Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bizonyítva látod, hogy szimulá...

Bizonyítva látod, hogy szimulációban élünk Hong Qin fizikus felfedezése után?

Figyelt kérdés

Egy mesterséges Intelligencia (MI) a mai fizikát legyártja az algortimusaiból és megjósolja, hogy a világunk melyben élünk egy szimuláció. Ennél jobb deduktív közelítést nem is tudnák mondani annak bizonyításaként hogy az univerzum melyben élünk egy "számítógépes" szimuláció féle.


Milyen gondolatok ébrednek benned Hong Qin fizikus algoritmusairól? Összeáll benned a teljes kép? Gondolkoztatok már azon a családba, barátok közt hogy lehetséges, hogy egy szimulációban élünk és ez csupán egy álvalóság? [link]



2021. ápr. 20. 12:14
1 2 3 4 5 6
 31/53 Wadmalac ***** válasza:
86%
Khm, akkor most te vagy az tényleg, Zoli?
2021. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
86%
#31 Nem feltétlenül. A tanácsaitokat megfogadva nem fogok ebbe mélyebben belemenni, de Zolinak elég sok féltesója van...
2021. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
31 Nem Zolinak hívnak, de úgy látszik ti itt mindent jobban tudtok :XD
2021. máj. 31. 10:55
 34/53 A kérdező kommentje:
Ki az a Zoli? És miért híres az anyukája? :O
2021. máj. 31. 10:56
 35/53 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kvantumzoliról beszélnek.
2021. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 Wadmalac ***** válasza:
93%

#35: Persze, hogy róla.

És az ő drága édesanyja lett zrikálva kommentileg, amely édesanyát most a kérdező privatizálta, innen jött a következtetésem, hogy ő kvantumzoli.


Vagy öccsehúgabátyjanővére, reinkarnációja, klónja, esetlegesen mind egyszerre.

2021. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
74%
Igazából szerintem egyszerűen fel lehtne fedezni, hogy szimulációban élünk-e vagy sem. Egy szimulációban mindig vannak bugok, tehát kéne léennie olyan eseményeknek, amik a mi általunk ismert fizikai törvények szerint nem úgy működnek, pl egy héliummal telt lufi a földön lefele indul el, vagy egy szikla random elkezd lebegni(ezek csak ilyen mindennapi szituációk), de mivel ilyen eseményeket nem igazán szoktunk megfigyelni, szerintem egyértelmű a kérdés.
2021. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 Wadmalac ***** válasza:
92%

37:

Nem feltétlen megoldás.

Ha TE úgy vagy megírva, hogy ne vedd észre a bugokat, vagy a bugok emléke törlődjön, cseszheted.

2021. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
96%

Erre nem is gondoltam, de akkor ezek szerint kell lennie egy bughárító rendszernek, ami mindent felülír, ugyanis a mérési eredményeinkben is látszódnia kellene, mondjuk, ha az elmét képes valami átírni, kitörölni, akkor egy pár bitet átállítani, vagy némi grafitport áthelyezni máshova nem lehet nehéz.


Ne keseríts el Wmalac, én nem akarok szimulációban élni, amikor bezárom a WOW-ot elvileg kilépek a szimulációból :D

2021. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
83%
A cikkben azt írja paraméterezni kell az algoritmust ergo ezzel szubjektivitást vitt a történetbe, ezekután hogyan vár objektív kimenetet a denevérevő ?
2021. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!