Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hiszel abban, hogy a majmoktól...

Hiszel abban, hogy a majmoktól származunk mi emberek?

Figyelt kérdés
Magyarán hiszel a Darwini evolúcióselmélet egyedüliségében? Kizárólag az evolúció által jött létre minden faj a planétán?

2021. aug. 29. 19:58
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
 191/403 anonim ***** válasza:
13%

"Olyan vagy mint egy kis kölyök az osztályteremben, aki a csajszi haját húzogatja...


Mondtam már! Bár valóban hosszú a hajam, de mégis mással kellene kikezdened... :D"


Ezen nevetni kellene? Te kezdtél ki velem. Úgy látom tényleg bejövök, de ki kell ábrándítsalag, esélyed sincs.:D


"Angelman-szindróma? Vagy szimplán a vitustánc közben a D-hez ragadt az ujjad?"


Nem mindegy? Miért tereled a szót? Tudod mit? A fantáziádra bízom, hogy kitaláld, hogy miért írtam annyi "D"-t.


"A lényeg az, hogy annyira kicsi a különbség, hogy könnyedén produkálja az emberi genom a majomarcot, és nemhogy több generáció kell ehhez, hanem elég ehhez csak egyetlen egy utód is."


A majomra hasonlító arc származhat közös őstől is.


"Értem. Tehát vak vagy. "


Nem vagyok vak. Ha vak lennék, szerinted hogyan írnék ide? Nem fogsz meggyőzni, hogy egy majom jobban hasonlít az emberre, mint a vaddisznó a házidisznóra, szóval be is fejezheted.


"Most hogy már te is tudod, talán felfogod, hogy mekkora butaság volt ide hoznod azt a szép fehér csajszit"


Nem, egyáltalán nem így gondolom.

2021. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/403 anonim ***** válasza:
87%

Hát, kedves anonim: akkor tudd meg, hogy unjuk a hisztidet.

Ha felnézel az oldal tetejére, akkor láthatod, hogy jelenleg a TUDOMÁNY fórumon vagyunk.

NEM a HIT oldalon!

A tudomány jellemezője, hogy mérésekre és bizonyítékokra épít.

Még csak véletlenül sem arra, hogy a te megérzésed mit mond. Főleg, ha még szándékosan torzítasz is, és egy igen késői embertípus egészen fiatal egyedét szeretnéd hasonlítani egy nagyon korai ős felnőtt és más nemű egyedéhez. Mintha csak arra mennél, hogy még csak véletlenül se hasonlíthassanak.

Ezért arra kérünk, hogy ha ide írsz, akkor kövesd te is a tudományos módszert.

Ha viszont nem akarod ezt követni, akkor ne írj ide!

Köszönjük.

2021. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/403 anonim ***** válasza:
51%
Már leírtam, hogy véletlenszerűen adta ki ezt a kiemelt kérdést. A kérdező meg azt kérdezte, hogy ki miben hisz, így mindenki leírhatta a véleményét. Bele lehet állni a másikba, de tisztelni is a véleményét akkor is, ha nem értesz vele egyet.
2021. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/403 Pombe ***** válasza:
83%

@180


Kicsit rossz emlékek... :D - bocsika...


De beszédes a kladogram párosításod, és utólagos engedelmeddel alkalmasint én is majd ékeskednék a tollaiddal. :)

2021. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/403 anonim ***** válasza:
77%

"A kérdező meg azt kérdezte, hogy ki miben hisz"

Akkor rossz fórumon kérdezte.

A tudomány nem a hitről szól.

2021. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/403 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

#195


“Akkor rossz fórumon kérdezte.

A tudomány nem a hitről szól.”


S a legviccesebb az ,hogy ezt tulajdonképpen én is leírtam rögtön a legelső kommentben. Valahogy nem rémlik ,hogy bárki megkérdőjelezte volna azt ,hogy a kérdés a tudomány kategóriát figyelembe véve rosszul van megfogalmazva. Akkor látszólag mindenki helyeselte amit írtam, de valamiért így közel a 200. kommentnél fel kell ezt hozni. Na mindegy, a lényeg ,hogy a világ olyan amilyen s nem érdekli ,hogy ki miben hisz/ hinne. Tudományos körökben (most vegyük bele a GyK tudomány kategóriáját is) meg alap ,hogy ha állítasz valamit akkor legalább megindoklod, s az nem indok ,hogy “mert ebben hiszek”. Könnyen lehet ,hogy az anonim vitapartner is egyszerűen csak valahol valamiben hibás ismeretei vannak a témával kapcsolatban s ezért mondja azt amit. Ez könnyen javítható, feltéve ha ő hajlandó rá mert másképp aligha megy.

2021. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/403 anonim ***** válasza:
83%
Ez így talán jobban megválaszolja a kérdést.
2021. nov. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/403 anonim ***** válasza:
86%
A 197-es vagyok. Lemaradt a link amit akartam: [link]
2021. nov. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/403 anonim ***** válasza:
83%
#194 Csak nyugodtan :D
2021. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/403 anonim ***** válasza:
90%
Nem közvetlenül a majmoktól, hanem volt egy közös ősünk a majmokkal, akikből kialakultunk mi is, meg a majmok is.
2022. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!