Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bizonyítható-e, hogy valóban...

Bizonyítható-e, hogy valóban landolt a Curiosity?

Figyelt kérdés

Bennem felmerült a gyanú a látott fotók alapján, hogy az egész egy trükk. Túl tiszta az űrjármű. Szerintem egy ilyen landolás után ez valószínűtlen...

[link]


2012. aug. 15. 14:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
3%

Miért is vagyok balf.sz?

Nem én vagyok aki primitív módon, ismeretlenül, anélkül hogy valaha is váltottak volna néhány szót, lebalf.szozik másokat, azért mert mondjuk nem egyezik a véleményük egy bizonyos dologról.

2012. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 gromo ***** válasza:
Bennem egy kérdés merült fel a kép láttán : ezt a felvételt mi készítette ? Maga a Curiosity ? Mert ez egy panorámakép, és ha lefelé "nézel" akkor a "marsjáró" teljes egészében látszik. Nincs rajta semmiféle tartókar, ami a fotóapparátust hordozná. Ez csak úgy lehetne, hogy a fényképező a szonda felett lebeg. Ezt viszont meglehetősen nagy magasságban kellene hogy tegye, mivel a szonda mögött semmilyen árnyék nincs a szonda árnyéka felett. Nagy magasságból viszont azért nem készülhetett, mert ha a horizonttal párhuzamosan előre nézel a képen, akkor pár centivel vagy a szonda felett. Valamint a kép felső sarkában látható a cimke : készítette Andrew Bodrov. Tehát nem egy egyenesen lesugárzott képről, hanem egy készített képről lehet itt szó.
2012. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A kép az árbocon lévő kamerával/kamerákkal készült több kép összefűzésével és teljesen valódi. Még tiszta a gép, mert nem régóta van a bolygón. Ennyi.

G.

2012. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

" Szerintem egy ilyen landolás után ez valószínűtlen... "

Serinted?? Valahányszor űrjárművel landoltál a marson mindig porosabb lett? :-D

2012. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#11 Szerintem a mai világban inkább az a primitív aki agyatlanul linkelget Marsra szállást "cáfoló" képeket, legalább minimális utánajárás nélkül.
2012. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

18:10

Még jó hogy nem te döntöd el, hogy ki mit linkelgethet.

Nem egyezhet mindenki véleménye a tiéddel, (ha mind egyformák lennénk, amúgy is tök unalom lenne :)) és nem mindenki hiszi el a curiosity landolását, tedd túl magad rajta.

2012. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%

"Bizonyítható-e, hogy valóban landolt a Curiosity?"

Csak, hogy ne mondjátok, hogy nem vagyok konstruktív: a válasz IGEN, bizonyítható, csak oda kell menni, és meg kell nézni. Ha valóban landolt, akkor látszanak a nyomok, és a marsjárót is megtalálod valahol.

(De Isten létezése pl. nem bizonyítható.)

2012. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 gromo ***** válasza:

Ez már egy kicsit reálisabb kép.

[link]

2012. aug. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%
Kedves 08.15. 16:23! A képen van egy felirat "nasa training course" amelyel a nasa vállalta hogy a kép nem a marson készült és csak gyakorlat. Gondolom a hatás miatt lett "mars szerü" a fotó szine. :) De lehet hogy te csak a képeket nézegeted és a betüket kihagyod. Pedig néha nem árt olvasni is. Ha nem tudsz angolul akkor a google fordító a barátod.
2012. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19.: Sőt! A képnek semmi köze a NASA-hoz, ha beírod a képen látható szöveget a google-be kidob egy fórumot amin megtalálható egy videó a készítéséről. Talán még kommentár is van hozzá. Egy Photoshop gyakorlat az egész.
2012. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!