Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért egyszerre érnek földet...

Miért egyszerre érnek földet a Holdon a toll és kalapács?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam, hogy mivel ott nincs légkör, nincs légellenállás, csak a gravitációs erő, ha mindkettőnél azonos a gravitációs gyorsulás, akkor csak a tömegüktől függ ez az erő, tehát a kalapácsra nagyobb erő hat és előbb ér földet, de ez mégis helytelen.

2013. jan. 18. 16:10
1 2 3 4 5 6
 41/60 Shai-Hulud ***** válasza:

"most megspóroltam hogy neked ne kelljen leírnod. "

Köszönöm, látod hasznos, hogy ide jársz, máris ragadt rád valami a koszon kívül is.


Én neked nem bizonyítok semmit. Tanuld meg az ÉRVÉNYBEN LÉVŐ fizikát, azon belül te is megtalálod a bizonyítékokat. De tudománytalan nézetekkel nincs kedvem vitába szállni. Semmi értelme nem lenne, mert te nem fogadod el a hivatalos tudományt, én meg nem fogadom el az azon kívül eső dolgokat. Innen kezdve pedig elbeszélünk egymás mellett.

2013. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:

38/ Ha Sarkadira céloztál?- ő nem szélhámos, csak nyugdíjas atomfizikus.


Én se vagyok szélhámos, csak olyan képességgel születtem amire régen lecsaptak volna az oroszok és elhurcoltak volna kísérleti állatnak és kémet faragtak volna belőlem.


előző beírásra reagálva-- a Szaturnusz lehet hogy gázbolygó de fagyott gázbolygó. A másik azért írtam azt hogy nem lennénk képesek megmérni a súlyt, mivel mi magunk odalapulnánk a felszínéhez akkora a gravitációs ereje.


Érett bolygónak azt neveztem el amelyikben energia szabadul fel a belsejében és ennek köszönhetően van SAJÁT anyagából gravitációt kisugárzó energiája, illetve mágnetoszféra kizáródása.


ami pedig a tudományosságot illeti-- ma ez a elfogadott, holnap jön valaki más és annak a megállapításai lesznek elfogadottak!


azt mondod ez itt a tudományos oldal-- igen de kérdezem én milyen geológus professzor az olyan akinek régen megírtam, hogy a földünk belülről melegszik kifelé haladva és és az élet itt veszélybe fog kerülni a jövőben stb. stb.-- amire a következő választ kaptam; " Nem kell aggódnia kedves asszonyom Isten megsegíti az emberiséget."


Valamikor régen nem voltak egyetemek és még is egyes emberek használták a tapasztalataikat és az elméjüket. Tehát nem feltétlenül kell valakinnek egyetemi profnak lenni és elfogadottnak lennie ahhoz hogy gondolkodjon különösen ha sajátos absztrakt képességei voltak életében-- igaz nem leszek képes egyenleteket felvonultatni -- na de a matematika az nem mindig az igazat jelenti még akkor se, ha az egyenlet két oldala VÉGRE ! megegyezik..! számolni lehet ám, az olyan, mint a szavak csűrése- csavarása egyik kutya, a másik eb. Pedig ha valamit szerettem hajdanán... az a matematika és fizika volt.

2013. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 Shai-Hulud ***** válasza:
Nem kell aggódnod mami, Isten megsegíti nem csak az emberiséget, hanem téged is. :-D
2013. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

Erről a mami kontra többiek párbeszédről ez jut eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=PfSOYjkFQog

2013. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

33%-osnak:


- A négy perces ingát 5 perc alatt megcsináltam és le is mértem a fülesem csatlakozójából, utána meguntam bámulni. 30 cm-ről kb. 0.5-0.3 cm-re csökkent az amplitúdója ezalatt.


- A fizikai inga nem azért áll meg, mert Newton modellje rossz, hanem mert ez csak egy modell, ami egyéb környezeti feltételek miatt pontatlan. A fizikai inga amplitúdója csak csillapítatlan mozgás esetén lenne állandó, ilyen viszont a valóságban nincs. Viszont kicsi közegellenállás mellett egész jól imitálható.

- Jó hogy nem a tehetetlenség törvényét akarnád azzal cáfolni, hogy nem lehet egy golyót elgurítani anélkül, hogy megállna.


- A "4 perces inga" négy percét nevezted periódusnak is, amplitúdónak is, egyik sem talált.


- Ha valamit értesz, azt el tudod mondani tömören, sallang nélkül.

2013. ápr. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:

"mami"-nak:


Sajnálom, hogy az általad észlelt jelenség miatt műveltségi zsákutcába kerültél, és élből elutasítod a fizikát. Ezt attól függetlenül mondom, hogy azt a jelenséget a tudomány jelenlegi állása meg tudja-e magyarázni. Valószínűnek tartom, hogy igen, de ha mégse, az sem változtat a lényegen.

Az általad elmondottakban annyi a hiányosság (vagyis a következtetés, a levezetés hiánya), hogy ilyet nem lehet pár válasszal eloszlatni. Valahogy te a tudásodat nem szépen következetesen bővíted, hanem előre elfogadod ami tetszik és megpróbálod utólag összepasszítani.


Nem kertelek: szerintem, ha a felhalmozott tudásodat az eddigi pár válaszod jól reprezentálja, akkor ez a tudás értéktelen. Elméletileg és gyakorlatilag.

2013. ápr. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:
Ez szánalmas.
2013. ápr. 15. 07:59
 48/60 Shai-Hulud ***** válasza:
51%

"A kérdező kommentje:

Ez szánalmas."


OK, elfogadjuk az önkritikádat. Szerintünk is szánalmas. De bízunk benne, hogy még fejlődsz. :-)

2013. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:
Egy nevetséges alapkérdésre mit csináltok itt? Ez farokméregetés amit egy 10-15 éves korosztály szokott csinálni és nem értelmes ember... ;)
2013. ápr. 15. 14:06
 50/60 Shai-Hulud ***** válasza:

Stephen Hawking, Leonard Mlodinow - Az idő még rövidebb története

[link]


12. oldal:

"A Holdon nincs levegő, ami lassítaná a testek zuhanását. Ezért David R. Scott űrhajós a Hold felszínén is elvégezte egy madártollal és kalapáccsal az említett kísérletet, és megállapította, hogy a két tárgy valóban pontosan egyszerre ért le a Hold felszínére."


31. oldal:

"...ha a kétféle tömeg ugyanakkora, akkor a testek ugyanolyan gyorsulással esnek a gravitációs térben, függetlenül attól, mekkora a tömegük. Ha ez az ekvivalencia nem lenne igaz, akkor a gravitáció hatására egyes testek gyorsabban esnének másoknál, ami azt jelentené, hogy mégiscsak meg tudnánk különböztetni a gravitációt az egyenletes gyorsulástól, mely utóbbi esetben minden test azonos gyorsulással esne. Einstein tehát felhasználta a tehetetlen és a súlyos tömeg azonosságát saját ekvivalenciaelvének levezetéséhez, illetve ezen keresztül az általános relativitáselmélet felállításához."

2013. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!