlődés után reménykedhet az eredményes gyógyításban.

Az űrhajózásnál azonban ez nem gond. A Marsra enélkül is el lehet menni, lennének ott nagyobb megoldandó problémák is. A többi bolygóra nem tudom, mi érdek vinne embereket a kíváncsiságon kívül. Évekig tartó utazás más naprendszereket feltételez. Ott viszont évezredekben kéne gondolkodni. Csakhogy miért is kéne odamenni, ami hasznosabb, mint itt maradni? Mondom, a kívácsiságon kívül.

2021. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Wadmalac ***** válasza:

"Az űrhajózásnál azonban ez nem gond."

De.


"A Marsra enélkül is el lehet menni"

El. De ha lenne hibernálásra lehetőség, sokkal kisebb energia- és anyagszükséglete lenne az útnak életfenntartásra. Kevesebb oxigén, kaja, víz, fűtés.

Márpedig az űrhajózásban minden kilónak elég jelentős ára van.


"A többi bolygóra nem tudom, mi érdek vinne embereket a kíváncsiságon kívül."

Kezdetnek az is valami, de azért éppen elég ok van.

Europé, Titán, Ganümédész?

Csak példaként.


"Évekig tartó utazás más naprendszereket feltételez."

Nem.

Nézd meg, hány éve megy a két Voyager és most nemrég ért csak a naprendszerünk szélére.


Egy Jupiter-küldetés már években mérendő utat feltételez, legalábbis a mai technikával.


"Csakhogy miért is kéne odamenni, ami hasznosabb, mint itt maradni?"


Sosem értettem ezeket a vagy-vagy gondolkodásmódokat.

Az űrkutatásból, más bolygók-holdak meglátogatásából milliónyi tudományos haszon ered.


"a kívácsiságon kívül"

A potenciális ezernyi jövőbeli haszon.

2021. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!