Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valahol azt hallottam, hogy...

Valahol azt hallottam, hogy az ősrobbanás első pillanatában csak energia létezett, ami idővel leptonokra és kvarkokra, az protonok, neutronok és elektronok építőköveivé alakult át, de ez hogy?

Figyelt kérdés

Az energia végső soron csak egy tulajdonsága az anyagnak (mint a tömeg), vagy tévedek? Egy tulajdonság hogy alakulhat át valamivé, amiből később anyag lehet? Vagy az hülyeség, amit eleve hallottam?


....

Nem kötekedni akarok a tudományos észrevételekkel, csak érdekelnek ezek a kérdések, és a chat gtp és a google-n összevissza információkat kapok. Ilyeneket olvastam pl. a keresésemre a google-n és a chat gtp-n:


- anyag = energia = információ (azt még megérteném, hogy tömeg = energia = információ, de ez az anyag egyenlőség nekem furcsa)


- az energia csak egy tulajdonsága az anyagnak, de ősrobbanásnál csak energia létezett, ami később leptonokra és kvarkokra alakult át. (Azaz vissza a kiinduló pontra, egy tulajdonsága az anyagnak hogy alakulhat át valamivé).


Azt még megérteném, ha valami, ami szintén rendelkezik energiával, átalakul anyaggá, ami rendelkezik vele, de így, hogy?


2023. szept. 11. 06:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%

Ez is tudományos ellentmondások sokasága. Jegyzem meg halkan.


1. A foton az anyag, de a tér is az. Namost az ősrobbanás előtt nem volt sem idő, sem tér, sem anyag. Akkor ➡ Energiamegmaradás sérülés van


2. Ha minden szétterjedt rendezetlen formában, így nem is állhatott össze, hacsak nincsen egy tudatos rtendező ugyanis ➡ Entrópia tétel-el ellentmond


➡Thermodinamika 2 törvényével ellentmond. Minden a rendezetlenség irányába tart


Napestig sorolhatnám az ellentmondásokat

2023. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Entrópia tétel"

Ezt mindig megpróbálják elsütni a hívők, de nem stimmel.

Számolj utána.

2023. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az entrópia tételt is megdönti.
2023. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem, a #11 majdnem teljesen hülyeség.

De hiába írjuk meg - a hívők újra és újra jönnek vele, mintha hülyéknek írnának.

ÉS VALÓBAN: a hülyéknek írnak. Mert azok elhiszik ezt.

2023. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#11: Nem vallásos blablát olvasni járok a GyiK-ra, hanem csak a tudásom gyarapítása érdekében, és abban nincs hely semmilyen természetfelettinek vagy istenségnek.


......


Szóval nem tudjuk, hogy mi volt az ami robbant az ősrobbanásban, de fotonok már első pillanattól kezdve léteztek (amelyek már rendes részecskék), és azokból jöhetettek össze az anyagi részecskék. Jól mondom?

2023. szept. 11. 19:17
 16/22 anonim ***** válasza:
Igen, és ezt azért is tudjuk, mert a fotonokra gyakorlatilag nincsen méretkorlát. Azok bármilyen kicsik lehetnek.
2023. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#16: Tudom, és ha jól tudom, az energiájuk sem korlátozott, vagy tévedek?
2023. szept. 11. 21:01
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem, nincs energiakorlát.

Sebességkorlát van, de ez nem érinti az energiát.

A korai fotonok nem csak atomokat tudtak szétbontani, de még az atommagot is. Szerintem, ha egy ekkora energiájú foton eltalálná a Földet, talán még azt is szétszedné.

2023. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
32%

16 "Igen, és ezt azért is tudjuk, mert a fotonokra gyakorlatilag nincsen méretkorlát. Azok bármilyen kicsik lehetnek."


Elvileg 3m-es egy foton

2023. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy normál körülmények között egy foton (ami egy hullámcsomag, tehát nem teljesen határozott méretű) - szóval, hogy mekkora...

és még ott van a kvantumhatározatlanság is.

Ilyen méretekben már eléggé problémás dolog nagyságról beszélni.

Viszont fotonok úgy tudom, hogy tetszőlegesen kis méretűek lehetnek. A többi részecskénél van egy adott kiterjedés, amit általában el szoktak érni, és e körül változhat a méretük, de nem akárhogyan. A kvantumhatározatlanság miatt, ha összébb szorulnak, nagyon határozatlan lesz a sebességük.

Sem a foton, sem a többi részecske nem kis golyócskák.

2023. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!