Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Pfizer-mRNS vakcina átírja...

A Pfizer-mRNS vakcina átírja úgy az immunválaszokat, hogy később egy gyomorrontás,nátha is súlyos tüneteket fog produkálni?

Figyelt kérdés

Sokan féltek a legújabb RNS típusú vakcinától, mert annyira új, hogy a gyakorlati alkalmásból kifolyó melléhtalásokról nem is tudni semmit. Most debütál gyakorlatilag a coviddal. Én is attól féltem, hogy pont azért mivel nagyon új technológiáról van szó ráadásul RNS alapú, így belebabrálhat az immunrendszerbe, már jól működő immunfolyamatokat iktathat ki. Ezért kértem orosz már sok évtizede bizonyított eljárással működő vakcinát, noha felajánlotta a Pizert is.


Most úgy tűnik, hogy igazam volt és a hozzám hasonlóan gondolkodóknak is. Megfigyelték ugyanis, hogy megváltoztatja a szervezet már kifejlesztett immunválaszait. Ez azt jelenti, hogy ha később elkapod ugyanazt az ételmérgezést, náthát, korábban enyhe lefolyású nyavaját, azokkal már nem fog ugyanúgy elbánni a szervezet, hiszen az ezekre kialakított imminválaszok átalakultak. Az eredmény hogy már egy nátha is okozhat egy komolyabb lefolyású influenzát. Minden amivel a szervezet eddig könnyen megbirkózott most súlyosabb lefolyásúak lesznek, mert nem azokat az immunválaszokat küldi a szervezet. Nem biológus csak fizikus vagyok. Jól értelmezem a cikket? [link]


Az indexben magyarul közölt cikkel ellentétben, az experimentális adatokon alapuló megfigyelések, nem hipotézisek, hanem egzakt megfigyelések. A tanulmányban vakcinalt egyének különböző immunsejtjeinek különböző stimulusokra adott válaszait mérték vakcináciot megelőzően majdan azt követően. Lehet annak tapsólni az indexnel, hogy de jó csökken az innate immunrendszer sejtjeinek kulönböző stimulosokra adott gyulladási citokineket termelő képessege, viszont nem szabad figyelmen kivűl hagyni,hogy nem csak koronavirus létezik a világon. Az innate immunrendszer fertőzésekre adott gyors és megfelelő mértékű válasza finoman szabályozott és egy fertőzés tünetmentes vagy enyhe tünetekkel való átvészelését teszi lehetővé, ahogyan az a koronavirus eseteben történik a legtöbb egészséges egyen szervezeteben. Emellett az innate immunrendszer sejtjei és az általuk termelt citokinek az adaptiv immunválasz indukálásában (amennyiben ez szükseges) is fontos szerepet töltenek be. Amennyiben ez a rendszer felborul az a későbbi fertőzésekre adott válaszokra is kihatással lesz. [link]



2021. máj. 13. 09:14
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
21%

30. "Még mindig nagyon várom a védőoltásos példáidat. Már olyat, ami azt bizonyítja, hogy káros. " Tőlem aztán ilyen nem fogsz kapni, mert soha nem állítottam, hogy a védőoltás káros, sőt.

Azt írtam, hogy az alapján állítani valamiről, hogy biztonságos, hogy 100 vagy 1000 éves, butaság. Rengeteg dologról derül ki, hogy mégsem olyan egészséges/biztonságos, mint azt 10-20-100 éve gondoljuk. Ahogy fejlődik a tudomány, egyre több dologra jönnek rá, hogy hát az nem is olyan jó mint gondolták.

Igen, az naktivált és a legyengített vírus is okoz betegséget, hiszen pont az a lényege, hogy immunválaszt váltson ki és az immunválasztól lesznek egyesek lázasak, vagy jelentkezik ugyanaz a hatás, mint amit a vírus váltana ki, ha megfertőzné az illetőt.

2021. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 sadam87 ***** válasza:
72%

"Azt írtam, hogy az alapján állítani valamiről, hogy biztonságos, hogy 100 vagy 1000 éves, butaság."

Ennyi erővel semmiről nem jelenthetjük ki, hogy biztonságos. Arról sem, ha almát eszel, meg arról sem, ha C vitamint szedsz. Mert mi van, ha kiderül, hogy mégsem az.


"Igen, az naktivált és a legyengített vírus is okoz betegséget"

Egyedül az immunválasz jelentkezik inaktivált vírusnál. Az immunválasz (láz, gyulladás, stb.) nem betegség, hanem a normális reakció az oltásra. A betegség az, ha a vírus elkezdi gyilkolászni a sejtjeidet és ettől vagy rosszul.

(A legyengített vírus egy más tészta, de olyan koronavírus oltás nincs forgalomban Magyarországon.)

2021. máj. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
25%

32. érdekes dolog egy természetes dolgot (vitamint) összehasonlítani egy ember által előállított "vegyszerrel"...

Ezzel az erővel semmi se betegség. Aki lázas mert megfertőződött egy vírussal, az is azért lázas, mert az a szervezet reakciója, immunválasza. Nem csak az a betegség ha a vírus "gyilkolászik". Az influenza, nátha, allergia, autoimmun betegségek, stb. se azért betegségek, mert vírus gyilkolászik, hanem mert a szervezet védekezik vagy mert a szervezet rosszul reagál valamire.

2021. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 sadam87 ***** válasza:
73%

"32. érdekes dolog egy természetes dolgot (vitamint) összehasonlítani egy ember által előállított "vegyszerrel"..."

Miért is? Az egyik is egy vegyszer, meg a másik is.

Egyébként a C vitamint (mármint azt, ami tabletta formájában kapható) nagyrészt félszintetikus úton állítják elő: vegyi úton katalizált lépéseket kombinálniak biokémiai lépésekkel.

[link]

[link]

(És egyébként nem egy vegyszerről volt szó, hanem oltásról. Ott például a klasszikus típusúak hatóanyaga inaktivált vírus (már persze ha vírus elleni oltásról van szó), na az pont nem egy mesterséges dolog...)


Oké, ha minden áron betegségnek akarod nevezni az immunválasz által kialakított tüneteket, tőle mnevezheted annak. Csak iszonyatosan félrevezető. Az oltásoktól nem leszel koronavírusos, míg számomra "az oltásoktól megbetegszel" kifejezés pont ezt mutatja. Egyébként ezzel az erővel ha izomlázad lesz, az is "betegség"...

"Az influenza, nátha, allergia, autoimmun betegségek, stb. se azért betegségek, mert vírus gyilkolászik"

De, az influenza és nátha azért betegség, mert a vírusok megtámadják a sejteket. Nyilván a tünetek egy részét (gyulladás, láz, stb.) nem közvetlenül a vírus okozza, hanem az immunválasz, de azért alakul ki az immunválasz, mert a vírusok megtámadták a sejteket.

Az allergiát meg az autimmun betegséget idehozni meg azért elég erős csúsztatás, mivel ott rendellenesen működik az immunrendszer. Az oltás beadása után meg nem (vagy legalábbis nem rendellenes működés következménye a láz).

2021. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
11%
Jól van, ha az megnyugtat, akkor legyen igazad, felesleges, soha véget nem érő vitához nincs kedvem.
2021. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 sadam87 ***** válasza:
82%
Erős érv. :D
2021. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
12%
Örülök, hogy tetszik.
2021. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Most úgy tűnik, hogy igazam volt és a hozzám hasonlóan gondolkodóknak is. Megfigyelték ugyanis, hogy megváltoztatja a szervezet már kifejlesztett immunválaszait. Ez azt jelenti, hogy ha később elkapod ugyanazt az ételmérgezést, náthát, korábban enyhe lefolyású nyavaját, azokkal már nem fog ugyanúgy elbánni a szervezet, hiszen az ezekre kialakított imminválaszok átalakultak. Az eredmény hogy már egy nátha is okozhat egy komolyabb lefolyású influenzát. Minden amivel a szervezet eddig könnyen megbirkózott most súlyosabb lefolyásúak lesznek, mert nem azokat az immunválaszokat küldi a szervezet. Nem biológus csak fizikus vagyok. Jól értelmezem a cikket?
2021. nov. 1. 22:41
 39/42 anonim ***** válasza:
83%
Nem ertelmezed jol.
2021. nov. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
46%

Hülyeség. Két szoutnyikot kaptam, 24 órán belül az enyhe helyi érzékenység is elmúlt.

Aztán pfizert kaptam, amitől 10 napra kifeküdtem, szinte minden belső szervemben, sorban gyulladásos fájdalom tüneteket észleltem.

Nemrég torokgyulladás, nátha, két-három nap alatt simán levonult.

Amúgy, mi a kérdés?

2021. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!