Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi várható az oltatlanokra?...

Mi várható az oltatlanokra? Lehetséges, hogy kialakul egy mindenkire életveszélyes variáns?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi történik, ha valaki fiatalként (direkt nem idős oltatlan embert írok, mert ők valószínűleg belehalnak a vírusba) nem veszi fel az oltást? Pár éven belül a többség védett lesz, akik pedig nem kapták meg az oltást, azok félhetnek, hogy közöttük terjedhet egy akár halálos variáns is?


Az is érdekelne, hogy mi lesz azokkal, akik a kínait és az orosz vakcinát kapták meg? Egy jó pár évig nem utazhatnak?



2021. szept. 23. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
20%
#20 Nem érted. Idegen emberekről van szó. Empátiám tény hogy nincs, nem igazán értem hogy egyáltalán miért van valakinek, illetve mi a jó benne.
2021. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 Wadmalac ***** válasza:
53%

"átestetm rajta, számomra innentől fogva ez egy nátha szintjén van"


Az átesett védettség hasonlít az oltotthoz és ugyanúgy lecsenghet és ugyanúgy hatástalan lehet egy új variánssal szemben.

Szóval ne hidd, hogy te superman lettél és nem vagy veszélyben.

2021. szept. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
65%

Bizony, sajnos lehetséges, hogy kialakulóban van egy végzetes mutáció, a dél-Amerikában terjedő lambda variánsról riasztóak a hírek és elég ellentmondásosak is.

Valami olyasmit olvastam, hogy dudorok alakulnak ki a vírus felületén, amely két fontos következménnyel jár, egyrészt a vírus könnyebben tud a sejtekhez kapcsolódni, másrészt viszont az immunrendszer által termelt antitestek, - most az lényegében mindegy, hogy azok a vakcinák, vagy természetes folyamat által keletkeztek -, szóval az antitestek meg nem tudnak a vírusra tapadni, akkor viszont gyógyíthatatlanná kezd válni a betegség, mivel a kórokozót az antitestek tudják elpusztítani.

Akkor nem lesz normális védekezési lehetőség, halálossá válik a járvány, olyannyira, hogy az oltások sem fognak hatni ellene, mivel azok is csak beindítják az antitest termelését az immunrendszerrel, ám ha a vírus semlegesíti az antitesteket, akkor nem lesz ellene normális védekezés.

A limfociták is elpusztíthatják ugyan a vírust, de azokból nincs annyi, nem termelődik olyan gyorsan és olyan nagy számban, meg az elég durva magában is, abból lesz a genny, ami káros, ha nagy mennyiségben keletkezik az ember szervezetében.

Orvosi jelentést nem sikerült róla olvasnom, csak médiahírek vannak róla.

Nálunk ugyan nem hallottam, hogy lenne belőle, de már valami 25-30 országban jelen van, szóval terjed ezerrel, nem tudom, lehet e ellene kitalálni valamit, vagy hogy mennyire képes a vírus hatástalanítani az antitesteket?

[link]

[link]

2021. szept. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
38%
#22, köszi, azonban nem tud érdekelni. Ha meghalok meghalok, mit számít. Emiatt én nem fogok oltásért szaladgálni, orvoshoz menni, vagy félni.
2021. szept. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 Wadmalac ***** válasza:
69%

"Ha meghalok meghalok, mit számít."


Érdekes hozzáállás.

Pszichiáter mit mond?

2021. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
18%
#25, nem értem mi a baj ezzel a hozzáállással. Azért annyira nem csodálatos az élet hogy mindenki féltse.
2021. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 Wadmalac ***** válasza:
65%

"nem értem mi a baj ezzel a hozzáállással"


Na pont erre tudna mit mondani a pszichiáter.


Az a helyzet, hogy nem vagy reprezentatív példája az emberiségnek, a teljesen nihilsta letargikus szociopaták aránya alacsony.

2021. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
80%

Egyszer meg kell halni, az biztos, de nem egészen mindegy, miképpen.

Jobbat is el tudok képzelni, mint hogy egy hónapig szuttyogtatják az embert a lélegeztetőgépen, aztán mégis belefullad a takonyba.

2021. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 Wadmalac ***** válasza:
66%

"Azért annyira nem csodálatos az élet hogy mindenki féltse."


Akkor viszont nem értem az oltással szembeni problémádat. A halál jöhet, de a tűtől fosol?


:D

2021. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
7%
#29, Természetesen nem nyomatok magamba olyan szert ami esetleg megvéd bizonyos dolgoktól. Jöjjön aminek jönnie kell magától, ne védjen semmi.
2021. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!