Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valahol azt hallottam, hogy...

Valahol azt hallottam, hogy az ősrobbanás első pillanatában csak energia létezett, ami idővel leptonokra és kvarkokra, az protonok, neutronok és elektronok építőköveivé alakult át, de ez hogy?

Figyelt kérdés

Az energia végső soron csak egy tulajdonsága az anyagnak (mint a tömeg), vagy tévedek? Egy tulajdonság hogy alakulhat át valamivé, amiből később anyag lehet? Vagy az hülyeség, amit eleve hallottam?


....

Nem kötekedni akarok a tudományos észrevételekkel, csak érdekelnek ezek a kérdések, és a chat gtp és a google-n összevissza információkat kapok. Ilyeneket olvastam pl. a keresésemre a google-n és a chat gtp-n:


- anyag = energia = információ (azt még megérteném, hogy tömeg = energia = információ, de ez az anyag egyenlőség nekem furcsa)


- az energia csak egy tulajdonsága az anyagnak, de ősrobbanásnál csak energia létezett, ami később leptonokra és kvarkokra alakult át. (Azaz vissza a kiinduló pontra, egy tulajdonsága az anyagnak hogy alakulhat át valamivé).


Azt még megérteném, ha valami, ami szintén rendelkezik energiával, átalakul anyaggá, ami rendelkezik vele, de így, hogy?


2023. szept. 11. 06:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Bizonytalanúl ugy képzelem, hogy bizonyos energiasűrűség felett, minőségi változás következik be. Az energia önmagába zárodva, létrehoz valami anyagszerűséget.
2023. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem kell találgatni. Az lehet, amit leírtam: 2 foton ütközik, és egy anyagi, meg egy antirészecske lesz belőlük.
2023. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!