Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rákbeteg embernek a vérét ha...

Rákbeteg embernek a vérét ha egészséges emberbe ömlesztik át akkor a másik is ember is lehet rákos?

Figyelt kérdés
Abban az esetben értem ha pl a vérében is megvannak azok a tumor sejtek.
2021. ápr. 13. 21:58
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Csak azért vetődött fel bennem a kérdés mert mint tudjuk a tumor úgy képez áttéteket (metasztázisokat) hogy a tumor sejtek pl a nyirokrendszeren keresztül eljutnak a szervezet különböző pontjaira. És ez csak abban az emberben okoz metasztázisokat amelyikben a betegség kifejlődött vagy ha pl Marika néni emlődaganatának a tumorsejtjeit beoltjuk egy egészséges ember nyirokkeringésébe akkor az is beteg lesz?
2021. ápr. 13. 23:01
 12/36 A kérdező kommentje:
Remélem van itt olyan tudású ember aki erre kérdésre választ tud adni és nem csak a hasára üt vagy egy webbeteg cikk elolvasása után válaszol, hanem jártas onkológiai témában.
2021. ápr. 13. 23:03
 13/36 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkiben keletkeznek rákos sejtek, de nem okoznak betegséget, mert a fehérvérsejtek jó esetben elintézik őket.

Lényegében a rák a korai magzati szakaszból maradt sejtburjánzás hibás blokkolásának a következménye. A megtermékenyült petesejt irányítottan irtózatos osztódásban burjánzásba kezd, majd később ez a folyamat blokkolódik és ez a blokkolás szenved károsodást később valami ok miatt, ez a rák.

2021. ápr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
83%
"Ez nem a szokványos értelemben vett fertőzés. Honnan gondolod hogy nem?" Mi az, hogy nem szokványos értelemben vett? Mi az, hogy honnan gondolom? Honnan gondolom, hogy a Föld geoid formájú? Honnan gondolom hogy a vírusok fertőzők? Honnan gondolom, hogy 1+1 az 2? Onnan, hogy okos emberek, úgynevezett tudósok, megállapították, hogy ezek így vannak. Nem gondolom, ezek tények.
2021. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

""Ez nem a szokványos értelemben vett fertőzés. Honnan gondolod hogy nem?" Mi az, hogy nem szokványos értelemben vett? Mi az, hogy honnan gondolom? Honnan gondolom, hogy a Föld geoid formájú? Honnan gondolom hogy a vírusok fertőzők? Honnan gondolom, hogy 1+1 az 2? Onnan, hogy okos emberek, úgynevezett tudósok, megállapították, hogy ezek így vannak. Nem gondolom, ezek tények."


Ne szalmabábozz mert ilyet senki nem mondott. Ebben a témában pedig ez nem ennyire egyszerű ahogyan te azt gondolod. Mik vannak így mit állapítottak meg? Amit a kérdésben írtam is maximum állatkísérletekben próbálták ki. Embereken nem.

2021. ápr. 13. 23:22
 16/36 A kérdező kommentje:

"Mindenkiben keletkeznek rákos sejtek, de nem okoznak betegséget, mert a fehérvérsejtek jó esetben elintézik őket."


Igen erről én is tudok. Folyamatosan keletkeznek bennünk tumorsejtek viszont úgy hallottam hogy azok a tumorsejtek amik egy rákbeteg emberben áttétet képeznek az már nem "olyan" tumorsejtek mint amiket egy még egészséges ember szervezete a kezdeti nulladik fázisban semlegesít. Tehát úgy is mondhatnám hogy amik benned vagy bennem nap mint nap kialakulnak azok még csak sovány lefogyott buta segédmunkás tumorsejtek míg amik egy rákbeteg emberben vándorolnak a szervezetben és áttétet képeznek azok már terminátor szerűek.

2021. ápr. 13. 23:25
 17/36 anonim ***** válasza:
45%
Te reménytelen vagy... Ha nem hiszel senkinek, akkor minek kérdeztél bármit is? És még keresni se vagy képes. Akkor írogass magadnak tovább.
2021. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Most ez hülyén hangzik de keresni fogok rá állatkísérleteket hátha találok.

Csak azt hittem van itt olyan aki akár onkológus orvos és konkrétan tud erre válaszolni?

2021. ápr. 13. 23:27
 19/36 A kérdező kommentje:
Most írtam le hogy miért kérdezek. Viszont szerintem még nem jött olyan válaszoló aki ezzel olyan magas szinten képben van hogy esély legyen rá válaszolni.
2021. ápr. 13. 23:27
 20/36 A kérdező kommentje:

Tessék


[link]


Itt pl írja ez a wikis cikk hogy létezik olyan szúnyog ami különböző hörcsögök között képes átvinni egy bizonyos rákfajta tumorsejtjeit és megbetegíteni a másik egyedet. Nem beszélve a tasmán ördögről amiknél szintén van ilyen betegség. A cikk elején még onkovírusokról van szó de alább ahogyan én értelmezem már azt is sorolja milyen esetekben történhet meg amikor konkrétan az átkerült tumorsejt betegíti meg a másik állatot.

Persze ha valamit rosszul fordítok kérlek javítsatok ki.

2021. ápr. 13. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!