Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Pfizer-mRNS vakcina átírja...

A Pfizer-mRNS vakcina átírja úgy az immunválaszokat, hogy később egy gyomorrontás,nátha is súlyos tüneteket fog produkálni?

Figyelt kérdés

Sokan féltek a legújabb RNS típusú vakcinától, mert annyira új, hogy a gyakorlati alkalmásból kifolyó melléhtalásokról nem is tudni semmit. Most debütál gyakorlatilag a coviddal. Én is attól féltem, hogy pont azért mivel nagyon új technológiáról van szó ráadásul RNS alapú, így belebabrálhat az immunrendszerbe, már jól működő immunfolyamatokat iktathat ki. Ezért kértem orosz már sok évtizede bizonyított eljárással működő vakcinát, noha felajánlotta a Pizert is.


Most úgy tűnik, hogy igazam volt és a hozzám hasonlóan gondolkodóknak is. Megfigyelték ugyanis, hogy megváltoztatja a szervezet már kifejlesztett immunválaszait. Ez azt jelenti, hogy ha később elkapod ugyanazt az ételmérgezést, náthát, korábban enyhe lefolyású nyavaját, azokkal már nem fog ugyanúgy elbánni a szervezet, hiszen az ezekre kialakított imminválaszok átalakultak. Az eredmény hogy már egy nátha is okozhat egy komolyabb lefolyású influenzát. Minden amivel a szervezet eddig könnyen megbirkózott most súlyosabb lefolyásúak lesznek, mert nem azokat az immunválaszokat küldi a szervezet. Nem biológus csak fizikus vagyok. Jól értelmezem a cikket? [link]


Az indexben magyarul közölt cikkel ellentétben, az experimentális adatokon alapuló megfigyelések, nem hipotézisek, hanem egzakt megfigyelések. A tanulmányban vakcinalt egyének különböző immunsejtjeinek különböző stimulusokra adott válaszait mérték vakcináciot megelőzően majdan azt követően. Lehet annak tapsólni az indexnel, hogy de jó csökken az innate immunrendszer sejtjeinek kulönböző stimulosokra adott gyulladási citokineket termelő képessege, viszont nem szabad figyelmen kivűl hagyni,hogy nem csak koronavirus létezik a világon. Az innate immunrendszer fertőzésekre adott gyors és megfelelő mértékű válasza finoman szabályozott és egy fertőzés tünetmentes vagy enyhe tünetekkel való átvészelését teszi lehetővé, ahogyan az a koronavirus eseteben történik a legtöbb egészséges egyen szervezeteben. Emellett az innate immunrendszer sejtjei és az általuk termelt citokinek az adaptiv immunválasz indukálásában (amennyiben ez szükseges) is fontos szerepet töltenek be. Amennyiben ez a rendszer felborul az a későbbi fertőzésekre adott válaszokra is kihatással lesz. [link]



2021. máj. 13. 09:14
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Olvastam a hozzászólásokat, de több helyen nagyon félreértelmeztétek amit írtam vagy csak nem értettétek meg. Nem vagyok oltásellenes, hiszen kértem az oltásom, tehát ezzel megcálfoltam már a kérdésemben a gyanúsítgatást.


Tisztában vagyok vele, hogy lektorálatlan kutatási anyagok jelennek meg az oldalon az indexben le is írták. DE! Az experimentális adatokon alapuló megfigyelések, nem hipotézisek, hanem egzakt megfigyelések. Nem írhatják a megfigyeléseket felül kutatói véleményezések. Ha eltérést találtak a Pfizerrel oltottak immunválaszaiban, akkor ez tény. Nem befolyásolja egy lektorálási vélemény


A tanulmányban vakcinalt egyének különböző immunsejtjeinek különböző stimulusokra adott válaszait mérték vakcinációt megelőzően majdan azt követően. Azt tapasztalták, hogy a szervezet immunválaszait átírta az mRNS alapú Pfizer oltás. Ez elég nagy baj, hiszen a szervezet egy megbetegedés során a már jól bevált immunválaszait adja, aminek következtében gyógyul meg a szervezet annak következtében, hogy legyőzi a vírust,baktériumot, ill ami támadja a szervezetet. Ha ezek az immunválaszok megváltoznak, mert átírja a Pfizer mRNS vakcina, akkor bizony egy nátha is okozhat influenza erősségú betegséglefolyást, mert a szervezet úgy reagál mintha most először találkozott volna náthával. Nem a nátha alakul át a szervezetben influenzává, hanem a szervezet számára lesz sokkal erősebb megpróbáltatás, azaz jóval erősebb tüneteket, megbetegedést okoz. Ez igaz a legegyszerűbb gyomorhurutra, fertőzésre is...


Ez komoly probléma, mert a szervezet átkódolt immunválaszai megakadályozzák, hogy az eddig könnyedén legyőzött fertőzéseket az ember továbbra is ilyen formában kivédje. Egy könnyebb nátha is úgy le fog verni, mint egy influenza vagy covid egyszerűen azért, mert a betegségekre kifejleszett immunválaszok nem érkeznek meg, mert átíródtak.


Nem tudom így érthető-e az aggályom?

2021. máj. 13. 13:41
 12/42 anonim ***** válasza:
57%
Nem, továbbra sem érthető az aggályod, mert úgy tűnik mégsem olvastad el a válaszokat.
2021. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
76%

De még mindig nincs semmi ilyesmi a cikkben


"Ha ezek az immunválaszok megváltoznak, mert átírja a Pfizer mRNS vakcina, akkor bizony egy nátha is okozhat influenza erősségú betegséglefolyást, mert a szervezet úgy reagál mintha most először találkozott volna náthával. Nem a nátha alakul át a szervezetben influenzává, hanem a szervezet számára lesz sokkal erősebb megpróbáltatás, azaz jóval erősebb tüneteket, megbetegedést okoz. Ez igaz a legegyszerűbb gyomorhurutra, fertőzésre is..."


Ez az egész rész csak a te agyszüleményed

2021. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 krwkco ***** válasza:
78%

#kérdező

"Azt tapasztalták, hogy a szervezet immunválaszait átírta az mRNS alapú Pfizer oltás."

Megnézted az 1. és 2. ábrákat, ahogy a 9-es hozzászólásban írtam?

Egy fizikusnak tudnia kellene, hogy ami ott látszik az semmi. Nincs érdemleges hatás.

2021. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 sadam87 ***** válasza:
70%

#9

Ráadásul 15-16 fős mintákból hozták ki mindezt. :D (Egyáltalán hogy lehet egy minta 15-16 fős??? :o ) Sajnos fogalmam sincs, hogy mennyit változik ezeknek a termelése, de simán el tudom képzelni, hogy ezek csak random változások. Nem ártott volna egy konrtoll csoport. (Mert felületesen átfutva úgy nézem, olyan nem volt.)

2021. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
73%
Milyen érdekes, hogy ugyanaz a 3 felhasználó(?) pontozgatja le a hozzászólásokat, de egyik se írja le, hogy mi is a baja, mivel nem ért egyet :) Csak nem a kérdező az, aki ennyire nem szereti, hogy nem értenek egyet vele? :)
2021. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim válasza:
81%
Én ugyan nem értek ehhez, de anyukámmal ez pont forditva volt, amióta megkapta a Pfizert (január) , azóta nem volt semmilyen légúti betegsége, pedig anyának mindig szokott lenni márciustól tüsszögés, torokfájás, orrfújás az allergiája miatt, idén pedig semmi.
2021. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
"érdekes" válaszok. Benne van a cikkben is, hogy átírja az immunválaszokat. Az imunválaszokkal pedig a korábban könnyen legyőzhető betegség,fertőzés folyománya is rosszabb lesz. Mi az amit nem értetek ebben?
2021. máj. 17. 10:54
 19/42 sadam87 ***** válasza:
76%

"Az imunválaszokkal pedig a korábban könnyen legyőzhető betegség,fertőzés folyománya is rosszabb lesz."

Ilyet egyik cikkben sem állítottak.

Azt már korábban leírtuk (mások is és én is), hogy egy csekély hatást mutattak ki, ami jó eséllyel valami mintavételi vagy mérési hiba, ráadásul nagyon kicsi mintán. (Sőt, ahogy leírtam, úgy látom, kontroll csoport sem volt.) Azt még az index is leírta, hogy nem peer-reviwed cikk...

Amúgy az eredeti cikkben azt is leírják, hogy más, már régóta használt vakcinák (BCG, MMR) is kiváltanak hasonló hatást (épp ezért kezdték a Pfizer vakcinát is vizsgálni), és valahogy mégis élünk...

2021. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 krwkco ***** válasza:
82%

kérdező

"Benne van a cikkben is, hogy átírja az immunválaszokat."

Csak éppen nincs bizonyíték a cikkben arra, hogy ez érdemleges mértékben történik.

Megnézted az ábrákat? Azok a mért tények. Ezekből vonták le a szerzők a vitatható, eredményhajhász következtetéseiket.

2021. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!