Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiszel abban, hogy a majmoktól...

Hiszel abban, hogy a majmoktól származunk mi emberek?

Figyelt kérdés
Magyarán hiszel a Darwini evolúcióselmélet egyedüliségében? Kizárólag az evolúció által jött létre minden faj a planétán?

2021. aug. 29. 19:58
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
 171/403 anonim ***** válasza:
78%

"Mármint minél vált a majmok és az ember evolúciója sokkal hamarabb külön?"


Annál, mint amit a linkelt kép bemutatott. Szerintem hamarabb kellett bekövetkeznie a szétválásnak, mint ahogy ott van ábreázolva.


"Azt pdeig leírtam, hogy a közös őstől nem tud az evolúció szétválni. Ez nagyjából olyan, mint ha azt mondanád, hogy a családfa kétága szétvált a közös ősöktől. A két faj (csoport) evolúciója egymástól tud különválni."


Akkor úgy mondom, hogy a majom és az ember is elindult a saját evolúcióján.


"Nem! Te álltál belénk! Mi is elmondtuk, mi a véleményünk, és azóta állandóan kínzol itt mindenkit a semmire se jó, semmit se érő mellébeszéléseddel, már bocs..."


Nem, nem. Belém lett állva és nem fordítva. Max reagáltam rá, amikor belém álltak.

2021. nov. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/403 Pombe ***** válasza:
89%

#171: "Annál, mint amit a linkelt kép bemutatott. Szerintem hamarabb kellett bekövetkeznie a szétválásnak, mint ahogy ott van ábreázolva."


Ja. Szerintem nem.


Szóval részedről ez lenne a másikba való nem beleállás. Szimplán csak idegesítő lufikat fújsz. Kinek érzed te magad, hogy lazán meg tudd mondani, mire elég néhány év millió év evolúció, és mire nem? Min alapul ez a "megérzésed"? Most megint azt fogod bebőgni ide, hogy te ebben hiszel?


Figyuszka! Simán blöffölsz, csak húzol itt mindenkit. Fogalmad sincs arról, hogy mikorra teszik ezt az általad felhánytorgatott szétválást, mert még időt se hoztál be a képbe erről. Ha most ideírom, hogy 12 milla év, az neked jó? Vagy 7? Vagy 30? Mivel vagyok nálad jó?


Itt van egy luxpup kutya (ez nem fajta..)

[link]


Meg itt van mondjuk egy egyféle Affenpinscher:

[link]


Ne má', hogy ezek nem jobban különböznek egymástól, mint az a sétáló gorilla, és az ember. :D


Szerinted ezek a kutyák külön-külön pontosan mennyi időt evolváltak a nagy farkasból addig, amíg elérték ezt a formavilágukat? (tehát külön-külön)


Aki lazán felböfögi az emésztőrendszere legmélyéről azt, hogy az emberi- meg majomevolúció ideje mennyire elég, annak ez csak egy sima játszósdi lesz. No, lökd az igét a kutyákról! :D


Vagy te csak majom-, és emberevolúcióra specializált varázsgömböt lőttél magadnak 200 pénzért a szatymazi vásár céllövöldéjében?

2021. nov. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/403 anonim ***** válasza:
92%

Azember és a majom evolúciója Krisztus elött 13.534.442 január hetedikén, reggel 5 óra 36 perc 44 másodpercnél vált el. Csípös hideg reggel volt, amikor a közös ös testvérpár (ezt nevezzük emom-nak vagy majber-nek) egy takaró alatt aludtak, és együtt fordultak át de más más irányban. Ekkor egyikük lehúzta a takarót a másikról, aki visszahúzta a takarót magára, ezért az egyiken nem volt takaró. Ezen nagyon összevesztek, egyikük úgy arcul ütötte a másikat, hogy eltünt róla a ször, csupasz arcú lett, ö fejlödött emberré. A másik pedig úgy seggbe rúgta az egyiket, hogy annak piros lett a feneke, ezek lettek a majmok. A szüleik, a közös ösök halálra sírták magukat bánatukban.

A másik verzió az (és filmen dokumentált dolog révén ez lehet az igazság), hogy a majom származik az embertöl, ezt szépen bebizonyítják a Tarzan-filmek, hiszen egyéretelmüen Tarzannak és Jane-nek, tehát két embernek egy majom a gyermeke, mindenféle közös ös hiányában.

Van még egy érdekes állat, a ló, ami szintén az embertöl származik közös ös nélkül. Azokból lettek, akiket lóvá tettek.

2021. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/403 Pombe ***** válasza:
83%

Vazze...


Na, kérem!


@171!


Ilyen #173-asos pontosságot szeretnék látni a kutyákról a részedről is.

2021. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/403 anonim ***** válasza:
70%

172!


1, Visszaveszel ebből a stílusból!


2, Ha te úgy gondolod, hogy húzok itt mindenkit, akkor miért fordítol rá energiát, hogy válaszolj, ráadásul ilyen frusztráltan, éjnek idején? Vagy ha valóban érdekel a véleményem, akkor normális stílusban kommunikálj!


"Ne má', hogy ezek nem jobban különböznek egymástól, mint az a sétáló gorilla, és az ember. :D"


Ezek az ebek az ember nélkül nem néznének így ki. Simán lehet két olyan kutya, ami kb annyira hasonlítanak egymásra, mint pl egy egér és egy zsiráf az ember jóvoltából. Az, hogy ilyen különbözően néznek ki, nyilván nem jelenti azt, hogy ez több időbe telt, mint mondjuk az ember és a majom kialakulása. Köztudott, hogy a kutyák génjei sokkal erőteljesebben mutálódnak, mint pl az emberé, így nem csoda, hogy ilyen rengeteg különbözően kinéző kutya létrejött.


"Szerinted ezek a kutyák külön-külön pontosan mennyi időt evolváltak a nagy farkasból addig, amíg elérték ezt a formavilágukat? (tehát külön-külön)"


Nincs értelme ennek a kérdésnek, mert külön-külön nem tudom megmondani. Úgy gondolom, hogy kb ugyanannyi idő elt el, egészen onnan, hogy az ember házasította az őseiket, egészen mostanáig. Azt, hogy melyik kutyát tenyésztették ki előbb a másikhoz képest, az az egész történetnek a töredéke. Ezért mondom, hogy kb ugyanannyi idő.

2021. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/403 Pombe ***** válasza:
86%

#175: "ráadásul ilyen frusztráltan, éjnek idején?"


Frusztráltan? Szimplán kinevettelek két alvási ciklus közben... :)


#175: "Köztudott, hogy a kutyák génjei sokkal erőteljesebben mutálódnak, mint pl az emberé"


Hát, én nem tudtam. Erről beszélek! Rendszeresen bedobsz a köztudatba egy ilyen semmivel se alátámasztható, semmivel se megmagyarázott lufikat, és azokra építed minden légváradat. A közös ős, az közös ős, és nem majom. Mi va'??? Az ember túlságosan más... Mi va'? Előbb váltak szét.... Minél előbb? És mikor előbb? stbstb...


A kutyagenom jobban mutálódik? Van benne egy rapidoló izé? Én úgy tudtam, hogy egyszerűen csak nagy volt a szelekciós nyomás. De ez bármilyen más lénnyel is alkalmasint megesik, mint pl. az emberi vérvonallal akkor, amikor olyan 12 milla évvel ezelőtt drámai száradás folytán Kelet-Afrikában rohamosan kezdtek eltűnni az őserdők, és elképesztő erejű szelekciós erőt termelt ki ez azokra a majmokra, amik ott éltek, mert kezdett elfogyni alóluk az erdő, és az új környezet (a gyorsan növekvő szavanna) totálisan és hirtelen teljesen más szelekciós tényezőket termelt ki. Pontosan úgyanúgy, mint ahogy a kutyák esetében tette ezt az ember a domesztikáció során.


Bármilyen rapidoló izét képzelsz a kutya genomjába, azért azt sikerült felfogni, hogy néhány ezer év és több millió év között irgalmatlan nagy különbség van? Tényleg képes vagy magaddal elhitetni, hogy létezik ilyen minden képzeletet felülmúló mutációs sebességkülönbség az emberi és kutyagenom között? Meg tudod magadat nyugtatni azzal, hogy az a két kutya azért változott sokkal nagyobbat az embernél alig 9000 év alatt, mert nincs rapidizé az emberben? Nem inkább annak kellene az eszedbe jutnia, hogy kellően nagy szelekciós nyomásra elképesztő sebességre tud kapcsolni az evolúció, vagyis semmi esélyed olyasmiket kijelenteni, hogy ennyi, vagy annyi millió év alatt csak ez vagy az játszódhatott le, hanem gyakorlatilag szinte bármi! Ez csak szelekciós nyomás kérdése, és semmi több.


[link]


Itt a kutatók hatalmas szelekciós nyomásnak tették ki az egysejtűeket. És mi történt? Egy hónap alatt lejátszódott az, ami az élet hajnalán csak közel két milliárd év alatt.


Azután még pl. a tengeri emlősök mindössze 50 millió év alatt alakultak ki szárazföldi farkasszerű lényből, na de ott aztán tényleg volt baromira nagy átváltozás, és totál új szervek (az embernek ilyenje nem is igen van a majomhoz képest). Mindez pi##ányi 50 millió év alatt. Arányosan nézve az ember változásai ehhez képest sehol nincs. Tulajdonképpen miről vitázunk egyáltalán?


Itt van egy kép az emberről és gorilláról!

[link]


Áruld már el végre, hogy mit látsz a kettő között olyan rettentően nagy különbséget, amihez neked nem elég néhány millió év evolúció? Eltűnt a szőr rólunk (a házisertésről is, evolúciós léptékben pillanatokon belül). Felegyenesedtünk. Hát azért ez nem egy nagy durranás anatómiailag. Kicsit más lett a kezünk. Húúúú... hasra ne essek. És néhány ilyen apróság... Az egyetlen komolyabban változó részünk az agyunk volt, oszt jónapot... Mi más???


Nézd már meg, hogy itt vagy közöttünk hány oldala, és semmi konkrétumot kiszedni belőled nem vagyunk képesek, csak homályos semmivel se alátámasztott mese-mese mátka szövegeket... Mire jó ez neked?


#175: "Ezek az ebek az ember nélkül nem néznének így ki."


Bizony! Mint ahogy az ember is másképpen nézne ki az ember nélkül: [link]


És vannak olyan farkasok rókák, kojotok... stbstb, amik meg azért néznek ki totál másképpen, és egymáshoz képest is, mert velük nem foglalkozott az ember. Mit akarsz ezzel mondani? Persze, ezt se fogjuk soha megtudni... :/


#175: "Nincs értelme ennek a kérdésnek, mert külön-külön nem tudom megmondani."


Bizony. Pont annyira nincs értelme, mint annak se, hogy azért..., mert túl mások vagyunk... pfrrr... Mi' va'?


#175: "1, Visszaveszel ebből a stílusból!"


Visszaveszel abból, hogy visszaveszelésekről írogatsz. Pontosabban megteheted. Sőt! Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz. Hullára nem érdekelsz... :) Érdekelnél, ha végre lehetne veled értelmesen vitázni, de így nem.

2021. nov. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/403 anonim ***** válasza:
70%

"Hullára nem érdekelsz... :) Érdekelnél, ha végre lehetne veled értelmesen vitázni, de így nem."


Ja, hullára nem érdekellek téged, de mégis ódákat zengsz ide. Tehát nagyon is érdekel, hogy mit írok. Ha nem így lenne, akkor nem írnál.:D


"Mit akarsz ezzel mondani? Persze, ezt se fogjuk soha megtudni... :/"


Azt írtam, hogy két kutya nézhet ki annyira másféleképpen egymáshoz viszonyítva, mint amennyire egy zsiráf hasonlít az egérre. Ezen mit nem lehet érteni?


"Áruld már el végre, hogy mit látsz a kettő között olyan rettentően nagy különbséget, amihez neked nem elég néhány millió év evolúció?"


Egy fekete embert linkeltél ide, de még így is nagyon nagy a diverzitás a gorilla és a linkelt emberi lény között. A nagy has, a nagy sűrű szőr, fekete bőr, teljesen más arcberendezés, lapos orr, kis szemek. Ha egy európaival hasonlítanánk össze, tán még azt mondanám, hogy semmi köze a kettőnek egymáshoz. Mármint a gorillának és az embernek.


Animal planeten volt szó a kutya genetikájáról és ott láttam, hogy a kutyák genomja nagyon könnyen változik, alapból ilyen génekkel rendelkeznek. Linkelni nem fogok, ha érdekel utánanézel.

2021. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/403 anonim ***** válasza:
70%

Most veszem a fáradtságot és linkelnmi fogok. Hát döntsd el, a kettő mennyire hasonlít egymásra. Én úgy gondolom, hogy köszönőviszonyban sincs.


[link]

[link]

2021. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/403 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

#178


Az ugye megvan ,hogy hozhatsz akármennyire előnytelen képet egy emberszabásúról és akármennyire bájos/ vonzó stb nőt rakhatsz mellé attól még a genetika és anatómia nem fog jobban különbözni (legalább is nem jobban mintha mondjuk egy pocakos feketét raknál mellé). Persze én is látom és Pombe is látja ,hogy az a nő emberi szemmel nézve sokkal szebb, de ez csak az emberi sajátosságunk és szépérzékünk befolyásolása.


Amúgy nekem továbbra is böki a csőrömet az a “túlságosan különbözünk ezért korábban kellett szétváljunk” dolog. Mármint aki látott már evolúciós törzsfát az tudja ,hogy a mégrégebbi ősök még kevésbé ember- illetve majomszerűek. Sőt, ha jól rémlik pont ennél a kérdésnél ugyan ennél a témánál valaki linkelt egy ilyen törzsfát majd egy általa szerkesztett verziót ahol az “ember nem a majmoktól (Simiiformes) származik/ nem tartozik közéjük hanem csak közös az ősük”. Talán ha lesz kedvem s időm akkor visszakeresem.

2021. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/403 anonim ***** válasza:
89%

#179 Az én voltam. Megkönnyítem a dolgod :D


Eredeti kladogram:

[link]


Általam átalakított kladogram, ami akkor élne a gyakorlatban, ha tényleg csak közös őse lenne a majmoknak és az embernek, de mint tudjuk, nem így van.

[link]

2021. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!