Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bizonyítva látod, hogy szimulá...

Bizonyítva látod, hogy szimulációban élünk Hong Qin fizikus felfedezése után?

Figyelt kérdés

Egy mesterséges Intelligencia (MI) a mai fizikát legyártja az algortimusaiból és megjósolja, hogy a világunk melyben élünk egy szimuláció. Ennél jobb deduktív közelítést nem is tudnák mondani annak bizonyításaként hogy az univerzum melyben élünk egy "számítógépes" szimuláció féle.


Milyen gondolatok ébrednek benned Hong Qin fizikus algoritmusairól? Összeáll benned a teljes kép? Gondolkoztatok már azon a családba, barátok közt hogy lehetséges, hogy egy szimulációban élünk és ez csupán egy álvalóság? [link]



2021. ápr. 20. 12:14
1 2 3 4 5 6
 11/53 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

#10


“Amennyiben az univerzum egy holografikus szimuláció, akkor nekünk lelkeknek sokkal több féle valóságos érzékelésünk lehet, amit ez a szimuláció elrejt”


Erre nem tudom miből következtettél. Ha ez az egész egy mesterséges világ akkor nem pont az lenne a logikus ,hogy annyi s olyan érzékelésünk van amennyit és amilyet “belénk kódoltak” a szimuláció üzemeltetői?


“Eszerint egy kalitkába zárt madarak vagyunk.”


Jó eséllyel amúgy is azok vagyunk, csak picit más értelemben. Jelenleg úgy néz ki ,hogy baromi messze van a csillagközi utazás megvalósítása, de még a bolygóközi is mondhatni bőven gyerekcipőben jár (a saját holdunkig tudtunk csak eljutni s még csak ez után terveznek embert küldeni a szomszédos bolygóra, a Marsra).

Az univerzumot elhagyni? Hát nem tudom ,hogy egyáltalán fizikailag lehetséges-e, nem tudom, talán majd valaki nálam okosabb ezt kifejti mert én nem vagyok annyira otthon ebben.

2021. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
76%
Istent nem kéne ebbe belekeverni:) Isten létezése nem bizonyítható, azért mert nem létezik.
2021. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 Wadmalac ***** válasza:
87%

"Isten létezése nem bizonyítható, azért mert nem létezik"


Hát, nem éppen azért, de tényleg nem bizonyítható. Meg a nemléte sem. Tehát a nemlétezése ugyanúgy hit, mint a létezése.

2021. ápr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
86%
Mint a Mátrixba? Nem.
2021. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
6%
Soha!!!!!!!!!
2021. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
7%

Abszolút hiszek ebbe sőt kézzelfogható bizonyítékom van, megkaptam a fejlesztőtöl egy cheat kódot amivel ingyen lehet a Zoli anyukáján játszani éjjel-nappal 0 Ft-ért, azzal a lyukkal is lehet játszani amiből a Zoli kijött, ismétlem, ingyen, 0-24ben

Ilyen csak játékokban van amik ugye szimulációk

2021. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
91%

#16

Ez nem az a hely, kérlek az ilyen szintü hozzászólásokat mellözd a jövöben. Örizzük meg kultúrált emberi mivoltunkat, akár milyen hülyeséget állít a kérdezö.

Köszönöm!

2021. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
16%

#17 Nagyon sajnálom, hogy a rendelkezésre álló bizonyítékok sértik az érzékenységedet. Javaslom, hogy ezt a szimuláció fejlesztője felé is jelezd. Kérd meg, hogy ne csak a Zoli anyukájához legyen cheat kód, hanem szalonképesebb dolgokhoz is, pl. teleportálás, kifogyhatatlan korsó, stb. Ha esetleg hozzájutok ilyen kódokhoz is, majd szólok, de egyelőre csak erről az egy "bugról" tudok, és a tudomány érdekében úgy döntöttem, hogy megosztom.

Amúgy meg a Zoli se véletlenül tette fel a kérdését, nyilván ő is látja hogy nagyon nem stimmel valami. Ha eltitkoljuk előle, az szerinted jobb?

2021. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 Wadmalac ***** válasza:
78%

#18: #17 arra célzott, hogy lehetőleg mellőzd azt a stílust, amiért kocsmában már szájbarúgás jár. A szarkazmussal nincs baj.

Jelen esetben jogalapja is van.

2021. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
7%
#19: Melyik kocsmában karatézol Malac? Beugranék egy fröccsre, aztán ki tudja, lehet hogy verekedés helyett összebarátkozunk, estefelé meg átmegyünk a Zoliékhoz, és mutatok pár tudományos dolgot.
2021. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!