Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alvás szükséglete miért...

Az alvás szükséglete miért nem tűnt el vagy csökkent az evolúcióval?

Figyelt kérdés
Az alvás előnye nyilván az energiaspórolás. De a hátránya, hogy alvás közben az állat/ember védtelen. Kevesebb alvással vagy alvás nélkül jobb lehet a túlélés esélye.
2021. szept. 26. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert nincs, ami kiváltsa. Ha semmi hátrányod nem származna az alvásmegvonásból, akkor jó eséllyel eltűnne, de mivel igen sok és igen súlyos problémákhoz vezethet ha a szervezet nem kap elegendő alvásidőt, így nem tud eltűnni.
2021. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Azoknál a lényeknél, amelyeknél szükséges, az evolúció megoldotta a problémát.

A delfinek pl képesek külön lekapcsolnia két agyféltekéjüket.

Nem aludhatnak el, mert akkor megfulladnak, de pihenésre szükségük van, a két agyfélteke külön pihen, amíg az egyik alszik, a másik aktív.

Valószínűleg a többi cetnek is hasonló az agyműködése, a szárazföldi emlősöknek viszont a természet nem látta szükségét, más módokon oldotta meg.

2021. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sadam87 ***** válasza:
96%

"Az alvás előnye nyilván az energiaspórolás."

Az is egy lehetséges előny, de azért valószínűeg egy csomó más funkcója is van. Például a REM alvásnak szinte biztosan nagy szerepe van a hosszútávú memória kialakulásában. Plusz az alvásnak fontos szerepe lehet az idegszövet regenerációjában (az alváshiány növeli a különböző idegrendszeri betegségek kockázatát). Az alvás egy aktív folyamat, nem azt jelenti, hogy az agy ilyenkor lekapcsol, hogy ne fogyasszon annyit.

2021. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Mivel léteznek olyan emberek, akik nem alszanak, így ez nem lehetetlen. Viccesen azt mondanám, hogy aki nem alszik azt 24 órában szekálja az asszony így az ilyen emberek kihalnak. :)
2021. szept. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak érdekes, hogy az életünk egyharmadát alvással töltjük. Az érthető, hogy a regenerálódásra szükség van, de miért ilyen sokra?
2021. szept. 27. 08:31
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
96%

"Mivel léteznek olyan emberek, akik nem alszanak, így ez nem lehetetlen."

Nos, én hitelesen akut inszomniában szenvedőkről tudok, akik konkrétan elég gyorsan bele is halnak az alváshiányba.

Olyanok, akik minden káros következmény nélkül vannak ébren 24 órát, én nem tudok. Leszámítva a városi legendákat meg Mulder ügynököt.

De ha van hiteles infód erről, linkelhetnéd.

2021. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi agy nagyon fejlett. Épp ellenkezőleg, minél fejlettebb az agy, annál több alvásra van szüksége.
2021. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%

#6 , nem keverték Te engem össze az egészségügyi nyilvántartóval ? :)

TV-ben már láttam olyan 40-es éveiben járó 0-24 órás férfit.

2021. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
92%

Az egyetlen, viszonylag hiteles ilyen eset ez:

[link]


Az összes többi, mint írtam is, elég gyorsa nbelehal ebbe az állapotba.


Az, hogy akit láttál, negyvenes, nem azt jelentik, hogy negyven éve nem alszik.

A betegség nem születéstől szokott jelen lenni, hanem bizonyos életkorban kezd jelentkezni és súlyosodik, pár év alatt halálossá válva.

2021. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!