Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az átlag emberek miért nincsen...

Az átlag emberek miért nincsennek tisztába ezekkel?

Figyelt kérdés
Beszélgettem ismerősökkel és szóba jött a relativitás, idődilatáció és fekete lyukak. Elmagyaráztam nekik nagy vonalakban hogy mik is ezek és láttam rajtuk hogy még csak nem is hallottak ezekről a dolgokról és azt hitték hogy ezeket csak én találom ki meg hogy ezt csak valami scifi filmből vettem.

dec. 5. 23:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
#19 - én a 8-as vagyok, és az idődilatációról nem írtam semmit, hanem sokkal elemibb és gyakorlatias dolgokról tettem említést.
dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
85%

20-as

Jól van akkor, hidd azt, hogy attól lesz valaki szellemileg felszabadult, ha tudja, hogy milyen magasan van az ISS. Meg nézd le őket, ha nem tudják. Kár, hogy empátiát nem tanítanak, egyesekre elférne.

dec. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
87%

21-es

A kérdés arról szólt

dec. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
69%

23-as, jól tudom, hogy miről szólt az eredeti kérdés, de a válaszokban tovább lett elemezve a téma - ezért kell mindent sorban elolvasni.


Ráadásul a feltett kérdés sem oktalan, hisz az teljesen érthető, hogy az átlagemberek nem értik a felvetett témákat - de arról volt szó, hogy még nem is hallottak a kérdéses fogalmakról és értelmetlen kitalációknak értelmezik azokat!

dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
93%

Mai világban eleve lexikális tudást számonkérni valakin...

Inkább gondolkodni tanuljanak meg az emberek, ezerszer többre mennek vele.

dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

Néha van hogy én is eglepődök 1-2 dolgon hogy az illető nem tud róla semmit, de hát ez van. Én pl egyetlen sztárt vagy celebet sem ismerek, ami miatt égtem is már be, de hát ez van. Mindenkinek más a fontos. Téged a csillagászat érdekel gondolom, de mást eg a biológia nyűgöz le. De igazából nem is kell hogy ennyire nagy és hű, de tudományos legyyen az amihez ért valaki. De szerintem az is rendben van ha valaki csak az "élethez" ért és semmi különösebben érdekeset nem tud mondani.


Szerintem az egyetlen helyzet, amiben egy emberre lehet haragudni amiatt mert fogalma sincs egy témáról az az ha abban akar kioktatni valaki olyat aki pedig sokat foglalkozik a témával.

Lásd: Covid alatt mindenki megmondta a tutit egy 5 perces random youtube videó után hogy mit hogy kéne és a szakmabelieket pedig pofába röhögték akármit mondtak, tisztelet a kivételnek.

dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az egyetlen helyzet, amiben egy emberre lehet haragudni amiatt mert fogalma sincs egy témáról az az ha abban akar kioktatni valaki olyat aki pedig sokat foglalkozik a témával."


Ez szerintem egyre elterjedtebb. Az emberek nem fogják fel sokszor, hogy a tanulás előfeltétele annak, hogy valamihez valóban értsen.

dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
75%
A horgászat egy nagyon egyszerű elfoglaltság, de az alapjaival se vagyok tisztában, mert hidegen hagy. Ha valaki ebben a témával kezd okoskodni, hát nagyon nem érdekel, és úgy tűnhet, még azzal se vagyok tisztában, melyik végét kell fogni a botnak. És tudod mit? Higgye is csak ezt, csak váltsunk mér témát az unalmas hobbijáról, amit az arcomba l kéretlenül.
dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, hagyjuk a fekete lyukakat, meg az idő-dilatációt, én már azzal is beérném, ha a 'nincsenek' szót helyesen le tudnád írni.
dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik valaszado tökeletesen leirta a kerdezö intelligenciajara vonatkozo dolgokat- " átlag emberek miért nincsennek tisztába"- ebben az öt szoban harom nyelvtani hiba van. Ezek utan okoskodik a relativitasrol...


Ha valaki erre ugy reagal, hogy en meg az ekezeteket nem ismerem; Nos nagyon is jol tudom, is ismerem a magyar nyelvtant. Az oka, hogy nem Magyarorszagon elek, a laptomomon nincsenek magyar billentyüzetek, es nem is akarom, hogy legyenek, mert 99%-ban nemet nyelven irok.

dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!