Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiszel abban, hogy a majmoktól...

Hiszel abban, hogy a majmoktól származunk mi emberek?

Figyelt kérdés
Magyarán hiszel a Darwini evolúcióselmélet egyedüliségében? Kizárólag az evolúció által jött létre minden faj a planétán?

2021. aug. 29. 19:58
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/403 Pombe ***** válasza:
56%

@sadam: "Nem, ez a modern rendszertan alapja. Legfeljebb öt millió év múlva átnevezik a csoportot, de attól még ugyanaz a rendszertani csoport lesz."


Átnevezik, de attól még ugyanaz a rendszertani csoport lesz....


:DDD


Köszönöm a vitát. :D

2021. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/403 sadam87 ***** válasza:
91%
2021. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/403 Pombe ***** válasza:
70%

Nem gond ugye...


Hogy arról szólt az egész vita, hogy az ember megnevezés is megváltoztatható lesz-e majd, vagy annak egész taxonómiai környezete. ill annak szókészlete, vagy afölé emelkedhet e-majd más megnevezések halma...


De csak mondd...

2021. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/403 Pombe ***** válasza:
86%

Áhhh...


Nem találom sehol. Egyszer, régen olvastam egy rövid SCI-FI novellát (se a cím, se a szerző nem ugrik be). Azért emlékezetből röviden...


Éppen száll le valahol Amcsiban egy idegen űrhajó, és lent a földön több tízezres embertömeg, közöttük egy pódiumon az izgatott amcsi elnök, meg mellette a legkiválóbb mesterséges intelligenciával foglalkozó tudós/mérnök.


Elnök: Biztosan jól működik majd az a fordítógép?


Mérnök: Uram! Nyugodt lehet. Az idegenek minden anyagot elküldtek nekünk fél éve, és azzal komparálva a mi fizikai, csillagászati, matematikai ismereteinket a mesterséges intelligencia mindössze 2 hónap alatt teljesen megfejtette az egész nyelvezetüket, és így megalkothattuk a tökéletes fordítógépet. Biztosan állíthatom, hogy bár az idegenek megjelenése nagyon más mint a miénk, de a gondolkodásmódjuk hasonló. Nem lesz gond.


Elnök: Jó, csak irtózatosan nagy blamázs lenne, ha már rögtön félreértésekkel kezdődne a kapcsolatfelvétel. Kinevetne minket a világ. Azonnali olajozott kommunikációt ígértem, és ha az ellenzék... szóval érti, ugye? Tudja, napok óta az a rémálom gyötör, hogy már az első mondatuk elhangzása értelmezhetetlen lesz...


Mérnök: Jó lesz a fordítás! Minden szavuk információtartalma ugyanazt fogja jelenteni nekünk is, meg nekik is. Garantálom!


Közben a hajó leszáll a talajon elhelyezett nagy fordítógép mellé, és a hajó azonnal információkat közöl a géppel, amit az felerősített hangon rögvest fordít emberi nyelvre:


- Emberek! Üdvözölünk benneteket mi, emberek a Föld bolygóról!


***


Na, most én itt elkezdtem röhögni (az írói elvárásoknak megfelelően)... Persze a vicc csak akkor vicces, ha értik is.

2021. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/403 A kérdező kommentje:
És így? [link]
2021. szept. 13. 17:07
 126/403 anonim ***** válasza:
10%
Az ember nem a majomtól származik, hanem egy közös őstől, ami egy másik ember
2021. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/403 LeonScottKennedy ***** válasza:
86%
wtf
2021. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/403 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi, ezt a sok kommentet nem olvastam végig. Az viszont így is szemet szúrt, hogy az a fő gondolat nem tiszta, ami 1859-ben sem volt az.


Mert: "Az ember nem a majomtól származik, hanem az emberek és a majmok visszavezethetők egyetlen közös ősre." (Amely azonban kétségtelenül majomféle volt.)


Darwin is így állt a dologhoz. Egyesek gúnyból, míg mások az egyszerűsítés kedvéért fogalmazták át ezt a megállapítást.

300 ezer évvel ezelőtt megjelent az anatómiailag modern ember. Sem mai ember, sem mai majom nem létezett még ekkor. Hanem az ősi populációk egy részének megváltozása a mai majmok, míg másik részéé a mai ember felé terelődött.

[link]

2021. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/403 sadam87 ***** válasza:
83%

#128

Egyrészt megétem, hogy nincs kedved végigolvasni, másrészt talán mégis megérte volna...

Pombe több linket is hozott, amiben kutatók majomként (ape) hivatkoznak az ember és a csimpánz utolsó közös ősére. Én az álláspontomat az 53. válaszban fejtettem ki, ajánlom figyelmedbe.

"300 ezer évvel ezelőtt megjelent az anatómiailag modern ember. Sem mai ember, sem mai majom nem létezett még ekkor. Hanem az ősi populációk egy részének megváltozása a mai majmok, míg másik részéé a mai ember felé terelődött."

Az ember és a csimpánz utolsó közös őse kb. 8 millió éve élhetett (bár elég nagy a becslés hibája), bőven több, mint 300 ezer éve előtt. Ez még a te ábrádon is jól látszik. A 300 évvel ezelőtti emberősökből csak emberek lettek (hiszen már ők is azok voltak), majmok nem (hacsak nem tekintjük az embert is majomnak).

Másrészt már az 53. válaszomban is kifejtettem, hogy az ember és "a majom" (utolsó) közös őséről beszélni értelmetlen, mert nincs olyan, hogy "a majom", hanem a majmok csoportjába rengeteg faj tartozik, akik különböző fokú rokonságban állnak az emberrel.

"Mert: "Az ember nem a majomtól származik, hanem az emberek és a majmok visszavezethetők egyetlen közös ősre." (Amely azonban kétségtelenül majomféle volt.)"

És nálad mit jelent az, hogy nem majom, de majomféle?

2021. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/403 A kérdező kommentje:

Ha hiszel az evolúció kizárólagosságában, akkor el kell fogadnod, hogy te és a kedves családod is egy majomtól származtok. Ugyanis az ember az evolúció szerint egy majomból fejlődött ki. Nem volt más ember rajtunk kívül. A közös ős is egy majom volt, annak őse is egy majom volt. Ilyen egyszerű.


Viszont, ha nem hiszel az evolúcióban illetve annak kizárólagosságában akkor új utak nyilhatnak meg előtted.

2021. nov. 6. 11:05
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!