Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 🌗Azt mondták, hogy szabad...

🌗Azt mondták, hogy szabad szemmel látható lesz a bolygó együttállás, mégsem látok semmit napok óta, miért?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 14:38
1 2 3
 11/24 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Vagy a stellarium appot ... amit írtak
2022. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

IPhone-om van, azon nem találtam azt az appot amit ajánlottak többen.

Viszont ezen van alapból iránytű, úgy megtudom nézni.


Mostmár legalább tudom merre fele kell nézni és a többi tényleg felesleges irány. 😅

2022. jún. 20. 19:41
 13/24 sadam87 ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy az a gond, hogy más látványt keresel, mint ami tényleg látszik? A bolygók szabad szemmel nézve nem nagyon különböznek a valódi csillagoktól, legfeljebb némelyik fényesebb, és kevésbé "pislognak" (szcintillálnak). A Vénusz elég fényes, az könnyen felismerhető (kelet fele az lesz messze a legfényesebb "csillag"), és a Jupiter is fényesebb, mint az állócsillagok, de a Merkúr, a Mars és a Szaturnusz csak egynek tűnik a fényesebb csillagok közül. Ráadásul mire a Merkúr feljön, nagyon erősen világosodik az ég alja (úgyhogy azt nagyon nehéz is megfigyelni, de ekkor már a többi is rosszabbul látszik).

Nincsenek is egymáshoz túl közel, amikor a Merkúr és a Vénusz feljön keleten, akkor a Szaturnusz már dél fele látszik. Szóval ne arra számíts, hogy szorosan fognak egymás után sorakozni. És nincsenek is túl magasan az égen.

(Ha ezekkel tisztában voltál, akkor tárgytalan, csak gondoltam biztos-ami-biztos leírom.)

2022. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 sadam87 ***** válasza:
100%

#12

Le sem kell feltétlenül tölteni az appot, böngészőből is tudod használni (én is úgy szoktam).

[link]

2022. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 TappancsMancs ***** válasza:
100%

12/ A kérdező kommentje

14/ sadam87

Óóó! Vannak itt megoldások. :)

2022. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam, hogy böngészőből is lehet, köszönöm.


Bevallom más látványt kerestem igaz, valami mást mint egy “sima csillag”.

De igazából mindegy, így legalább tudom már, hogy valójában mit kell nézzek. 🥰

2022. jún. 20. 20:58
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

"mégsem látok semmit napok óta, miért?"

Mert távcsővel néztél a napba, azért.

2022. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
55%
Mert ugyanolyan laposak, mint a föld is, és ha az élükről nézed, akkor alig látni.
2022. jún. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Vizuálisan teljesen érdektelen a jelenség. A szabad szemmel látható bolygóknak gyakran van ennél jobb együttállása is, csak most a külső, lassan keringő Uránusz és Neptunusz is csatlakozik hozzájuk. De azokat meg nem látod, csak távcsővel. Akkor meg az együttállást nem látod :)
2022. jún. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 TappancsMancs ***** válasza:
53%
A sima csillagnál azért jobban kitűnnek, de valóban hasonlóak. Jó szemmel például a Mars esetén is látszik, hogy nem egy pontnyi fény, hanem egy icipici korong alakzat és a vörös színe is jól kivehető. Bármilyen egyszerű távcsővel meg tényleg látszik, hogy bolygó, akár egy kisebb telés fényképezővel is érdemes rákukkantani.
2022. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!