Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok, az ID, kreacion...

Mit gondoltok, az ID, kreacionizmus, elmoshatja az evolúció tudományos elméletét?

Figyelt kérdés
Remélem nem, mert akkor az a tudomány vége lenne. A hirdetőik is csak vallási felindultságból propagálják nézeteiket. Ti hogy látjátok?

#tudomány #evolúció #fanatizmus #kreacionizmus #sötét jelenkor #agymosó vallás
2012. dec. 18. 13:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Ha a vallást akarod kritizálni, sajnálatos hírem van: a világ nagy vallásai mind üdvözlik az evolúciót, és elfogadják, a teremtés tétele mellett is.


A kreacionisták csak kisarkítják a vallás tanításait.


Nagyon sajnálom, hogy te is beleestél a média csapdájába.

2012. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

"mit jelent a te értelmezésedben a "teremtés" szó?"

Szerinted a teremtés ott kezdődik, hogy állatok és az ember teremtése? És a világ teremtésével mi van?

Olvasnivaló:

[link]

2012. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

"Szerinted a teremtés ott kezdődik, hogy állatok és az ember teremtése? És a világ teremtésével mi van?"

A Bibliában úgy tudom, hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot. Most akkor miről beszélsz? Szerintem ez köszönőviszonyban sincs a tudománnyal.

De mivel az ember egyedfejlődéséről tettem fel kérdést, ezért evidensnek gondoltam, hogy az ember "teremtésére" gondolsz...


"Olvasnivaló:

[link]

Hawking köztudottan ateista, sőt nem egy helyen kijelentette, hogy SZERINTE nem isten(ek) teremtette a világot. Többek között a Discovery Curiousity-ben is nyomatékosítja ezt az álláspontját.

2012. dec. 18. 19:15
 14/33 A kérdező kommentje:

"1. Ha te mesekönyvnek tekinted is a Bibliát, tiszteld meg annyival a partnereidet, hogy elfogadod, hogy ők meg szent könyvnek; így esetleg sértő lehet számukra a szóhasználatod."

Abszolút igazad van. Azonban én a kérdésben nem provokáltam, továbbá vedd figyelembe azt is, hogy ez a tudomány kategória, tehát az ember nem éppen Bibliára való hivatkozást vár. Ha valaki annyira szó szerint hiszi a szent írását, akkor tegye meg, hogy arról nem a tudomány rovatban próbálja győzködni a másikat. Egyébként a kérdésem magyarázatánál már leeshetett volna a t. válaszolónak, hogy ez nem "az" a topic és én nem hívők válaszait várom, hanem olyanokét akik benne vannak a "témában", kompetensek és tudnak is válaszolni.


"2. Az ID-sek végzettsége régóta vita tárgya, felesleges ebbe is belemenni. De nyugodtan hidd el nekem, hogy ezt a vitát sem ők, sem mások nem fogják eldönteni. Azt hiszem, soha."

Azt hiszem ebben is igazad lehet. Hitről vitatkozni nem lehet. Viszont sajnálatos, hogy a sokaságuk befolyással van a közvéleményre és ezáltal lejáratják a tudományt. Szerintem ez ártalmas, árt a tudománynak. De ez csak az én véleményem.


Kár, hogy egy vallási "háború" lett a kérdésemből, tényleg az érdekelt volna, hogy mennyi esélye van az ID-nek az evolúció ellen...

2012. dec. 18. 19:21
 15/33 anonim ***** válasza:
Csak szerintem már nem világos, hogy melyik oldalon állsz...
2012. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Az ID azt jelenti hogy valljuk az intelligens felsőbbrendű entitást aki létrehozta a tapasztalt világot és benne a dolgokat élőlényeket és erre keres példákat az élővilágban itthon Tasi István foglalkozik nagyon ezzel pl: http://www.youtube.com/watch?v=peVSOGnUEok"

Hogy lehet egy ilyen elmélet, nézet tudományos? Az intelligens tervezőt ki teremtette, hogy jött létre? Miért van az, hogy ezt a Bibliától elvonatkoztatod, holott az összes követője vallásos? Akárhogy magyarázod, ez csak a kreacionizmus "szépítése"...


"Kreacionisták pedig minden áron azt akarják bebizonyítani hogy amit a biblia ír az megtörtént és erre keresik a földtani bizonyítékokat."

A kreacionisták azt akarják bebizonyítani, hogy Isten teremtette a világot; ugyanez az ID-sek célja is csak ők nem nevezik nevén a dolgot.


"Evolúció ,ez a hivatalos modern nyugati világnézet elsőrendű propagált ,iskolai szinten erre épülnek a tananyagok biológia stb elmélet,..."


"...ennek semmi köze nincs istenekhez ,lelkekhez"

És miért kellene, hogy az ember keletkezésének köze legyen ezekhez?


",ezotériához..."

Elég nagy baj, ha fájlalod az ezotéria hiányát a tudományban. Sajnálom, hogy ilyen világban élsz...


",teremtéstanokhoz ,ez nem teremtéstan"

Nem, valóban. Keletkezéstannak mondanám - bár nem vagyok szakértő.


",ez csak az anyag mint élettelen atomok rendeződése és az idő során természetes szelekcióval kiválasztódott átalakulásokat írja le."

Nem az evolúció az egyedfejlődést, az egysejtűektől az emberig, írja le. Amiről te beszélsz, asszem az a biogenezis.


"Hogyha figyeltél (volna) észreveheted hogy téged és a fél világot jó alaposan átbäszták -ják minden pillanatban amikor a tv ben iskolában úgy beszélnek tudományról és evolúcióról mintha annak bizonyítania kellene valamit az ID kreacionisták állításaival szemben."

Engem nem b@sztak át. És tudod miért nem? Mert felnőtt vagyok és tudom értékelni a kapott információkat! Szerintem sokkal valószínűbb, hogy az evolúció által jöttünk létre, minthogy egy mindenek-feletti lény unaloműzés gyanánt megteremté az embert. Ezzel az erővel Hófehérke, A bolygó kapitanya és egy sor más kitalált figura is beírható Isten helyére. Amúgy pedig az evolúciót pár "kemény" tény is alátámasztja: fosszíliák, születés során lejátszódik gyk. az egész egyedfejlődés, farokcsont, stb. Tényleg, hagyjuk figyelmen kívül a kreacionizmust, mégis az ID mit mond a fosszíliákról? Hogy magyarázza? Elég nehéz tudományos módszerekkel figyelmen kívül hagyni ilyen nyomós bizonyítékokat!


"Ha kicsit felnősz majd észreveszed hogy akik azt mantrázták éveken keresztül a fejedbe hogy ez a tudomány és ez a hiteles és ez a felvilágosult mármint az evolúció ,azok semmi mást nem csináltak csak HIT TÉRÍTETTEK..."

Miért te most nem ua. csinálod? Már a hetedik bekezdéseddel győzködsz arról, hogy az evolúció így meg úgy nem igaz!


"Ez csak politika ,a vezetők rájöttek ha szolga népet akarnak alkotni akkor abba a hitbe kell ringatni őket hogy csak porszemek az univerzumban, csupán egy véletlen eredménye akik nem tartoznak senki felé elszámolással és ugyanígy nem is számít semmit a rongyos életük,csak egy pótólható fogaskerék ami élettelen hiszen még az élőlényt is úgy definiálják mint egy biorobot ha nem hiszed el olvasd el az értelmező kéziszótárban."

Szerintem pont, hogy emiatt számít az élet igenlése. Nem pedig az istenhit miatt. A Közel-Keleten vallásos emberek tömkelege öli egymást abban a hitben, hogy nem számít, ha meghal az igaz ügyért, mert ő nem egy porszem, az ő egyetlen élete nem ér ezzel véget, tehát nyugodtan eldobhatja sok száz másik társának elpusztítása mellett. Pont, hogy az istenhit miatt válik jelentéktelenné a szerencsétlenek élete, hiszek ők isten eldobható eszközei, akik úgy vélik semmi gond nem lesz, ha pusztítanak.


Tovább nem is olvasom, főleg azok után, hogy a szellem léte melletti legfőbb érved a szellemi munka elnevezése. No comment!

2012. dec. 18. 19:41
 17/33 A kérdező kommentje:

ma 19:23


Mi van? Evolúciót vallom.

2012. dec. 18. 19:42
 18/33 anonim ***** válasza:
Akkor mi bajod az ateistákkal?
2012. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
A Bibliát hiba szó szerint értelmezni. A 6+1 nap 6+1 korszakot jelöl. Isteni napokról van szó, nem emberi napokról. Azért sem lehet emberi napokról beszélni, mert akkor még ember nem is volt, de az elején még föld se!
2012. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező csak meg kell sértselek pedig feltételeztem azt hogy képes vagy mondatokat értelmezni ,a kirohanásaidból ítélve nem értettél semmit meg amit írtam.

Javaslom lassan olvasd el még párszor hátha fölfogod.

Éppen arról szólt az írásom hogy összevetettem a három irányzatot és próbáltalak volna fölvilágosítani hogy amit te tudományosnak hiszel az ugyan olyan dogma mert az evó ban NINCS szellem , lélek definiálva ,ezt sem azért írtam mert énnekem fáj hogy nincs benne ,hanem hogy a te féle ostoba megvezetett fajankók vegyék már észre hogy a témakör ami mellett kardoskodnak definiálatlan szimbólumokat tartalmaz. Az evó elméletet nem ütköztetheted ,párbajoztathatod isteni teremtés elméletekkel mivel ez két különböző nyelv .

Vedd már észre hogy át lettél verve ,és sokan mások is amikor bekajáltátok hogy Darwin munkája egy alternatívája az isten mítoszoknak.Nem erről van szó ez csak a politika műve!

Mára annyira kimosták a fejed ezek a modern kori inkvizítorok hogy kevered a vallási fanatizmust a hittel, nem kell ahoz iszlámnak vagy zsidónak vagy kereszténynek lenni hogy népeket írts ki elég ha kommunista,náci vagy tehát nem azért gyilkolnak az emberek mert van az istenke bácsi akiért lehet hanem mert egy diktkátor ,vagy vezér jellemű ember aki ügyesen tudja manipulálni a népet ,kimossa az agyukat és képesek meghalni az igaz hitért de itt beteg megtévesztett megfélemlített primitív emberekről van szó ilyen esetben. És az a vezér ülhet akár a vatikánban is mert természetesen ők is az átverés részei még mielőtt azt gondolnád hogy ezeket védem.


A céljuk a totális emberi sötétség, olyan emberek legyártása mint te aki abban az illúzióban él hogy (az evolúció csúcsa) már mindent tud így nem tesz fel kérdéseket és nem gondolkozik , van egy tudása amiről azt hiszi hogy mindent a legreálisabban ír le és ha valaki szembesíti az ellentmondásokkal akkor viccnek fogja fel de nem is érti hogy mekkora a baj.

Ez a szellemi munka példája ,ahol mindenki beszél a szellemről de egyben mindenki tagadja a szellem létezését.

Te melyik vagy biorobot vagy lélekkel ,szellemmel rendelkező test? Csak mert nincs harmadik variáció ,ez a kettő van hova sorolod magadat?


Kis biblia korrepetálás mert a béka seggge az amennyit tudsz -tok a bibliáról .

Először is az nem egy ember által kitalált hülyeség mivel az eredeti szöveg egy 6x osan kódolt zip ami egy db 3Ds betűből áll térben elforgatva , így az árnyékképek a betűk.

A lényeg hogy sehol nincs benne hogy isten egy jó öreg faskalap aki unatkozott és 6 nap alatt teremtett egy földet stb de a ti agyatokat már a hamis kereszténység inkvizitorai is szépen kimosták és belemagyarázták az öreget. Lássuk mit ír:

Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige,

Jn 1.2

ő volt kezdetben Istennél.

Jn 1.3

Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett.


Hol látsz itt bácsit?

Kezdetben csak az Ige volt , ez Istennél volt és Isten volt az ige, minden belőle és általa lett!

Ige :jelen ,múlt ,jövő IDŐ ,cselekvés történés létezés MOZGÁS

A bibliában ez a néhány sor a kvantum fizikát írja le pontosabban Einstein eredményeit ,a relativitás elméletét ,minden anyag,atom egy saját órajelű létező tehát IDŐ, idő pedig mozgás nélkül nincs tehát MOZGÁS azaz IGE ,maga az anyag ige is egyben ,csak azért van tömege és tudod megfogni mert hasonló inerciarendszerben vagytok (egyszerre mozogtok ,egyszerre telik az időtök).


Ezenkívül azt írja a biblia hogy semmi képen se ábrázold Istent semmilyen formában.

Ez is egyértelmű , Istennek nincs kitüntetett formája mert bármi lehet egy darab kutyasartól kezdve egy kézfejen át a vasúti hídig.Isten mindenütt ott van és lát hall érzékel de ezt nehéz elmagyarázni egy olyan tudatlan embernek akinek éveken át azt mondták hogy a szem fül stb idegszálakon keresztül az agyba továbbított elektromos impulzusok at látja az agy kizárólagosan miközben a kutatók NEM tudják hogy működik az agy és mi a memória és hol van fizikailag ,sőt már elhangoztak olyanok is hogy a kutatók szerint sem az agyban van az ember tudata mert tényleg fizikailag nincs ott semmi néhány milliárd on off kapcsolón kívül amiről finguk nincs hogy hogyan tárolnak pl egy képet szagot érzelmet a végtelen mennyiségben.


Egy részlet az indiai mítoszból:Bensejében a világ egész tartalma mint nyugvó gondolat derengett, rajta kívül nem volt élet, nem mozdult semmi.


Nézzük mennyivel tudományosabb a modern evócionális kezdet:

Az ős robbanás egy pontból indúlt ki ,minden ami ma van a fizika törvényei az már benne volt a pontban és ez robbant szét. Másik verzió : A pont a semmiből robbant szét de így is belekerült ez a sok minden:D


Gyakorlatilag az ősrobbanás is majdnem a teremtésmítoszokat írja le lerövidítve és lebutítva így az átlag ember nem veszi észre az összefüggéseket ,így lehet megosztani a világot majd vallási fanatizációkat létrehozni ,és mielőtt azt hinnéd te nem vagy az , pontosan az vagy egy evolúciós vallási hívő .


Úgy hogy lehet itt köpködni Bibliára meg keleti mítoszokra de amíg annyi eszetek van mint egy ruhacsipesznek addig azér ne köpködjünk.

2012. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!