Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van akkor ha semmi sem...

Mi van akkor ha semmi sem valós? Minden csupán illúzió? Fel tudod ezt fogni?

Figyelt kérdés

Sokmindent olvastam mostanában. Rengeteg tudományos dolgot a szimulációról illetve arról, hogy az univerzum egy hologram. Sok mindent fejtegetnek erről tudósok. Én magam még továbbmentem is ezen. Olvastam keleti filozófiát. Végül saját magam folytattam tovább ezek az úton az elmélkedést. Kilyukadtam valami olyasmiben, amiről írtak a régmultban és a tudósok a minden tudást vízionálták. Vagyis a válasz a kérdésre, hogy mik vagyunk egyszerű is és mégsem fogható fel. Hogy mi is az?


Lehetséges, hogy minden csupán illúzió. A világok, az univerzumunk, az anyag benne. Mi magunk, ami ezt leszimulálja minden minden csupán illúzió. Semmi sem valóságos. Nincsen valóságos dolog semmi a létezésben a mindenségben. Fel tudod ezt fogni? Lehet hogy megtaláltam a végső igazságot?



2021. jan. 13. 13:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem majdnem feltaláltad a brahmanizmust. :) Azért csak majdnem, mert Legelső Létező ("aki az illúziót kelti") feltételezése nélkül az elméleted nem áll meg a lábán. Ezt azzal szokás indokolni, hogy mivel a világunk ok-okozati viszonyokból áll, a folyamat legelején kell valami ős-ok, ami az egyetlen Ok Nélkül Létező. Ez a fajta létezés persze felfoghatatlan a számunkra, legfeljebb annyit sejthetünk, hogy eredendően nem anyagi, hanem szellemi.


A számítógépes szimuláció azért sánta példa, mert a számítógép egy mesterséges eszköz, ami szándékok, célok és tervek alapján készül. (Még akkor is, ha egy virtuális gépet futtató virtuális gépről van szó.) Márpedig önálló tervezést még csak-csak feltételezhetünk egy számítógéptől, de szándékot szerintem nem. Költőibben megragadva: ha mesterséges a világ, akkor hol a mester?

2021. dec. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem működik. Ugyanis akkor én is illúzió kellene legyek saját magam számára. Illúziónak lehet -e illúziója?

😁

2022. jan. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
egy dolog lehetséges: számomra illúzió minden
2022. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!