Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiszel abban, hogy a majmoktól...

Hiszel abban, hogy a majmoktól származunk mi emberek?

Figyelt kérdés
Magyarán hiszel a Darwini evolúcióselmélet egyedüliségében? Kizárólag az evolúció által jött létre minden faj a planétán?

2021. aug. 29. 19:58
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/403 sadam87 ***** válasza:
91%

""Szóval! Végre megtudjuk, hogy számodra miért nem?"

Mert én ebben hiszek."

Nem tudom, feltűnt-e, hogy a rovat címe, ahova a kérdező a kérdést kiírta, "Tudományok", nem az, hogy "Ki miben hisz?" vagy hogy "Vallás"?

"Dehogy mutatom, nem veszem a fáradtságot. Bármi után kereshetsz, érvet és ellenérvet is fogsz találni. És azt hiszel el, amit akarsz."

Nagyon szép eufemisztikus megfogalmazás arra, hogy nem tudsz ilyet mutatni! :D

"És ezért úgy hiszem, hogy a majom és az ember evolúciója sokkal hamarabb különvált."

Köszönjük, hogy megosztottad velünk! Nem sok köze van a valósághoz, de akkor is! (Amúgy minél is hamarabb?)

2021. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/403 Pombe ***** válasza:
88%

#161: "Amúgy minél is hamarabb?"


Téééényleg...


Kész! Borult velem a szék... :DDD

2021. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/403 anonim ***** válasza:
83%
#158 és ezt mire is alapozod?
2021. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/403 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom, feltűnt-e, hogy a rovat címe, ahova a kérdező a kérdést kiírta, "Tudományok", nem az, hogy "Ki miben hisz?" vagy hogy "Vallás"?"


Ajánlom figyelmedbe, hogy akkor olvasd el a kérdést és rájössz, hogy mit kérdezett a kérdező.


"Nagyon szép eufemisztikus megfogalmazás arra, hogy nem tudsz ilyet mutatni! :D"


Inkább nincs energiám a vitatkozásra sem kedvem. Egyébként beleolvasgattam a válaszokba és látom, hogy azok a válaszok fel lettek pontozva, ahol azt írták, hogy az embernek és a majomnak volt egy közös őse, ami nem majom volt. Tehát hogy az ember nem a majmoktól származik.

2021. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/403 anonim ***** válasza:
87%

#156

"Dehogy mutatom, nem veszem a fáradtságot. Bármi után kereshetsz, érvet és ellenérvet is fogsz találni. És azt hiszel el, amit akarsz."

Csakhogy nem mindegy, hogy azok az érvek és ellenérvek mennyire is reálisak. Sokmindenkit meg lehet győzni kellő módú magyarázással úgy, hogy közben csak egy nagy süketelés az egész, és valójában nem él a gyakorlatban.


#157

"Ki mondja meg, hogy mikortól nem majom már? Az egész evolúció egy átalakulás, ezt szerintem nem lehet megmondani, hogy pontosan mikortól nem majom már."

Ez így is van. Pár éve egyre szélesebb körben ismertté vált a monofiletikus rendszertan, aminek lényege, hogy egy csoport magába foglalja annak összes leszármazottját. A cetek például párosujjú patások, mivel azoknak egy ágából fejlődtek ki, "tradicionálisan" hiába nem veszik őket annak a külsőleg nagy eltérésük miatt.

2021. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/403 anonim ***** válasza:
52%

"Köszönjük, hogy megosztottad velünk! Nem sok köze van a valósághoz, de akkor is! (Amúgy minél is hamarabb?)"


Amikor az ember és a majom külön evolóciója elkezdődött, elváltak a közös őstől.

2021. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/403 sadam87 ***** válasza:
89%

#164

"Egyébként beleolvasgattam a válaszokba és látom, hogy azok a válaszok fel lettek pontozva, ahol azt írták, hogy az embernek és a majomnak volt egy közös őse, ami nem majom volt"

Jól értem, azzal érvelsz az állításod valóságtartalma mellett, hogy a gyakorikerdesek.hu-n a hasonló állításokat felpontozták??? Ez egyre jobb!!! :D :D :D


#166

"Amikor az ember és a majom külön evolóciója elkezdődött, elváltak a közös őstől."

Ugye azt tudod, hogy ez nem válasz a kérdésemre? Mondjuk nem is ugazán értelmes mondat. (A közös őstől nem lehet elválni...(

2021. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/403 anonim ***** válasza:
70%

"Jól értem, azzal érvelsz az állításod valóságtartalma mellett, hogy a gyakorikerdesek.hu-n a hasonló állításokat felpontozták??? Ez egyre jobb!!! :D :D :D"


Nem érvelek semmivel, én leírtam, hogy mit gondolok és egyesek belém álltak.


"Ugye azt tudod, hogy ez nem válasz a kérdésemre? Mondjuk nem is ugazán értelmes mondat. (A közös őstől nem lehet elválni...("


Ha nem érted nem magyarázom. Szerintem érted, hogy mire gondoltam, csak szándékosan értetlenkedsz.

2021. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/403 sadam87 ***** válasza:
89%

#168

"Nem érvelek semmivel, én leírtam, hogy mit gondolok és egyesek belém álltak."

Oké. De akkor minek írtad a pontozós dolgot?

"Ha nem érted nem magyarázom."

Akkor próbáljuk meg együtt elemezni. Én ezt kérdeztem:

"Amúgy minél is hamarabb?" (Mármint minél vált a majmok és az ember evolúciója sokkal hamarabb külön?)

Te erre ezt reagáltad:

"Amikor az ember és a majom külön evolóciója elkezdődött, elváltak a közös őstől."

Na most ebben hol szerepel arra bármi utalás, hogy minél hamarabb vált külön az ember ecolúciója. Mert amennyire én látom, sehol.

Azt pdeig leírtam, hogy a közös őstől nem tud az evolúció szétválni. Ez nagyjából olyan, mint ha azt mondanád, hogy a családfa kétága szétvált a közös ősöktől. A két faj (csoport) evolúciója egymástól tud különválni.

(És nem, nem értem mire gondolsz, de szerintem nem az én készülékemben van a hiba.)

2021. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/403 Pombe ***** válasza:
89%

#168 "Nem érvelek semmivel, én leírtam, hogy mit gondolok és egyesek belém álltak."


Semmiféle gondolatot nem írtál le. Egyszerűen közölted, hogy márpedig nem lehet az ember és majom közös őse majom. Ha annyira nem érdekelnek se a más, se a saját érveid, akkor mi a tökért nem volt neked elég, amit elsőként írtam neked?


Minek fárasztod itt még magad meg másokat? Elromlott a TV, és helyette itt csapod agyon az idődet? Amúgy ez utóbbival nincs is gond, de egy kicsit jobb színészi teljesítményt is nyújthatnál... :)


Nem! Te álltál belénk! Mi is elmondtuk, mi a véleményünk, és azóta állandóan kínzol itt mindenkit a semmire se jó, semmit se érő mellébeszéléseddel, már bocs...

2021. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!