Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért egyszerre érnek földet...

Miért egyszerre érnek földet a Holdon a toll és kalapács?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam, hogy mivel ott nincs légkör, nincs légellenállás, csak a gravitációs erő, ha mindkettőnél azonos a gravitációs gyorsulás, akkor csak a tömegüktől függ ez az erő, tehát a kalapácsra nagyobb erő hat és előbb ér földet, de ez mégis helytelen.

2013. jan. 18. 16:10
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
0%

Nem ér egyszerre sehol csak senki nem mérte még meg!


A torziós ingával is csak különböző tömegek közt tudtak erőhatást mérni!


Egy dió és egy vasgolyó két méteres esése alatt csak egy hiperérzékeny atomóra tudna eltérést diagnosztizálni ,vagy az sem két méteren hanem 200 on csak senki nem fog 200m hosszú vákumcsövet és nanoszekundumra pontosan kioldó művet építeni mivel elvannak a megszokott képlettel.


Helyesen:F=G*[[m*[M-m]]/r^2], G=6,67428*10^-11


nem kérek megjegyzéseket!

2013. jan. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 Shai-Hulud ***** válasza:
Akkor megjegyzés nélkül: nem ártott volna jobban figyelned a fizika órákon.
2013. jan. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
0%

A Holdon csak elektrosztatikus a vonzás nincs gravitáció és mivel nincs légkör se így semmi se áll meg stabilan, semmi se esik le úgy ahogy itt a Földön.


azon állni bizonytalan azon járni lehetetlenség, legfeljebb pattogni lehet óvatosan ne hogy kirepüljön nagyon messzire valaki

2013. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
0%
Bár így utólag a kalapács akkor is gyorsabban leér mint a toll épp az elektrosztatikus felszíni feszültség miatt a vasat vonzza a tollat nem
2013. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:

mami...


Nem vitatkozni akarok veled, csak egy konkrét kérdésem van: ?ilyen forrásból, honnan szedted ezt a marhaságot?

2013. ápr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:

12 Nem ártott volna megértened amit írtam és utána hivatkozni a fizika órákra. A képlet valóban nem a fizika órákról származik ahogyan a valóságos tapasztalatok ,mérések sem igazolják vissza a Newtoni képletet 100% ban mint már leírtam.


Úgy hogy kár okoskodnod , ha leigazolod 100% ban akkor mindent visszavonok és elnézést kérek.Hajrá!

2013. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 Shai-Hulud ***** válasza:
2013. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 Shai-Hulud ***** válasza:

"Úgy hogy kár okoskodnod , ha leigazolod 100% ban akkor mindent visszavonok és elnézést kérek.Hajrá!"


Ha bebizonyítod, hogy Dobó Andornak 100%-ban igaza van, akkor én vonok vissza mindent, és elnézést kérek. Hajrá!


Dobó fejtegetéseit sokan vitatják, bár sokan egyetértenek vele. Látom, te az egyetértőkhöz tartozol. De azért ne legyél benne annyira biztos, hogy neki van igaza. :-)

Vajon Dobó MIÉRT NEM jelenteti meg eredményeit tudományos lapokban???

(Ha most azt mondod, hogy nem tudod ki az a Dobó Andor, akkor befonom a szemöldököm.)


Ja és még valami: attól hogy valakinek más a véleménye mint neked, még lehet, hogy nem ő a hülye, hanem te.

Igen jó hatású lenne emiatt, ha a nagyképű és lekezelő stílusodat kicsit félreraknád.

2013. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kioktatást ,nem ez volt a kérdésem és kérdésre nem illik kérdéssel válaszolni.


Hát bevallom eddig nem hallottam D A ról kicsit rákerestem hát ez nekem elég magas.


Viszont te nem hallottál még Bodonyi Lászlóról vagy Sarkadi Dezsőről mivel a képlet onnan van ebből látszik hogy azt se tudod ki vagy csak okoskodtál egy sort.


Természetesen nem kell visszafognom a hangnememet amikor kis okostónik ilyeneket írnak hogy mér nem figyeltem fizika órán és ezt az után teszik hogy elolvasták amit írtam de köpni nyelni nem tudnak hozzá mint ahogy te is csak hárítottál.


Ez a tereléses stílus nem az én asztalom ,ha lenne valami tudás mögötted akkor kísérleti bizonyítékokat sorakoztattál volna fel amik a Newtoni képletet 100% ban lefedik és nem azzal szórakoznál hogy megvédd azt a bugyuta hsz előt aki kérésem ellenére beugatott.


Addig is hogy legyen valami értelme ennek (rád nézve) és ne ezt az unásig ismételt közhelyet nyomd hogy "mindenki hülye csak te nem " én belinkelem neked hogy milyen alapon és honnan vettem azt a képletet hátha tanulsz belőle bár kétlem hogy a Newtonit is értenéd különben érdemben szóltál volna hozzám és most tudnék elnézést kérni talán még Sarkadi úr nevében is megkockáztatnám.


Itt elmagyarázza a méréseit: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Uj8..


leirás: [link]


A nem a cáfolattal kapcsolatos hsz re nem vagyok kíváncsi.

2013. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 Shai-Hulud ***** válasza:

Köszi! :-)

Erre vártam.

EGELYT citálni igencsak nagy égés. Gratulálok, te kis önjelölt zseni!

Tökéletesen bebizonyítottad, hogy csak a képed igen nagy, miközben olyan áltudósokra hivatkozol, akik évek óta terjesztenek olyan tanokat, amelyek ellentmondanak a tudománynak. Ráadásul párszor le is buktak némi csalással - mint például Egely...


Nem változtál, álfizikuskám! :-)

2013. ápr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!