Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúciót illetően az...

Az evolúciót illetően az ember hogyan fog tovább fejlődni fizikailag? Hogy fog majd a jövőben kinézni az ember? Ők is Homo Sapiensek lesznek vagy van rá esély, hogy ők egy új faj lesznek? Mi lesz az átlag életkoruk?

Figyelt kérdés
Tudom, senkinek sincs kristálygömbje, de engem érdekelne, hogy a kutatások szerint az emberi faj hogyan fog fejlődni.
2022. máj. 23. 22:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Jelenleg, mivel minden egyedet, akit csak lehet megmentünk és életben tartunk, nincs evolúciós nyomás az ideálisabb ember alak felé így minimális változás várható. Ha megnövekednek a nehezen kezelhető járványok számai akkor persze az erősebb immunrendszer várható, de ahhoz, hogy fizikailag komolyabb változás legyen, külső fizikai változás kell.


Extrém példával élve, a párom mindig kérdezi, miért nem fejlődik vissza a kis lábujj amikor semmi értelme. Hát azért mert senki nem halt még abba bele, hogy van kislábújja, így miért is tűnne el.


Vannak olyan találgatások, hogy nagyobb koponya, magasabb homlok a várható növekvő agykapacitás miatt. Csak hogy jelenleg a gyerekeknél felfedezték, hogy a folyamatos kütyü használat inkább vissza fogja az agy bizonyos területeinek fejlődését mint a valós probléma megoldás.

Ugyanúgy a technikai kiegészítőkkel összefüggésben elméletileg várható hogy jelentősen nagyobbak lesznek a szemeink, de ahhoz azoknak akiknek nagy szeme van sokkal több utódot kellene nemzenie és életképesebbnek lennie.


Az egyetlen irány, ami valójában megalapozott az az amit most is látsz. Kik azok a pasik, nők, akikre bukik a másik nem, de ugye ezt is higitja az elején említett "tartsunk mindenkit életben" szemlélet :)

2022. máj. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanúgy a technikai kiegészítőkkel összefüggésben elméletileg várható hogy jelentősen nagyobbak lesznek a szemeink, de ahhoz azoknak akiknek nagy szeme van sokkal több utódot kellene nemzenie és életképesebbnek lennie."

Vagy inkább: aki nagyon balf.sz a technikai eszközökhöz, az lemarad, szar lehetőségei lesznek munkában-magánéletben egyaránt, nem talál párt, vagy csak defektes párt, megnő az esélye a genetika vagy rossz környezet miatt nem túl életképes és sikeres utódoknak.

Bár kevésbé működnek farkastörvények, valójában manapság is egy csomó különféle úton-módon képes működni az evolúció.

2022. máj. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Évezredekig az evolúciónak köszönhetően lett az ember egyre okosabb, magasabb, ellenállóbb a betegségekkel szemben. Most viszont a gyógyszerekkel és oltásokkal ez megborul, a kevésbé életképes egyedek is szaporodni tudnak, így elképzelhető, hogy az ember evolúciója megáll vagy visszafejlődik.
2022. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2es, amit leírtál, ugyanaz amit én írtam, csak a másik oldalról. Nyilván az én ismeretségi köröm kicsi minta, de a jó technikai érzék nem sok ismerősömben nyilvánul meg abban hogy nagy a szeme. Arról nem is beszélve, hogy ha még működik is ez a fajta evolúciós irány, a kőművesek is rohadt jól keresnek, tehát nekik is van annyi utódjuk ami kiegyensúlyozza a változást.
2022. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Kólauborkával ***** válasza:
65%
Ènúgu tudom, hogy a mostani vizsgálatok azt mutatjàk, hogy csökken az agytèedogatunk, butulunk. Úgy olvastam kb. 10000 èvvel ezelött volt a “legokosabb” az ember, persze ezt nehèz így megàllapítani, koponya mèret alapjàn becaültèk talàn?
2022. máj. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a Föld a jövőben egyre melegebb lesz átlagosan, másrészt meg a kaja és a víz eloszlás is megváltozik.


Én inkább arra tippelnék, hogy a jövőben az emberek termete kisebb lesz, egyrészt kevesebb kajára lesz szükségük, hogyha bejön a globális felmelegedés, másrészt pedig a testfelület-testtérfogat arány így kedvezőbb melegebb éghajlaton.


A ma divatos "nem vállalok gyereket, hogy megmentsem a Földet" eszmék meg meg fognak szűnni, egyszerű darwinizmus alapján: ilyen mémek (dawkins-i értelemben használva a mém szót) nem élnek túl több generációt.

2022. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Pombe ***** válasza:
52%

#3: "Most viszont a gyógyszerekkel és oltásokkal ez megborul, a kevésbé életképes egyedek is szaporodni tudnak"


Az ember már réges-rég használ gyógyszereket, egyre jobbakat, és réges-rég azon ügyködik, hogy az egyre kevésbé életképesek is tudjanak szaporodni. Ennek ellenére folyamatosan és rohamosan fejlődött az agya. Igazság szerint minél jobban testileg gyengébbé és sérülékenyebbé vált-, valamint minél eredményesebben tudta az egyre tehetetlenebbek életképességét is fenntartani, az agya annál inkább fejlődött. Komoly gondok vannak a mézeteiddel..:) - bocs...


Sőt! Még az állatok is réges-régóta használnak természetes gyógyszereket (zoofarmakognózia - az állati öngyógyítás megismerésével foglalkozó tudományág), mi több, a csimpánz ebben élen jár (sőt, az már mesterségesen készített gyógyszert is használ, igaz, az ember által - faszenet lop). A majmok némelyike olyan elsősegélynyújtó, hogy egyes emberek is megirigyelhetnék a szakképzettségüket:

[link]


A bonobók kiemelkedően értelmes jószágok még az emberszabású majmok között is, de nem hinném, hogy olyan rettentően nagy küzdelmeket kellett volna vívniuk az életképességük megőrzéséért (már az ember megjelenéséig), és mégis elképesztően intelligens fajjá változtak. Azt se gondolnám, hogy pl. a pandáknak kínlódva kellett volna küszködni (kivéve megint az ember megjelenéséig), ők viszont nem lettek túl eszes lények, legalábbis a bonobókhoz mérten.


#3: "így elképzelhető, hogy az ember evolúciója megáll vagy visszafejlődik."


Hogyne! :) Folyamatosan visszafejlődik az ember az általa legyártásra kerülő egyre hatékonyabb gyógyszerek és oltások miatt. Végül már barlangokban makogva fogjuk kifejleszteni a ma még elképzelhetetlenül szuperjó gyógyszereket.

2022. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Pombe ***** válasza:

#5: "Ènúgu tudom, hogy a mostani vizsgálatok azt mutatjàk, hogy csökken az agytèedogatunk, butulunk."


Valóban csökken, de ez egyáltalán nem biztosan a butulást jelenti. Pl. Einsteinnek is kisebb agya volt az átlagnál, de azért viszonylag kevesen nevezték butának. A mai mobiltelefonok milliószor okosabbak, mint az első számítógépek, pedig a mobilok az utóbbiaknál nagyságrendekkel kisebbek. Van annak evolúciós előnye, hogy az agytérfogat csökken, de egyre integráltabbá válik (ha már olyan biztonságban él az ember, hogy megengedheti magának az ember evolúciója az agytérfogat csökkenésének luxusát). Egyes holló-, varjúfélék jóval intelligensebbek sok olyan emlősállatnál, amelyeknek pedig nagyságrendekkel nagyobb agya van.


#5: "Úgy olvastam kb. 10000 èvvel ezelött volt a “legokosabb” az ember"


Úgy véled? Ahhoz képest igen nehezen jöttek rá az első városépítési módszerekre, meg a komolyabb írásformákra. 1857-ben a háborúkban még pukkantós ágyúkat, meg lovakat és kardot használtak. Mindössze 100 év telt el, és az ember kilőtte az űrbe a Szputnyik–1 nevű műholdat. Nem gondolod, hogy ha ilyen gyors lett volna a fejlődés 10000 éven át, akkor ma már belaktuk volna a Naprendszert? Én fordítva gondolom. 10000 évvel ezelőtt csak fizikailag volt hasonló az agyunk, ám aligha kétséges, hogy a szellemi teljesítménye a régi agynak már csak azért is jóval alul maradt a miénkkel szemben, mert az agy az utód megszületése után is folyamatosan a kondicionálás hatására fejlődik. A mai gyerekek agyát elképesztő mennyiségű információval stimulálják (iskolákban is), vagyis szükségképpen a felnőttkori agyunk sokkal fejlettebb lesz, mint a 10000 évvel ezelőtt élt embereké, de alighanem eleve jobb feltételekkel is indul meg manapság a megtermékenyülés után az agy kialakulása az egyedfejlődés során.

2022. máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Kólauborkával ***** válasza:
Igen ezért is említettem mi alapján becsülhették. Okosságot meg mérni úgy vélem nagyon nehéz, magam sem vagyok meggyőződve arról, hogy “okosabbak” lettek volna, de az akkori kor akkori problémáit kezelhették nagyobb kreativitással, mint mi ma a mieinket. A fene tudja, persze nyílván egy mai, meg egy akkori gyerek összehasonlíthatatlan, már születésétől kezdve teljesen más ingereket kap.
2022. máj. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az a helyzet az agyi fejlődéssel, hogy a populáció nagyon kis százaléka képes az eddig felhalmozott információ alapján tovább fejleszteni a technológiánkat, azonban a kész termékekhez szinte mindenki hozzájut. A tömeges felhasználók a kényelmi részét hasznosítják így sokan egy egyszerűbb matekpéldát sem képesek megoldani már fejben. A gyerekek nagy része virtuális valóságban nő fel, amihez valóban nagyon jól adaptálódott az agyuk, de így sokkal kevésbé képesek például az érzelmi problémák megoldására, a jutalom érzet már nem elérhető számukra az unalmas való világban, komoly kutatások vannak ezzel kapcsolatosan. Persze ez nem azt jelenti, hogy visszafejlődik, csak teljesen más irányba, és ha a körülmények megváltoznának, ami megeshet, és nem támaszkodhatnának a technológiára, akkor nem nagyon tudnak majd mit kezdeni magukkal. Persze, ahhoz hogy ez jelentős mértékeket öltsön még kell pár generáció, és ott is lesznek olyan emberek akik jobban képesek alkalmazkodni a régi értékekhez, de jelenleg nem a való világhoz hanem egy megteremtett világhoz alkalmazkodunk egyre jobban, ami ugyanúgy mint a valós környezet, bármikor összeomolhat :)
2022. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!