Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiszel abban, hogy a majmoktól...

Hiszel abban, hogy a majmoktól származunk mi emberek?

Figyelt kérdés
Magyarán hiszel a Darwini evolúcióselmélet egyedüliségében? Kizárólag az evolúció által jött létre minden faj a planétán?

2021. aug. 29. 19:58
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/403 anonim ***** válasza:
78%

"ha már rászánjuk magunkat arra, hogy ismét felkavarjuk a vizet egy több hónapos, lassan 150 válaszos kérdésnél egy olyan témával kapcsolatban amiről már korábban is folyt egy hosszú vita, nem érné meg mégis inkább azt elolvasni?"


Nem. Leírtam a véleményemet. A kérdező azt kérdezte, hogy miben hiszek, így leírtam. A kérdés ki volt emelve, tehát várt még választ, de ha nem így lett volna, akkor sem kellene kifogásolnod, hogy hová írok és mikor.


"Tudom, magyarul például nem az a neve a csoportnak, hogy "majmok", hanem hogy "majomalkatúak", ám ez a lényegen nem változtat. Az ebbe a csoportba tartozó fajokat nevezzük majomnak. "


Igen, és ezeken kívül az emberszabásúakat az ember kivételével. Vagy a csimpánz pl nem is majom? De. Annak nevezik.

2021. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/403 anonim ***** válasza:
78%

"Olyan rendszertani csoport van, aminek a (magyar) nevében benne van a majom kifejezés, ilyenek például az óvilágia (keskenyorrú) majmok, amiben az ember is bene van (és értelemszerűen jó néhány ősünk is)."


Mi ez a rendszertani csoport? Itt úgy látom, hogy az embernek és a keskenyorrú majmoknak nincs közük egymáshoz rendszertanilag.


[link]


[link]

2021. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/403 sadam87 ***** válasza:
89%

#152

Akkor talán tájékozódj máshonnan is, ne csak a magyar wikipediáról. Vagy legalább kattintsrá az ember wikipedia oldalán például az emberfélék linkjére.

[link]

És voila! Rögtön láthatod, hogy az emberfélék (és így az ember is) a majomalkatúak közé tartoznak! (Plusz akkor talán rájöttél volna, hogy az emberszabásúak is a majomalkatúak közé tartoznak, szemben azzal, amit a 151. válaszodban írtál.)

De ennyi erővel megnézhetted volna az óvilági majmok wikipedia oldalát is!

[link]

A "Rendszertani felosztásuk" című részt ajánlanám a figyelmedbe!

2021. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/403 Pombe ***** válasza:
89%

#150: "Pl van olyan kutya, ami nagyon hasonlít egy rókához, de attól még kutya marad és nem lesz róka."


Bármit olyanná evolválhatsz, amilyenné akarsz. Az ilyen egy tenyésztési program eredménye volt. Semmi köze a témához.


#150: "Attól, hogy elnevezel valamit, még tévedhetsz, még ha tudós vagy akkor is."


Abszolút igaz. Ezért kértem volna az ellenérveidet, amiből egy dekát se sikerült eddig ide rittyentened. Olvasni nem szeretsz, de totál feleslegesen írogatni igen?


#150: "Ha szerinted a közös ős majom volt, akkor majom volt. A számodra."


Szóval! Végre megtudjuk, hogy számodra miért nem?


#150: "Más szakértők meg teljesen az ellentettjét állítják. Mi okom lenne nekik ezt nem elhinni?"


Na, ez végre ütős lenne! Mutasd!

2021. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/403 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

"Más szakértők meg teljesen az ellentettjét állítják. Mi okom lenne nekik ezt nem elhinni?"


Esetleg azt állíthatják ,hogy nem a mai “majmok” egyike az ősünk/ őseink. De olyat aligha fog szakértő mondani ,hogy ha eléd raknánk mondjuk az összes emberszabású (természetesen az ember is köztük) legközelebbi közös ősét akkor azt ne nevezhetnéd nyugodt szívvel majomnak. Pláne az emberek és csimpánzok/ bonobók legközelebbi közös ősét ne majmozhatnád le. Sőt, ha még ennél is távolabb megyünk akkor is inkább csak egyre makiszerübb ősök fognak megjelenni, köznyelven akár azok is beleférhetnek a “majom” fogalomba. Szóval az a “nem majom” ős jóval messzebb van mint ahol összeér az ember vérvonala a többi emberszabásúéval.

2021. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/403 anonim ***** válasza:
20%

"Szóval! Végre megtudjuk, hogy számodra miért nem?"


Mert én ebben hiszek.


"Na, ez végre ütős lenne! Mutasd!"


Dehogy mutatom, nem veszem a fáradtságot. Bármi után kereshetsz, érvet és ellenérvet is fogsz találni. És azt hiszel el, amit akarsz.

2021. nov. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/403 anonim ***** válasza:
70%

" Sőt, ha még ennél is távolabb megyünk akkor is inkább csak egyre makiszerübb ősök fognak megjelenni, köznyelven akár azok is beleférhetnek a “majom” fogalomba. Szóval az a “nem majom” ős jóval messzebb van mint ahol összeér az ember vérvonala a többi emberszabásúéval."


Ki mondja meg, hogy mikortól nem majom már? Az egész evolúció egy átalakulás, ezt szerintem nem lehet megmondani, hogy pontosan mikortól nem majom már. Mi az, hogy köznyelven? Ami az átlagember szubjektív véleménye?

2021. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/403 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként még el is tundám fogadni, hogy mi is majomalakúak vagyunk, azon belül emberfélék, de akkor ez azt jelentené, hogy mi is majmok vagyunk. Én ebben nem hiszek. Azért eléggé különbözünk tőlük. És ezért úgy hiszem, hogy a majom és az ember evolúciója sokkal hamarabb különvált.
2021. nov. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/403 Pombe ***** válasza:
86%

#151: "Nem. Leírtam a véleményemet."


Már hogy ez vélemény lenne???


#136: "max a majmoknak és az embereknek lehetett egy közös őse, tehát nem a majmoktól származunk, csak van közös ős."


Ez nem vélemény, hanem szimplán értelmetlenség. Újra leírom: a közös ős kitétel nem zárja ki a közös ős majomvoltát.


#151: "A kérdés ki volt emelve, tehát várt még választ"


De mi meg nem szeretnénk, ha a @Kérdezőt szerintünk félretájékoztatnád. Mi ezzel a problémád? Én is csak a véleményemet írom le, és nem várok tőled reagálást, mégis lesz.


#156: "Dehogy mutatom, nem veszem a fáradtságot. Bármi után kereshetsz, érvet és ellenérvet is fogsz találni."


Én meg azt mondom, hogy nem találok ilyet. Brühühühü... :(


#156: "És azt hiszel el, amit akarsz."


És ez kit érdekel? Tőlem aztán olyan hülyeségben hiszel, amilyenben csak akarsz. De te azt állítottad, hogy vannak szakértők a te véleményed mellett is. No, persze azt is füllenthetsz, amit csak akarsz, nemde? :)


#151: "Igen, és ezeken kívül az emberszabásúakat az ember kivételével."


Háááát, itt valóban van szerintem igazad. Végre... Itt valóban van a tudomány berkein belül is egymásnak feszülés, de ebben az esetben nem elsősorban rendszertanról van szó. Rendszertani szemléletmódban egyszerűen mi is majmok vagyunk (bár maga a majmom szó nincs deklarálva a taxonómiába, és spec. én se tudok teljesen egyetérteni azzal, hogy ami majomformájú az tuti majom is - bár ingadozom is... :) ), de az ember szó sem pusztán ennyi. A jog is megkülönbözteti ezt az elnevezést (ember) az állattól, és nem tekinthetünk el amellett se, hogy a köznyelvben is az ember szónak sokkal több jelentése van, mint egyszerűen egy élőlénycsoport elnevezése. Sajnos, itt mi is ez ügyben belecsaptunk egy parttalan vitába, és alighanem megint ez lenne a vége, így...


Azon, hogy az ember majom-e, vagy se, hiba lenne vitázni, azon egyszerű okból, mert itt keveredni kezdenének a taxonómiai, irracionálisnak tűnő, jogi, általános és érzelmi alapú... stb érvek, és mivel én spec. a tudomány világában se érzek meggyőző konszenzust... itt valóban mind a két oldalról lehetne becitálni véleményeket, ellenvéleményeket.... stb.

2021. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/403 Pombe ***** válasza:
87%

#158: "Azért eléggé különbözünk tőlük."


Szerintem van egy halom majomféle, ami lényegesen jobban különbözik a csimpánztól, mint az ember a majomtól.


[link]


Ha ezt a két lábon sétáló gorillát lecsupaszítanád, nem sokban különbözne egy jól megtermett brutál emberformától. A Punok az ókorban, amikor megkerülték Afrikát, találkoztak gorillákkal, és egyszerűen valami elvadult bumfordi embereknek hitték, ráadásul sok ókori filozófus erősen vakarta a fejét az ember és a csimpánz nagy hasonlósága láttán. Úgy látszik, azóta sokat változtak a majmok... :D


Még a kutyák között is dögivel találsz olyan formákat, amik sokkal jobban különböznek egymástól, mint az emberforma a csimpánztól, gorillától.


#158: "És ezért úgy hiszem, hogy a majom és az ember evolúciója sokkal hamarabb különvált."


Aha... (félre... uramatyám...) :/

2021. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!