Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a bizonyíték rá, hogy az...

Mi a bizonyíték rá, hogy az 5G nem káros?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 A kérdező kommentje:

"Ő azt gondolja, hogy te vagy agymosott birka, vagy unatkozó ember, aki cseppett sem ért a tudományhoz."


Ezt szerintem nem csak én gondolom, hanem elég objektív tény, hogy így van. Az illető válaszoló egy BIOLÓGUS, vagyis kétlem, hogy az elektromágneses sugárzásoknak akár csak egy elektronra gyakorolt hatását is ismerné.

2021. ápr. 4. 19:54
 82/87 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél is azt próbálta bizonygatni, hogy már a látható fénynek sincs élettani hatása.
2021. ápr. 4. 19:56
 83/87 sadam87 ***** válasza:
100%

#79

A kérdező egy gyakran előkerülő troll. Nem ez az első hasonló kérdése. Én először itt talákoztam vele. (Itt nem ő volt a kérdező.)

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Nagyon buzgón érvelt amellett, hogy nem léteznek elektronok, és mindenki, aki mást állít, hülye. Azóta inkább ő szokott kérdést kiírni (legalábbsi azóta csak így találkoztam vele), gondolom rájött, hogy ha válaszokat ír, azt lehet értékelni, és nagyon gyorsan tart az értékelése a 0%-hoz. Csak egy példa:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

(Ennél a kérdésnél például az a zseniális, hogy az önjelölt fizika zsenink a 42. válasában elismerte, hogy nem tudja, hogy működik a részecskegyorsító.)

Volt még más is bőven, de szerencsére már régebben, úgyhogy most nem nagyon találom.

Nagyon jellemző rá, hogy ha már minimálisan érvelni kéne, inkább elkezd személyeskedni. Még emellett az derült ki, hogy földrajz szakon volt (legalábbis saját bevallása szerint). Az nem derült ki, hogy el is végezte-e, de az egyik matemaika tárgáyval elég komoly gondjai voltak. Ezzel párhuzamosan azt tartja, hogy ő a legnagyobb fizika (meg úgy általában minden) zseni a világon. Valamint hogy hazugságokat terjeszt az emberekről (lásd a 82. válaszát, amit én biztos, hogy soha nem állítottam). De nyilván nem is próbálja igazolni az állításait. Nézd csak meg, mennyit hivatkozik arra, hogy én más kérdéseknél miket mondtam, holott egyrészt ezek nem is kapcsolódnak az aktuális kérdéshez. Ugyanakkor egyszer sem próbálta meg behivatkozni, hogy mit is írtam, még csak támaszpontot sem ad, hogy mire gondolt. (Persze olyat nehéz is, ha hazudik...)

2021. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 A kérdező kommentje:

"Nagyon jellemző rá, hogy ha már minimálisan érvelni kéne, inkább elkezd személyeskedni."


Bocsánat, hogy nem reagálok ostobaságokra. Majd ha vitaképes érvekkel jössz elő, akkor reagálok rájuk vitaképes érvekkel.

2021. ápr. 4. 20:54
 85/87 A kérdező kommentje:

Tudok egy még jobbat. Felteszek egy kérdést, és minden eddigi válaszoló válaszoljon rá legjobb tudása szerint privát üzenetben. A kérdést kb. egy perc alatt meg lehet válaszolni, szóval a "nincs időm ilyen marhaságokra" rossz kifogás. Nem szórakozásból csinálom ezt, pusztán ki akarom szűrni azokat, akik mindenféle hozzáértés nélkül osztják itt az észt elektromágneses sugárzások témában.


Kérdés:

Milyen mozgást végez egy szabad elektron, ha megvilágítjuk infravörös fénnyel?


Szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy aki erre nem tudja a választ, annak 5G témában nem nagyon van keresnivalója. Bizonyára erre is jönnek majd ellenvélemények.

2021. ápr. 4. 21:45
 86/87 anonim ***** válasza:
Hogy konkrétabban lehessen a kérdésedre válaszolni, mondanál frekvenciát, hogy mit nevezet te 5G-nek?
2021. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, Kérdező, nem tudom a választ a kérdésedre.

Én nem állítom, hogy az 5G-nek egész biztosan nincsen semmilyen káros hatása, nem mondom, mert nem igazán értek hozzá, pont, ahogy mondod.

Én arra próbálom felhívni a figyelmet, Kérdező, hogy egy tényező, egy használati eszköz hosszútávú káros hatásait csak azután lehet mérni és kimutatni, miután már letelt a "hosszú táv". A rövidtávú hatásait elméletben és kísérletekben többé-kevésbé meg lehet mondani. Az 5G-nek eddig nem mérték káros hatásait rövidtávon. Ezt azért mondom, mert, -ugyan én nem értek hozzá- az emberek többsége, -köztük számos, a témához valóban jól értő tudós és kutató- mondja, hogy így van. Én hiszek azoknak, akik jobban értenek a témához, ellentétben veled látszólag.

Ha minden technológiai újításnak leállnánk a fejlesztésével, betiltanánk azzal az ürüggyel, hogy "van rá esély, hogy káros hatásokat fejt ki", akkor nem lenne haladás, nem tartanánk most itt.

Én nem gondolom, hogy hosszútávon problémát okoz majd, de azt aláírom, hogy a lehetőség mindig ott van. Én nem félek tőle, de ha netalántán mégis káros lenne, hát megszívtam. Kell kockázatokat vállalni az életben, főleg, hogyha az a kockázat annyira alacsony, hogy a legtöbb ember nem is veszi komolyan.

2021. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!