Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valahol azt hallottam, hogy...

Valahol azt hallottam, hogy az ősrobbanás első pillanatában csak energia létezett, ami idővel leptonokra és kvarkokra, az protonok, neutronok és elektronok építőköveivé alakult át, de ez hogy?

Figyelt kérdés

Az energia végső soron csak egy tulajdonsága az anyagnak (mint a tömeg), vagy tévedek? Egy tulajdonság hogy alakulhat át valamivé, amiből később anyag lehet? Vagy az hülyeség, amit eleve hallottam?


....

Nem kötekedni akarok a tudományos észrevételekkel, csak érdekelnek ezek a kérdések, és a chat gtp és a google-n összevissza információkat kapok. Ilyeneket olvastam pl. a keresésemre a google-n és a chat gtp-n:


- anyag = energia = információ (azt még megérteném, hogy tömeg = energia = információ, de ez az anyag egyenlőség nekem furcsa)


- az energia csak egy tulajdonsága az anyagnak, de ősrobbanásnál csak energia létezett, ami később leptonokra és kvarkokra alakult át. (Azaz vissza a kiinduló pontra, egy tulajdonsága az anyagnak hogy alakulhat át valamivé).


Azt még megérteném, ha valami, ami szintén rendelkezik energiával, átalakul anyaggá, ami rendelkezik vele, de így, hogy?


2023. szept. 11. 06:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Meg olyat is hallottam, hogy a húrelmélet feltételezései szerint, a kvarkok nagyon kicsi, több dimenziós energia-húrokból, membránokból állhat. Vagy ez is csak egy félremagyarázása a még nem bizonyított húrelméletnek, és az építőkövek valójában nem energiából álló húrok és membránok, hanem valami más? Vagy különböző folyamatokon keresztül egy tulajdonság (energia) is válhat anyaggá, ami rendelkezik energiával? Vagy hogy van ez?
2023. szept. 11. 06:52
 2/22 A kérdező kommentje:
Aztán ott a sötét energia is, ami kitölti az Univerzumot, de az az energia minek az energiája? Magában is létezhet energia, anyag, foton nélkül, amihez tartozik?
2023. szept. 11. 07:51
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

"Az energia végső soron csak egy tulajdonsága az anyagnak (mint a tömeg), vagy tévedek? Egy tulajdonság hogy alakulhat át valamivé, amiből később anyag lehet?"


Az energia a testek munkaévgző képességének mértéke. Anyag nem létezett az ősrobbanéás előtt, csak energia. Az energia koncentrálódott egy végtelenül apró kis pontba, ami azután tágulással kiterjeszkedett aka felrobbant

2023. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Azaz az energia létezhet önmagában, nem mint valaminek egy adott tulajdonsága?
2023. szept. 11. 09:25
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudunk minden kérdésre választ adni jlenleg. A tudomány sosem fog tudni mindent megválaszolni. Át kell ugorni a meg nem értést. El kell fogadni, hogy ősrobbanással keletkezett a mindenség és kész
2023. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Energia például a fény.

Az ősrobbanás első pillanatában csak fotonok léteztek, mivel más még nem fért el a világban.

2023. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Szóval mondhatjuk úgy, hogy az a sűrített energia = nagy energiával rendelkező foton? A fotonok át tudnak alakulni anyaggá?
2023. szept. 11. 11:08
 8/22 anonim ***** válasza:

Igen.

Ezt csak mostanában kezdik vizsgálni, mert ritka, és nagy energia kell hozzá.

Ha veszel egy kis antianyagot, és az találkozik az anyaggal, energiává alakulnak.

De ez visszafelé is működik, csak kell hozzá 2 (legalább) gamma foton, amelyek pont szembetalálkoznak.

2023. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%
A fotonok eleve anyagi részecskék. Az elemi részecske (anyagjelenségek) táblázatában is benne van. Az ősrobbanás előtt nem volt anyag. Nem voltak fotonok sem. Amikor felrobbant a sűrített valami, akkor keletkezett a foton is
2023. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudjuk, mi volt az ősrobbanás előtt.

Az ősrobbanásban már ott voltak a fotonok.

2023. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!