Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúció vagy Teremtés?

Evolúció vagy Teremtés?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 20:48
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/250 Judit34 ***** válasza:
21%
nem létezőkre nehéz tudományos hivatkozásokat találni :)
2011. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/250 anonim ***** válasza:
27%

Vidiripi


Pedro szétcsúsztam a képeiden. :)

A dinókat nem atomháború pusztította ki.


"Én a sintót tartom az egyedül és mindenek feletti vallásnak, hiszen 8 millió kami erejével nem szállhat szembe semmi! :-DD "

Hogy nem szállhat szembe semmi.

Jelenések 5:11 És láttam, és sok angyal hangját hallottam a trónus, az élőlények és a vének körül, számuk tízezerszer tízezer és ezerszer ezer volt;

Azért van ami szembe tudna szállni vele.


Azért érdekes ez a Sinto vallás.

A kámi (azaz a különféle istenek vagy istenségek) állnak a sinto középpontjában. Kámi, valamiféle természetfölötti erőre vagy istenre utal, beleértve természeti isteneket, kiemelkedő embereket, meghalt ősöket, vagy „eszményképet megtestesítő istenségeket, vagy jelképes erőt”

"Szóval komolyabban: én teljes meggyőződéssel a természettudományokban hiszek (igen ez is egyfajta hit!!!), és természetesen nem vagyok vallásos, azaz ateista vagyok. Ennek megfelelően csak azt hiszem el, amit tudományosan bebizonyítottak, amit kísérletekkel alátámasztottak, ami ellenőrizhető, megismételhető, és nem azzal magyaráz dolgokat, hogy "azt mondja az írás"...


Ennek megfelelően nem hiszek az ufókban, nem hiszek a szellemekben, nem hiszem, hogy lehet fénysebességnél gyorsabban utazni, nem hiszem, hogy halálom után akár a mennybe, akár a pokolba fogok kerülni.


A Sintot lehet természettudományosan vizsgálni?

2011. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/250 anonim ***** válasza:
56%

Vidiripi


Döncike amikor neked válaszoltam hol nem voltam tényszerű?

2011. dec. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/250 A kérdező kommentje:

"És melyik tudományos műből??? Mert én még nem találkoztam olyan tudományos szakvéleménnyel, amely pl. a gyíkembereket valósnak fogadná el. "

-Dale Russel vagy Carl Sagan valósnak fogadta el őket, szerintük a raptorok továbbfejlődtek.


Amiket én linkeltem, azok mind tudósoktól származnak. A fénysebesség túllépése is.

2011. dec. 25. 19:20
 145/250 Shai-Hulud ***** válasza:

Dale Russell (két 'l'-lel írja a nevét) geológus - tehát nem régész - támogatta a dinoszaurid GONDOLATKÍSÉRLETET. Tehát nem állította, hogy ilyenek léteztek, csak nem zárta ki.

[link]


Carl Sagan NEM fogadta el valósnak, sőt határozottan küzdött a hasonló áltudományos rögeszmefuttatások ellen.

[link]


"Fénysebesség átlépése:

Az elmúlt két évtizedben már több kísérlet során is sikerült a fénysebességnél gyorsabban jeleket küldeni, de csak bonyolult, drága műszerekkel, és csupán pár méteres távolságra. A közép-tennessee-i egyetem két fizikusa költséghatékonyan meg tudta ugyanezt oldani, ráadásul 120 méteres távolságon.

A fizikusoknak a kísérlethez csupán kétfajta, eltérő elektromos ellenállású koaxiális kábelre és két jelgenerátorra volt szüksége. A kábelek 6-8 méteres darabjaiból egy 120 méteres vezetéket állítottak össze, majd a hibrid kábelt rákötötték a két jelgenerátorra. Az egyik gyors, a másik lassú hullámokat sugárzott, amelyek interferáltak egymással, így oszcilloszkóp segítségével is megfigyelhető elektromos impulzusokat hoztak létre. Az impulzus csúcsa több mint négymilliárd kilométer per órával száguldott végig a vezetéken.


Einstein relativitáselmélete mégsem került veszélybe, mivel az impulzus csúcsa ugyan gyorsabban haladt a fény sebességénél, az impulzus teljes energiája azonban nem. Ezért egyelőre nem kell attól tartani, hogy Tennesseeben a közeljövőben tér-idő ugrásra képes űrhajót vagy időgépet építenek."

[link]


Ez sem nyert...


Pedro

2011. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/250 A kérdező kommentje:

"Carl Sagan NEM fogadta el valósnak, sőt határozottan küzdött a hasonló áltudományos rögeszmefuttatások ellen.

[link]



In his 1977 book, The Dragons of Eden: Speculations on the Evolution of Human Intelligence, author Carl Sagan speculated about the related genus Saurornithoides evolving into ever more intelligent forms in the absence of any extinction event. In a world dominated by Saurornithoides, Sagan mused, arithmetic would be Base 8 rather than Base 10.


A te állításod sem nyert...


Fénysebesség

[link]


Amint látom, nem nézted meg az összes olyan linket, amin tudósok foglalkoztak gyíkemberekkel.

2011. dec. 25. 20:02
 147/250 Shai-Hulud ***** válasza:

1. "...Speculations....speculated..." - ugye, tudod, mit jelent???


2. "...A bejelentést a kísérlet résztvevői is fenntartásokkal kezelték mondván, az elméleti fizika alapjait megrengető felfedezést többször is ellenőrizni kell." - ez is az ÁLTALAD belinkelt cikkben volt...


Valamint ez is:

"Legkorábban valószínűleg csak 2012 második felében derül ki, hogy a jelenséget valamilyen mérési vagy számolási hiba okozta, vagy tényleg léteznek a fizikában olyan aszimmetriák, amikre Einstein nem gondolt, amikor majdnem száz éve megalkotta a relativitáselmélet alapjait. De ha ez be is következik, ez sem jelenti majd azt, hogy Einstein teóriáját sutba lehet vetni, legfeljebb néhol további magyarázatot kell fűzni hozzá."


Bocs. :-D


Pedro

2011. dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/250 A kérdező kommentje:
Elég furcsa, hogy a gyíkembereket látott emberek leírása megegyezik a tudósok elképzeléseivel...
2011. dec. 25. 20:29
 149/250 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen, ez szerintem is furcsa.


Pedro

2011. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/250 A kérdező kommentje:

Pedro, a csillaggyermek koponyát is komoly tudósok elemezték, amint láthattad a vidiben.


A vimánák szanszkrit szövegek fordításának eredménye.


Amikor Mohenjo Daro és Harappa feltárása az utca szintjéig ért, számos temetetlen csontvázat találtak az utcán elterülve, mint akiket a végítélet elért...A csontok között volt, amelynek a sugárzása a normális 50-szeresét meghaladta. Volt olyan Indus város , ahol a város falának téglái összeolvadtak a nagy hőtől. A csontvázak C14-es vizsgálata BC 2500-at mutat, ami BC 3000- BC 2000 közé eső hibahatáron belül van valahol.


A régészeti kutatások eredménye, meg amit a védákban írtak, egybeesik.


Ha az ókorban volt atomháború, akkor miért ne lehetett volna a dinoszauruszok korában is? A 65 millió éves atomháború is tudósok elmélete, és arra van bizonyítékuk is.

2011. dec. 25. 23:54
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!