Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 🌗Azt mondták, hogy szabad...

🌗Azt mondták, hogy szabad szemmel látható lesz a bolygó együttállás, mégsem látok semmit napok óta, miért?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 14:38
1 2 3
 21/24 sadam87 ***** válasza:
100%

#20

"Jó szemmel például a Mars esetén is látszik, hogy nem egy pontnyi fény, hanem egy icipici korong alakzat"

Hát azért ahhoz elég jó szem (vagy erős fantázia) kell, hogy kivedd a Mars korong alakját, mivel jelenleg a látaszólagos átmérője 6,9", ami az emberi szem normál felbontóképességének (1' = 60") nagyjából a kilencede.

[link]

Az viszont valóban igaz, hogy vörös a színe, ez elég jellegzetes, de azért vannak vöröses színű csillagok is például az Antares (bár tény, hogy az hajnal három körül már lenyugszik, így nem lehet vele összekeverni most a Marsot).

2022. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Valaki tud mondani egy dátumot, amikor a 4 jól látható bolygó (Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz) durva együttállásban lesz, tehát mondjuk egy binokulár 5 fokos látómezejébe egyszerre beleesik? A Stellariumon megnéztem és a 2040 szemptemberi nem teljesíti a feltételt, ilyen 8-9 fokra jönnek össze csak. Kíváncsi vagyok hányszáz vagy hányezer évet kell várni egy tényleg fasza együttállásra.
2022. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 TappancsMancs ***** válasza:

21/ sadam87

Oké oké. A fénye nyugodt és nem vibrál mint a csillagoké plusz a színe jól láthatóan vörös. Okés!

2022. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

#16 "Azt nem tudtam, hogy böngészőből is lehet, köszönöm."

Öö, direkt linkeltem, #5 voltam. :))

2022. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!