Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok, az ID, kreacion...

Mit gondoltok, az ID, kreacionizmus, elmoshatja az evolúció tudományos elméletét?

Figyelt kérdés
Remélem nem, mert akkor az a tudomány vége lenne. A hirdetőik is csak vallási felindultságból propagálják nézeteiket. Ti hogy látjátok?

#tudomány #evolúció #fanatizmus #kreacionizmus #sötét jelenkor #agymosó vallás
2012. dec. 18. 13:50
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

ma 19:43


Miért lenne bajom velük, hisz én is az vagyok?!

2012. dec. 18. 23:12
 22/33 A kérdező kommentje:

"Vedd már észre hogy át lettél verve ,és sokan mások is amikor bekajáltátok hogy Darwin munkája egy alternatívája az isten mítoszoknak.Nem erről van szó ez csak a politika műve!"

Nem tudom mire vagy így fel?! Ezt minden művelt ember tudta, csak a fundik gondolták ezt az evolúcióról! Az evolúció értelme az ember keletkezésének tudományos magyarázata, ennyi, nem több! Továbbá, miért is kellene isteni mítosznak lennie? Az a legfőbb kritikád, hogy nem akar emberi hiszékenységre hatni és emberfeletti dolgokkal ámítani?


"Mára annyira kimosták a fejed ezek a modern kori inkvizítorok hogy kevered a vallási fanatizmust a hittel, nem kell ahoz iszlámnak vagy zsidónak vagy kereszténynek lenni hogy népeket írts ki elég ha kommunista,náci vagy..."

Hitler vallásos volt, csak úgy tájékoztatásul mondom. A kommunizmus pedig szintúgy egy hit volt! Jobb, ha tőlem tudod!


"... tehát nem azért gyilkolnak az emberek mert van az istenke bácsi akiért lehet hanem mert egy diktkátor ,vagy vezér jellemű ember aki ügyesen tudja manipulálni a népet ,kimossa az agyukat és képesek meghalni az igaz hitért de itt beteg megtévesztett megfélemlített primitív emberekről van szó ilyen esetben."

Aha, tehát azt mondod, hogy pl. Theo V. Gogh gyilkosát is manipulálták, hogy az iszlámellenes film láttán leszúrja a szerencsétlen rendezőt? Vagy azokat a keresztény fundamentalistákat is felbujtották, akik abortusz-klinikákat gyújtogattak fel, valamint azt elvégző orvosokat öltek meg?


"A céljuk a totális emberi sötétség, olyan emberek legyártása mint te aki abban az illúzióban él hogy (az evolúció csúcsa) már mindent tud így nem tesz fel kérdéseket és nem gondolkozik , van egy tudása amiről azt hiszi hogy mindent a legreálisabban ír le és ha valaki szembesíti az ellentmondásokkal akkor viccnek fogja fel de nem is érti hogy mekkora a baj."

Már ne is haragudj, de te semmilyen bizonyítékot nem vonultattál fel. A sötétséget pedig magadban keresd!


"Kis biblia korrepetálás mert a béka seggge az amennyit tudsz -tok a bibliáról .

Először is az nem egy ember által kitalált hülyeség mivel az eredeti szöveg egy 6x osan kódolt zip ami egy db 3Ds betűből áll térben elforgatva , így az árnyékképek a betűk.

A lényeg hogy sehol nincs benne hogy isten egy jó öreg faskalap aki unatkozott és 6 nap alatt teremtett egy földet stb de a ti agyatokat már a hamis kereszténység inkvizitorai is szépen kimosták és belemagyarázták az öreget."

Vagyis, amikor a fundinak kibukik, hogy a bibliai idézetek milyen tarthatatlanok, mind logikailag, mind pedig tudományos szempontból, akkor előjönnek ezzel a "kódolt" Biblia fassággal. Ami pontosan annyit takar, hogy nem szabad szó szerint értelmezni! Pontosan ez okozta a különböző keresztény felekezetek létjogosultságát. De kérdem én, ha Isten annyira tökéletes, akkor miért egy olyan könyvet küld híveinek, amit ezerféleképpen lehet (félre)értelmezni. De azt is kérdezhetném: milyen isteni irat az, amelyik nem szó szerint értendő?


"A bibliában ez a néhány sor a kvantum fizikát írja le pontosabban Einstein eredményeit ,a relativitás elméletét ,minden anyag,atom egy saját órajelű létező tehát IDŐ, idő pedig mozgás nélkül nincs tehát MOZGÁS azaz IGE ,maga az anyag ige is egyben ,csak azért van tömege és tudod megfogni mert hasonló inerciarendszerben vagytok (egyszerre mozogtok ,egyszerre telik az időtök)."

Szerintem ezt ne nagyon hangoztasd! Egyrészt Einsteinnek semmi, de semmi köze a kvantumfizikához. Látszik mennyire vagy kompetens (még egy közgazdász is kioktat fizikából :)) Másrészt egy általános iskolai fizikatanár körberöhög az elméleted hallatán...


"de ezt nehéz elmagyarázni egy olyan tudatlan embernek akinek éveken át azt mondták hogy a szem fül stb idegszálakon keresztül az agyba továbbított elektromos impulzusok at látja az agy kizárólagosan..."

Úr Isten! Te továbbképzésre jársz, hogy jobban lejárasd magad?


"...miközben a kutatók NEM tudják hogy működik az agy és mi a memória és hol van fizikailag..."

Ezt én, egy közgazdászként, is borítékolom neked, hogy totális hülyeség! Pontosan tudható, hogy az agy mely területe miért felelős és mi hol tárolódik el benne. Egyébként elárulom, hogy megnyugodj: a memóriát a hippokampusz tárolja.

[link]


"Az ős robbanás egy pontból indúlt ki ,minden ami ma van a fizika törvényei az már benne volt a pontban és ez robbant szét. Másik verzió : A pont a semmiből robbant szét de így is belekerült ez a sok minden:D"

Totálisan mellétrafáltál! Ugyan - mint már említettem - nem vagyok hozzáértő, de tudománykedvelőként annyit tudok, hogy a nagy bummban nem volt benne minden, az ui. energia volt. Az energia alakult később anyaggá.


Ui: Az ősrobbanás elméletét egyébként egy belga pap dolgozta ki... :D


Részemről vége a diskurzusnak!

Üdv...

2012. dec. 18. 23:42
 23/33 anonim ***** válasza:

Persze. Ha betiltják a biológiát, a genetikát, a régészetet, és teljes erővel figyelmen kívül hagyják, hogy a természetes szelekció egy napjainkban is zajló, jól megfigyelhető jelenség.


Ja és lelövik a kutyatenyésztőket, mert a végén még csinálnak valamit, amit nem Isten teremtett 4000 évvel ezelőtt.

2012. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Einsteinnek semmi, de semmi köze a kvantumfizikához. Látszik mennyire vagy kompetens (még egy közgazdász is kioktat fizikából :)"


Az lehet hogy kioktat de ha a válaszaidat meglátná egy nyelvtan-kommunikáció szakprofesszor akkor mehetnél tüntetni a többi IQ bajnok kocsma diplomatával mert úgy rúgnának ki sőt be sem engednének semmilyen egyetemre.

Azért nekem van annyi eszem hogy olyan témában nem szólalok meg ráadásul kioktatóan amiben nem vagyok 100% osan biztos.

Azt már mindenki láthatja hogy mondatértelmezésed olyan 2 es , fizika tudásod 1 es de most már hogy elárultad közgazdász mivoltodat válaszold már meg nekem hogy miért is van világgazdasági válság?

És mivel ez a szakmád azt is megtudod mondani miért növekszik folyamatosan az adósság minden fejlődő országban és miért van infláció folyamatosan ?

Aztán majd én is válaszolok hogy szerintem miért de előre mondom hogy nekem nincs ilyen irányú végzettségem.

2012. dec. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"Az lehet hogy kioktat de ha a válaszaidat meglátná egy nyelvtan-kommunikáció szakprofesszor akkor mehetnél tüntetni a többi IQ bajnok kocsma diplomatával mert úgy rúgnának ki sőt be sem engednének semmilyen egyetemre."

Maradjunk annyiban, hogy ezt nem te döntöd el. Nem is vagy kompetens.


"Azért nekem van annyi eszem hogy olyan témában nem szólalok meg ráadásul kioktatóan amiben nem vagyok 100% osan biztos."

Aha. Azért írtad, hogy a szakemberek ma nem tudják, hogy az agy melyik része miért felel, sőt azt sem, hogy az emlékek hol raktározódnak. Ezt cáfoltam, miről is beszélsz?


"Azt már mindenki láthatja hogy mondatértelmezésed olyan 2 es , fizika tudásod 1 es"

Nem. Ezt csak te szeretnéd annak látni. Ráadásul szörnyű a helyesírásod! Ja, fizikából 5-ös voltam középiskolásként. A mondatértelmezésemet pedig csak azért kritizálod, mert állandóan ellentmondanak az érveim a kicsinyes állításaidnak.


"...de most már hogy elárultad közgazdász mivoltodat válaszold már meg nekem hogy miért is van világgazdasági válság?"

Nincsen világgazdasági válság, Európa van válságban.


"És mivel ez a szakmád azt is megtudod mondani miért növekszik folyamatosan az adósság minden fejlődő országban és miért van infláció folyamatosan ?"

A fejlődő országokban többnyire nincsenek adóssághegyek. Te - gondolom - a fejlett országokról beszélsz. De ez sem igaz. Ausztrália, Finnország, Dánia és Svédország pl. magasan fejlett országok, mégsem magas az államadósságuk. Az inflációt a gazdaságban lévő pénzmennyiség növeli főként, azonban sok más tényező is emelheti értékét.


"Aztán majd én is válaszolok hogy szerintem miért de előre mondom hogy nekem nincs ilyen irányú végzettségem."

Vagyis már nem csak "felkent" biológus vagy, de közgazdász is. Hurrá!

2012. dec. 20. 10:55
 26/33 anonim ***** válasza:

Ha ha ha még mindig nem tudsz olvasni , soha nem írtam ilyeneket hogy a professzorok nem tudják az agy melyik része miért felel. Én azt írtam hogy fogalmuk sincs milyen elven működik a gondolkozás és az emlékek tárolása és nem is tudják hol van a tároló fizikai helye az agyban, ez logikusan abból következik hogy azt sem tudják mi az adattárolás módja de ehhez te kevés vagy ezért nem is fogtad fel a mondatot hanem beollóztad azt a hipokampuszos állmegoldást mintha az lenne a válasz rá és büszkeséggel töltött el a tudat amikor azt írhattad közgazdászként hogy megcáfoltál . Erről a hozzáállásról írtam jómúltkorjában csak olvasd vissza , te mint iskolázott nagy értelmiségi ember az evo csúcsa éveken át kaptad a válaszokat készen pl az ilyen esetekre így mindenre van egy hivatalos válaszod és gondolkodás nélkül el is hiszed milyen okosságot mondtál csak éppen mellé beszéltél,pont úgy mint azok a nagy biológusok akik beégtek mikor ilyen alap dolgokat kérdeztem hogy vezessék le az agy memória tárolásának mechanizmusát, ők legalább megértették a feladatot.

Olyat sem írtam soha hogy Einsteint kvantumfizikát csinált ,olyat írtam hogy a Biblia sorai a kvantumfizikát írják le és Einstein lelativisztikus elméletét, jó mondjuk ha hajszál közöd lenne a tantárgyhoz észrevetted volna hogy Einstein és a kvantumfizika amúgy sem idegenek egymástól.Azt már meg sem kockáztatom hogy valamit is fölfogtál az ISTEN=IGE dologból amit direkt úgy magyaráztam el hogy egy 5 éves is megértse, ahogy látom később még mindig úgy asszociáltál istenre mint egy ember aki csodákra képes ,ez a te szegénységi bizonyítványod,ahogy a világgazdasági keresztkérdésemre adott válaszaidból is világít hogy magadtól kettőig nem tudsz elszámolni.

A válaszaid gyerekesek és naivak ,egyértelműen betanultak .

Ez a közgazdász szakma egy nagy szemfényvesztés ,mert úgy állítják be a világot mintha a gazdasági folyamatok véletlenei irányítanák a gazdaságot .A valóság hogy a népek csak rabszolgák ,gyakorlatilag majdnem ingyen dolgoznak ,mivel a termék ára nem a belefektetett szellemi -fizikai munkákat díjazza hanem a félelmet az adósságtól.

Azért növekszik minden ára a világon (általában) mert infláció van és azért van infláció mert megnövekszik a forgalomban lévő pénzmennyiség és itt van a lényeg.

Ha nem növelnék folyamatosan a pénzmennyiséget (magyarul nem hamisítanának pénzt)az államinak nevezett bankok akkor nem lenne a rabszolga népnek pénze arra hogy törlessze a kamatokat.

A világon egyfolytában növekszik a hamis dollár -euró stb mennyisége ,amikor az egyik nagy halnak el fogy a bizalma az adott valuta felé akkor meging a rendszer és akár össze is omlik ,ha épp nem tervezett összeomlásról van szó.Ha az emberek nem félnének az adósságtól akkor azt mondanák hogy nagy lófäszt fizetek én többet vissza a banknak mint amennyit kikölcsönöztem és így nem létezne kamat (Bibliában benne is van hogy a kamatszedés az bűn)

Persze neked iskolában azt tanítják hogy a kamat az jogosan jár mert az eltelt időt dijjazza ,csak hogy ez egy nagy marhaság mivel emberek vagyunk ,idő paraméter nincs a gazdaságban ez egy szemfényvesztés.

Azt az embert aki nem végez munkát egy közösségben azt vagy kiközösítik vagy éhen hal, aki nem dolgozik az ne is egyék . Az egész világ egy közösség ahol a GDP mutatná hogy ki mennyit dolgozott a másikhoz képest csakhogy a GDP számai ugyan úgy nem valósak ahogy a pénz forgalmi értéke sem mivel 99% a hamis ,ezért van az hogy magyarországon a legdrágább a víz ,meg kínából jön a répa és megvesszük mert arra van pénz a hazaira meg nincs ha egyáltalán van még életben gazda.Az unióban a gazdákat arra kötelezik hogy vigyék az árujukat a tőzsdére ,a tőzsde meg megint csak munkavégzés nélküli virtuális manipuláció.

2012. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
58%

"("A teremtés nincs ellentétben a tudománnyal."

És ezt mi alapján állapítottad meg? Azért, mert egy mesekönyv azt mondja? Egy olyan mesekönyv, amely azt is állítja, hogy Noé bárkájára felpakolták a világ összes állatát... LOL :D "Más kérdés, hogy tudomány címén mit magyaráznak a teremtésbe..." Az biztos, hogy ezt a "vitát" nem te és a jogász, stb. végzettségű ID-ek fogják eldönteni.)"


Önmagát minősítette mind stílusban, mind tartalomban.

2012. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

"Ha ha ha még mindig nem tudsz olvasni , soha nem írtam ilyeneket hogy a professzorok nem tudják az agy melyik része miért felel. Én azt írtam hogy fogalmuk sincs milyen elven működik a gondolkozás és az emlékek tárolása és nem is tudják hol van a tároló fizikai helye az agyban, ez logikusan abból következik hogy azt sem tudják mi az adattárolás módja..."

Nem! Te ezt írtad:

' a kutatók NEM tudják hogy működik az agy és mi a memória és hol van fizikailag'

A kutatók pontosan tudják, hogy működik az agy és, hogy mi a memória. Linkeltem neked a hippokampuszról, ui. az tárolja az emlékeket. Vagyis azon mondatod, hogy a kutatók nem tudják, hogy a memória hol tárolódik, megcáfoltam. Vagyis ne hazudj!


De még egyszer, lehet, hogy nem olvastad el figyelmesen a cikket:

"A hippokampusz szerkezete egyszerűbb a többi agykérgi régióénál. Nélkülözhetetlen szerepet játszik összetett információk, események memorizálásában...."

/ [link]


Azt viszont valóban nem tudják a kutatók, hogy az agyat hogyan lehetne modellezni, de az HAMIS állítás, hogy a kutatók ne tudnák, hogy működik az agy.


"...de ehhez te kevés vagy ezért nem is fogtad fel a mondatot hanem beollóztad azt a hipokampuszos állmegoldást mintha az lenne a válasz rá és büszkeséggel töltött el a tudat amikor azt írhattad közgazdászként hogy megcáfoltál ."

Hát pedig kerek-perec az a válasz arra, hogy hol tárolódnak az emlékek. Sajnálom, hogy te nem hiszed el. Ha ennyire kételkedsz a tényekben és az orvostudományban, akkor ne is járj orvoshoz, ha bármi bajod van; te jobban tudod.


"Erről a hozzáállásról írtam jómúltkorjában csak olvasd vissza , te mint iskolázott nagy értelmiségi ember az evo csúcsa éveken át kaptad a válaszokat készen pl az ilyen esetekre így mindenre van egy hivatalos válaszod és gondolkodás nélkül el is hiszed milyen okosságot mondtál csak éppen mellé beszéltél..."

Ha elolvastad volna a cikket, akkor magad is rájöhettél volna, hogy nem beszéltem mellé. Amúgy ezek tények, az hogy te nem hiszel olyan kézzelfogható tényekben, mint az, hogy kétszer kettő négy.


"...pont úgy mint azok a nagy biológusok akik beégtek mikor ilyen alap dolgokat kérdeztem hogy vezessék le az agy memória tárolásának mechanizmusát, ők legalább megértették a feladatot."

Beégtek? Úr Isten! Majd pont előtted égnének be? Majd pont TE fogod őket megcáfolni, akinek semmilyen orvosi ismeretei nincsenek? Öregem, elég alacsonyra teszed a lécet!


"Olyat sem írtam soha hogy Einsteint kvantumfizikát csinált ,olyat írtam hogy a Biblia sorai a kvantumfizikát írják le és Einstein lelativisztikus elméletét..."

Ebben az egyben igazad van. Tényleg nem azt írtad, hogy Einstein kvantumfizikát "csinált" volna. De azt nem gondolom, hogy a Biblia a kvantumfizikáról, relativitás elméletről szólna. De tudva lévő, hogy a hívek a Bibliába mindent bele tudnak magyarázni, és annak az ellenkezőjét is. Szerintem ha pár száz évvel ezelőtt ilyeneket állítottál volna, akkor nagyon csúnyán elbántak volna veled az egyház emberei, hívei. Ebből is látszik, hogy a Biblia értelmezése koronként, igény szerint változik...


"...jó mondjuk ha hajszál közöd lenne a tantárgyhoz észrevetted volna hogy Einstein és a kvantumfizika amúgy sem idegenek egymástól."

Ja, mert előállt a fényelektromos jelenséggel. De ettől függetlenül nem ő volt, aki letette a kvatummechanika alapjait.


"Azt már meg sem kockáztatom hogy valamit is fölfogtál az ISTEN=IGE dologból amit direkt úgy magyaráztam el hogy egy 5 éves is megértse, ahogy látom később még mindig úgy asszociáltál istenre mint egy ember aki csodákra képes ,ez a te szegénységi bizonyítványod..."

Nekem az a véleményem, hogy te sem érted azt amit írtál; csak olyan szavakat raktál egymás után, hogy értelmesnek tűnj.


"...ahogy a világgazdasági keresztkérdésemre adott válaszaidból is világít hogy magadtól kettőig nem tudsz elszámolni."

Örülök, hogy TE mint szakember, ezt kétségkívül meg tudtad állapítani!


"A válaszaid gyerekesek és naivak ,egyértelműen betanultak ."

Akkor viszont tanítanod kellene; sajnálom, nem tudhattam, hogy a közgazdaságtan nagy professzorával állok "szemben".


"Ez a közgazdász szakma egy nagy szemfényvesztés ,mert úgy állítják be a világot mintha a gazdasági folyamatok véletlenei irányítanák a gazdaságot."

Ilyet senki nem állított. Maximum TE értelmezed így az egészet. És külön köszönöm, hogy a szakmámat így lefitymálod, tudom, keserű a szőlő, hogy nekem sikerült diplomát szereznem.


"A valóság hogy a népek csak rabszolgák ,gyakorlatilag majdnem ingyen dolgoznak ,mivel a termék ára nem a belefektetett szellemi -fizikai munkákat díjazza hanem a félelmet az adósságtól."

Azért ezzel ne nagyon állj elő, mert köze nincsen a valósághoz.

"Azért növekszik minden ára a világon (általában) mert infláció van és azért van infláció mert megnövekszik a forgalomban lévő pénzmennyiség és itt van a lényeg."

Félig-meddig fején találtad a szöget, csak kár, hogy nem tudod józanul értékelni a "kapott eredményeket". Azzal ui. nem számolsz, hogy ált. az árak növekedése mellett a bérek inflációt meghaladóan szoktak nőni (konjunktúra esetén).


"Ha nem növelnék folyamatosan a pénzmennyiséget (magyarul nem hamisítanának pénzt)az államinak nevezett bankok akkor nem lenne a rabszolga népnek pénze arra hogy törlessze a kamatokat."

Nem hamisítják a pénzt a bankok. És természetesen téves következtetésekre jutottál. Ez van, ha az ember Peter Jackson-féle Zeitgeist áltudományos ökörségekből tájékozódik. Tudod, ez a kb. három óra, amit a film gagyog, nem egyenértékű több évi egyetemi kurzussal, vagy annyival, ha legalább az ember a kezébe veszi a legalapvetőbb közgazdász alapozó könyvet (Boettke, Peter – Heyne, Paul – Prychitko, David: A közgazdasági gondolkodás alapjai). Csak ajánlani tudom!


"A világon egyfolytában növekszik a hamis dollár -euró stb mennyisége ,amikor az egyik nagy halnak el fogy a bizalma az adott valuta felé akkor meging a rendszer és akár össze is omlik ,ha épp nem tervezett összeomlásról van szó."

Elég problémás lenne, ha a gazdaság növekedésével párhuzamosan nem nőne ésszerű mértékben a gazdaságban lévő pénz mennyisége... Magyarország inflációs rátája 4% körül van, egy százalékponttal magasabban, mint amit a maastrichti kritériumok megkívánnának. Ez azért nem a világ vége...


"Ha az emberek nem félnének az adósságtól akkor azt mondanák hogy nagy lófäszt fizetek én többet vissza a banknak mint amennyit kikölcsönöztem és így nem létezne kamat (Bibliában benne is van hogy a kamatszedés az bűn)"

Az emberek nem félnek az adósságtól! Elég sok ország van, amelyek nem úszkálnak az adósságban. De, ha Magyarország alacsonyabb lenne az adósság és az emberek nem fizetnének kamatot, attól még a bankok megélnek, hiszen a vállalatok örömmel vesznek fel rövid lejáratú, forgóeszköz hiteleket, amelyekkel a vállalkozásuk finanszírozását rövid távon meg tudják oldani. Hitel nélkül nincs vállalkozás, hitel nélkül nincs jólét és hitel nélkül nincs kapitalizmus sem. Az elmebeteg, aki a bankok ellen beszél; mert van egyrészt egy józan, szakmai kritika az államok felé a bankok szigorúbb szabályozása végett (jogosan) és vannak olyan idióták, mint te, akik nem tudják felfogni, hogy senki nem ad kölcsön ingyen pénzt! A kölcsönnek ára van, amit illik megfizetni, ha már egyszer kértünk. Ezt nevezik kamatnak, amely általában magasabb, mint az inflációs ráta, hiszen ha nem így lenne, akkor a hitelező kevesebbet kapna vissza az adóstól, mint amennyit neki kölcsönadott!


"Persze neked iskolában azt tanítják hogy a kamat az jogosan jár mert az eltelt időt dijjazza ,csak hogy ez egy nagy marhaság mivel emberek vagyunk ,idő paraméter nincs a gazdaságban ez egy szemfényvesztés."

Hát, ha te mondod! Már nagyon belekavarodtál a bibliai időértelmezésedbe!


"Azt az embert aki nem végez munkát egy közösségben azt vagy kiközösítik vagy éhen hal, aki nem dolgozik az ne is egyék ."

Nagyon keresztényi, nem gondolod?


"Az egész világ egy közösség ahol a GDP mutatná hogy ki mennyit dolgozott a másikhoz képest csakhogy a GDP számai ugyan úgy nem valósak ahogy a pénz forgalmi értéke sem mivel 99% a hamis..."

1)a világ nem közösség. A világ egymással rivalizáló nemzetek "arénája", ha tetszik, ha nem.

2)a GDP nem azt mutatja, hogy ki mennyit dolgozott a másikhoz képest! A GDP egy adott országban előállított javak és szolgáltatások értéke egy adott időtartamon belül.

3)A pénz forgalmi értéke azóta nem "valós", hogy megszüntették az arannyal való fedezettséget!


"...ezért van az hogy magyarországon a legdrágább a víz..."

[link]

Baromság! Magyarországon nőttek a legjobban az árak, DE! ettől függetlenül Hollandiában, Törökországban, Dániában, stb. jóval drágább a háztartások vízköltsége!


"meg kínából jön a répa és megvesszük mert arra van pénz a hazaira meg nincs ha egyáltalán van még életben gazda."

Ez azért van, mert a globalizáció korát éljük és egy-egy ország onnan szerzi be a dolgokat, ahonnan olcsóbb beszerezni. Szégyen, hogy a magyar mezőgazdaság annyira nem hatékony, hogy külföldről olcsóbb beszerezni alapvető élelmiszereket. Egyébként jó, ha számolsz azzal, hogy egy kínai gazda munkabére (amely beépül a termék árába!) jóval alacsonyabb, mint a magyaré! És még így is olcsóbb behozatni! Sőt, jobb, ha tudod, hogy egész Európában a mezőgazdaságot az EU-s KAP-támogatások tartják életben!


"Az unióban a gazdákat arra kötelezik hogy vigyék az árujukat a tőzsdére ,a tőzsde meg megint csak munkavégzés nélküli virtuális manipuláció."

Aha, szinte már vártam a beböfögésed! A TE értelmezésedben a munka csakis kétkezi lehet, aki szellemi munkát végez, az dögöljön meg: vagyis nálad egy könyvelő nem dolgozik, hanem lop, csal, henyél. Gratulálok!


Azt hiszem nem folytatom tovább a "társalgásunkat"! Tudod van az a mondás, hogy hülyével ne állj le vitatkozni, mert összetévesztenek vele.

Üdv.

2012. dec. 20. 18:13
 29/33 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok, az ID, kreacionizmus, elmoshatja az evolúció tudományos elméletét?"

Dehogy! Az ID csak a vallásos laikusok között örvend népszerűségnek, a témával foglalkozó szakemberek egyátalán nem kételkednek az evolúciós elmélet helyességében. Mivel van egy elméletünk, ami múködik, sose lesz lecserélve egy másikra, ami szar.


A kreacionizmusnak az a minimalista verziója, miszerint az életet isten termetette, nem cáfolható addig, amíg kémcsőben nem sikerül életet előállítani. Azzal azt tudnánk megmutatni, hogy _nem_volt_szükség_ istenre az élet keletkezéséhez (de történeti kérdéről lévén szó erről biztosat nem tudhatunk). De akkor még mindig marad hely istennek: az univerzum teremtőjeként. :)


"Ezt még a ma élő egyik legnagyobb gondolkodó, Stephen Hawking is így gondolja! Vagy ő is mesekönyveket ír?"

Szerintem S.H. könyv formájában megjelent művei leginkább mesekönyvek. Kb. annyi esély van ellenőrizni igazságtartalmukat, mint pl. a holleanyót.


"Egyrészt Einsteinnek semmi, de semmi köze a kvantumfizikához."

Ezt a véleményedet igényesebb szellemi körökben ne nagyon reklámozd, mert közröhej tárgya leszel. Einstein Nobel díját a fényelektromos jelenség magyarázatáért kapta, ami a kvantummechanika egyik alappillére.

[link]

"This discovery led to the quantum revolution in physics and earned Einstein the Nobel Prize in Physics in 1921."


Hosszú út áll még előtted ifjú padawan...

2012. dec. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ne vedd kioktatásnak csak tanulj belőle:


-A kutatók pontosan tudják, hogy működik az agy és, hogy mi a memória.


Csak feladatmegoldások agyi aktivitásának helyét tudják meghatározni és a gondolat elektromos hullám formáját lemásolni.

Maga az elektromos jel a kiolvasott gondolat de nincs meg hogy miből olvasódott ki, és milyen formában íródott be az agy szövetébe. Egy végtelen nagy bakelitlemez amin nincsenek barázdák nem növekszik mégsem telik meg soha mégis olvasható és írható.


-Amúgy ezek tények,


Tények,csak nem az én állításaimat cáfolják. (mondatértlemezés!)


-Majd pont TE fogod őket megcáfolni, akinek semmilyen orvosi ismeretei nincsenek?


Semmi köze a kijelentéseimnek az orvos szakmához, ezért is tudtam beégetni a nagyokos orvosdiplomásokat, mivel mikroszkóp alatt ők sem tudták megmondani a fizikai tárolás mechanizmusát az agyban. (a bakelit lemez ami tükör síma!)


-De tudva lévő, hogy a hívek a Bibliába mindent bele tudnak magyarázni


Én spec a magyar nyelvtan szabályait magyaráztam bele .

Kezdetben vala az ige és isten az ige. IGE :cselekvés történés létezés, jelen múlt jövő idő tehát ISTEN az IGE IDŐ

Einstein óta te is tudod hogy az anyag időből van (specrel) tehát Isten benned,bennünk ,általunk létezik! De ezt a biblia is írja.


-Nekem az a véleményem, hogy te sem érted azt amit írtál; csak olyan szavakat raktál egymás után, hogy értelmesnek tűnj.


Diplomád van de János Evangéliumának kb 4. osztályos szintű mondatelemzése már nem megy?


-ált. az árak növekedése mellett a bérek inflációt meghaladóan szoktak nőni


Miért kéne az áraknak vagy a béreknek nőni ,ez is benne van a tankönyvedben?:D


-Nem hamisítják a pénzt a bankok. És természetesen téves következtetésekre jutottál.


Én meg természetesen felhívom a figyelmedet hogy fizető ESZKÖZT csak a magyar állam(nép)által megbízott gazdasági felelős személy bocsájthat ki,kizárólag az ország gazdaságának kiegyensúlyozott működésének céljából ,ill vonhat be fizető eszközt ugyan ebből az okból.Mindenki más pl magánszemély, cégek , bankok, által forgalomba hozott fizető eszköz pl elektronikusan kihelyezett hitel, fénymásolt bankó a büntető törvénykönyv értelmében súlyos bűncselekménynek minősül letöltendő szabvesztéssel!!!


-Magyarország inflációs rátája 4% körül van, egy százalékponttal magasabban, mint amit a maastrichti kritériumok megkívánnának.


Bravó.Miket olvasol te:D És ezért diplomáznak? Ezt a nem a világ vége dumát mondd el a bérből és minimál bérből sárga csekket fizető 8-10-12 órát güriző melósoknak ,tesco pénztárosoknak, és a 20 órát dolgozó ápolók , ügyeletes orvosoknak. Ők is megfogják érteni hogy a mastrichti kritériumok szerint a büdös magyar munkája 1/5 -1/8 ad eurót ér a német melósok és orvosok munkájához képest.Persze ha átmész német o ba mindjárt 3* os a kereseted miközben a tudásod nem változott.

Te amúgy érted amit olvasol vagy csak bemagolod hátha kapsz érte diplomát.Kimerem jelenteni hogy te még életedben nem dolgoztál fizetésért.Mindjárt megváltozna a tudásod majd meglátod:D


-Az emberek nem félnek az adósságtól!


Á nem:D Egyálltaláln neked van dolgozó ember a családodba,vagy csak iskolásokat ismersz.És engem nézel uzsonnásnak? XD


-Hitel nélkül nincs vállalkozás, hitel nélkül nincs jólét


Egyre FAIL abb vagy:) Majd egyszer szeretnél egy lakást de hiányzik 5Mft hogy a béredből 20év napi 8-10ó alatt összegyűjtött másik 5M ból 10 ért egy egyszobás lukat vehessetek és felveszel hitelt amit 70 éves korodig fizetsz havonta 20e el ill majd a gyerekeid fizetik mert a te szent írásod a mastrichti infláció és banki kamat ami egy tök egészséges dolog hisz már diplomát is szereztél belőle :D Végül is tök normális dolog hogy mindenki azért dolgozik hogy kamatot fizessen .


-és vannak olyan idióták, mint te, akik nem tudják felfogni, hogy senki nem ad kölcsön ingyen pénzt!


Logikai Fail. Ilyen nincs hogy ingyen pénz, olyan sincs hogy drága pénz ,ezt is neked tanították?

A pénz egy értéktelen cetli ,egy kupon , amivel a társadalomban a társadalom tagjai által a társadalom MÁSIK tagjának nyújtott szolgálat ,munka, használati cikk, értéke fejezhető ki amikor cserélnek. MA is cserekereskedelem van,és hiába pöffeszkedsz a mondáson hogy aki nem dolgozik ne is egyék "jaj de keresztényi" mindenki rühelli a naplopókat még te is de közben nem jut el az agyadig hogy (ja te nem dolgozol) a munkád 90% a nem a másik dolgozó ember munkájának megváltásáért történik hanem a fizetőeszközön keresztül csak elhiszed hogy pl 10e ft az a szék amit megveszel ,eközben nagy része a pénznek kamatra megy el de beletörődsz mert azt tanultad hogy mastrici kritérium .

A pénz csak egy bizalmi eszköz ,bízol benne hogy a nálad lévő 10e ft ról a másik fél is elhiszi hogy 10e ft nyi munkavégzés van mögötte.Ezért nem szabad hamisítani.Ha nyomtatsz egy 10est és ezt elfogadja valaki akkor te elloptad annak a valakinek, vagy országnak a 10e Ft nyi valsós munkáját.Ha nagyon sokat nyomtatsz és mindet elfogadja valaki akkor leértékeled az emberek munkáját a sok pénzel,ebből lesz az infláció és akkor jön az áremelés ami visszalibbenti a mérleg kart.Ha kitalálod hogy az emberek fizessenek kamatot akkor elérted hogy a mérleg soha nem tud kiegyenesedni mivel a kamatpénzből is kölcsön lesz idővel ami után megint kamatot szedhetsz ,hisz az emberek azért fognak kölcsönt kérni a providenttől hogy befizessék a hatványozódó kamatokat ,ebből még hiperinfláció is lehet.

1946 óta a Ft 450x es romlást szenvedett el ezt minek neveznéd ? Szerinted a világ rendben van ? Mastrici kritérium?


Azt állítod hogy egészséges ahogy a fejlődő gazdaság hatására arányosan több pénz kerül forgalomba.

Tehát a tanított elméleted szerint 1946 ban egy rúd pickszalámi 450x kisebb volt mint ma sőt minden élelmiszer , épület , szellemi termék 450x rosszabb gyengébbnek kellett lennie a mai magyar nál de legalábbis a németnél ,amerikainál ,orosznál mindenképp.

Uram bocsá de szerintem még ma sem ennyire rossz a helyzet hogy 450x leelőztek a külföldiek ,igaz a németek angolok 3-6x megbecsültebbek de nem 450x.

66év alatt ekkora szorzó az szép teljesítmény csak az a baj hogy nincs mögötte semmi ,ugyan azok a vasútak ugyan azok az utcák ,egy pár híddal több és az utolsó 20 évben néhány autópálya , de minuszok is vannak ,eltűnt élelmiszeripar ,mezőgazdaság,bezárt gyárak , importra szorulás,8-12 óra munkaidő, ejj barátom akárhogy is nézzük itt nem lehet kimutatni fejlődést 66 év alatt így valaki szépen lefejt minket 450x esen és akkorm még a 20x osan visszafizetett államadóságunkról még nem is kezdtem el novellázni.


-1)a világ nem közösség. A világ egymással rivalizáló nemzetek "arénája", ha tetszik, ha nem.


Ha tetszik ha nem az egymással rivalizálás csak úgy lehetséges hogy ha kölcsönhatásban vannak egymással, vagy te még nem hallottál az import export ról na gyorsan add vissza a diplomád kisfiam. Ha mást nem kölcsönt, kérnek egymástól lásd magyar államadósság ez egy amerikai usd kölcsön amit 20x fizettünk eddig vissza és amíg ilyen agymosottakat nevelnek az országból mint te még az unokáid is ezért fognak dolgozni.Tehát a föld országai egy nagy közösség ahol a köztük lévő diferenciát a GDP hivatott megmondani ami viszont a nemzeti össztermékből ered ,és ami meg a dolgozó emberekből ered NE ha igaz lenne de nem igaz mivel bevan csúsztatva a rendszerbe a kamat intézménye így a nemzeti össztermék nem a nemzet valós produktuma (lásd feljebb magyar-német orvos átmegy példa)hanem az hogy hogy teljesítik a masttrici kritériumot tehát a törlesztést a láthatatlan harmadik fél felé , úgy is mondhatnám hogy a valódi munka minusz adósság csak néplázadás lenne ha az embereknek azt mondanák hogy ez évben jók voltatok szépen hoztátok a 904% os normát ,ebből ugye lejön az adósság törlesztés ájemeff bácsinak per év :900% és kijön a 4% ifl ráta ami persze marha jó mert 3% volt előírva tehát elég lett volna az évben csak 903% osan teljesíteni.


-A TE értelmezésedben a munka csakis kétkezi lehet, aki szellemi munkát végez, az dögöljön meg: vagyis nálad egy könyvelő nem dolgozik, hanem lop, csal, henyél. Gratulálok!


Én szeretnék gratulálni neked ugyanis a tőzsdéről volt szó amire állítottam hogy nem munka. A tőzsde még hivatalosan is fogadásnak minősül ,nem csinálsz mást csak fogadásokat kötsz le, nem állítasz elő semmit egy másik embernek azaz nem vagy tényező . Senki nem kíváncsi rád tehát senki nem ad NA pénzt neked ha tudná hogy te csak fogadásokat kötsz .Megvilágítom : Nem mész ki a lóversenypályára és nem osztogatsz pénzt idegeneknek hogy fogadjanak érted? Márpedig most a tudtunk nélkül a mi pénzünkből, mi munkánkból élnek rengetegen a világon akik tőzsdéznek de nem is rajtuk van a hangsúly ők kis halak,sima átlagemberek, igazából nem azok nyernek nagy pénzeket akik megtanultak tőzsdézni ,hanem akik háttérből manipulálják ezt a platformot. Én is tőzsdéztem játékpénzbe de olyan soha nem volt hogy pluszba legyek.És azok akik eljutotnak ilyen 3M ft ig rendszerint pár nap alatt el is bukják ,mert nem egészen az aminek látszik.


Én ezzel kedveskednék karácsonyra ! :)

2012. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!