Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bizonyítható-e, hogy valóban...

Bizonyítható-e, hogy valóban landolt a Curiosity?

Figyelt kérdés

Bennem felmerült a gyanú a látott fotók alapján, hogy az egész egy trükk. Túl tiszta az űrjármű. Szerintem egy ilyen landolás után ez valószínűtlen...

[link]


2012. aug. 15. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a Mars körül keringenek-e szondák, és azok felbontása mennyire jó, de ha az egyik lekapja, akkor az bizonyító erejű, vagy az is trükk, szerinted?

Én a kép alapján nem látom túl tisztának. Második nap - azt nem tudni, mennyi ideje van a felszínen, de elképzelhető, hogy még nem volt porvihar. A leszállás nagyon simán történt, hiszen vigyázni kellett az összes műszerre, ezért a tetején biztos, hogy kevés a por. Aztán simán fut, az sem fog sok port felkavarni (a gravitáció nem annyira alacsony, hogy szabadon szállingózzanak a porszemek). Miből gondolod, hogy gyanúsan tiszta?

(Lehet még valami porvédője is, vagy öntisztító mechanikája, hiszen ha a por eltömi mondjuk a pH-mérőt, a műszert tervező mérnök megfojtja a Curiosity főtervezőjét.)

2012. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Mitől kéne koszosnak lennie? A Marsnak nincs olyan sűrű légköre, amiben por lebeg. Se víz, amitől nyakig sárosnak kéne lennie. Igen lágyan lett letéve, tehát nem kavarta fel a port. Ha meg csak kicsit koszos, azt nem lehet látni ilyen felvételen.

Szerintem dobjál homokba kisautót 20 centiről, és nézd meg, hogy mennyire lesz koszos.

2012. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Silber ***** válasza:

Mit értesz azalatt, hogy túl tiszta? Tele van mindenféle porszennyezéssel. Sarat akarsz rá? Folyékony víz nélkül nehezen.

"Ilyen landolás". A fékezőrakéták a szonda felől fújtak, nem felé, így a szennyeződés inkább eltávolodott tőle, minthogy rárakódjon.

2012. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én csak magamból tudok kiindulni:

Ha építek egy Mars-szondát azzal a céllal hogy kutassa a bolygó kőzetmintáit,stb.,akkor nem fogom poénból elhíresztelni hogy leszállt amikor nem is.Az kidobott 2,5 milliárd dollár lenne.Nekem inkább ez a valószínűtlen.

2012. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szerintem egy ilyen landolás után "hót" porosnak kéne lennie, ezen pedig a Nasa felirat olyan kristálytisztán kivehető, hogy az már csodás :)
2012. aug. 15. 15:16
 6/20 anonim ***** válasza:
szerintem is inkább landolt, egyrészt tényleg minek trollkodna a NASA, másrészről, milyen "koszt" szeretnél látni? ha megnézel egy-két képet az eddigi űrjárművekről azok is inkább porosok,de azok már mióta ott vannak......
2012. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
porosak
2012. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2012. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
4%

Sajnos ez már megint kamu.

Pedig most reménykedtem, és az elején még én is besz.ptam. De mit is várunk a nasa-tól?!


[link]

2012. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsó te egy b*lfasz vagy.


Amúgy tudod egyáltalán, hogy landolt és miért a Curiosity? Egy kib*aszott légi daruval engedték le pont azért, hogy ne koszolódjon össze.

2012. aug. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!