Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért egyszerre érnek földet...

Miért egyszerre érnek földet a Holdon a toll és kalapács?

Figyelt kérdés
Én úgy gondoltam, hogy mivel ott nincs légkör, nincs légellenállás, csak a gravitációs erő, ha mindkettőnél azonos a gravitációs gyorsulás, akkor csak a tömegüktől függ ez az erő, tehát a kalapácsra nagyobb erő hat és előbb ér földet, de ez mégis helytelen.

2013. jan. 18. 16:10
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
Honnan szedtem amit írtam? Annak idején azok az asztronauták mesélték akik leszálltak a Holdra, hogy bizony csak pattogva tudtak járni és vigyázniuk kellett mert egy hirtelen mozdulattól jó messzire szökelltek volna.
2013. ápr. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:

"Honnan szedtem amit írtam? Annak idején azok az asztronauták mesélték akik leszálltak a Holdra, hogy bizony csak pattogva tudtak járni és vigyázniuk kellett mert egy hirtelen mozdulattól jó messzire szökelltek volna."


Nem ezt. Hanem hogy a Holdon nincs gravitációs mező, csak "elektrosztatikus". Ez honnan jött?

2013. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:

20 Nem te bohóc .

Az égés te vagy mert a fröcsögésen kívül más nem jön ki belőled ezért is írtam hogy nem vagyok kíváncsi a tárgytól eltérő válaszra.


Én nem tudom mennyi lehet az IQ d de szerintem rajtad kívül senki nem lát Egely Györgyöket a linkeimen mintahogy már írtam is a méréseket és kísérleteket Sarkadi Dezső hajtotta végre és a közel három órás videó amit biztosan nem néztél tovább 3mp nél azzal kezdődik hogy Sarkadi Dezső (oda is van írva alá!) elkezdi bemutatni a Newtoni képletet majd szépen elmagyarázza a buta fejednek mit miért mond. A pdf is Sarkadi és Bodonyi munkáját igazolja de gondolom ezt sem értelmezted vagyis a sekélyes ismereteidre alapozva rinyálsz itt kínodban és semmitmondó közhelyeket puffogtatsz.

Ilyet bárki tud csak egy gond van vele ,hogy aki olvassa az nem szerez belőle semmilyen tapasztalatot ,ez amit csinálsz sima monika shów s szärdobálás és szerintem semmi szükség rá .


Akit valóban érdekel a gravitáció kutatása az nem kezd el fröcsögni meg Egelyzni hanem végignézi az anyagot és utána megpróbál érdemben cáfolni elhangzott állításokat , az se baj ha az egészet meg tudja cáfolni mert ez a lényege a fórumnak de amit te csinálsz az üres kakadobálás hisz egy darab állításra nem fárasztottad magad hogy megcáfold.


Ilyen hozzáállással nem tudom hogy van képed a tudomány nevében beszélni.

Tanulmányozd a tudományos viták menetrendjét mert rádférne ,vagy meg se szólalj.

2013. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 Shai-Hulud ***** válasza:

" rajtad kívül senki nem lát Egely Györgyöket a linkeimen"

Ugye EZT TE linkelted be?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Uj8..

Csak mert ha még a SAJÁT linked címét sem tudod elolvasni, akkor kár tépni a szádat.

És valóban nem néztem végig, elég jól ismerem Sarkadi munkásságát is. Nem véletlenül szerepel együtt a neve Egelyével.


" egy darab állításra nem fárasztottad magad hogy megcáfold. "

Kedves álfizikusom, már egy másik kérdés kapcsát többször fölvetettem neked, hogy mivel TE állítasz olyat, ami ellentmond az elfogadott tudományos nézeteknek, ezért NEKED kell bizonyítanod (tudományosan elfogadott módon) az állításodat. NEM NEKEM!!!

2013. ápr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:

Ezek szerint már vitatkoztunk.


Akkor viszont te tudod a legjobban hogy amit csinálsz az semmi egyéb mint kitérés a válaszadás alól , ugyan jól hangzik a kívülálló olvasónak amiket írsz csak azt felejted el leírni hogy te megkaptál bizonyos információkat pl a film kapcsán is ahol egyértelmű beszámolót láthatsz a kísérletekről amik egyben mérési eredmények is a felvetett képlet igazolására (ja hogy te nem vagy hajlandó megtekinteni sem a filmet de bölcselkedsz itt mint valami mindenttudó szent).


Mást se tudsz szajkózni mint hogy én bizonyítsam be amit állítok hát barátom ott van a filmen a bizonyíték csak meg kéne nézned ennyi.


És azt sem mered ideírni hogy van egy fizikai tényállás ami a Newroni képletet igazolná 100% ban ,ugye emlékszel a 4 preces periódusú fizikai ingára ,rémlik?

Gondolom ez is olyan dolog amivel nem kell elszámolnod mert elméletben működik.

Jaj bocsánat nem akarlak elszámoltatni hisz itt egyedül én vagyok az akinek továbbra is el kell számolnia az állításaival, mert a te kényelmes fotelodból rávágod hogy elméletileg működik tehát nincs mivel elszámolnod.


A vicc az egészben az hogy míg a "te" képleted elméletben működik 100% ban addig Egely és Sarkadi képlete rengeteg kísérleti módszerrel megmérve működik 100% ban.


Azért az elméleti 100 és a bizonyított 100 között van egy kis különbség bár a hitedet ez nem befolyásolja ,talán ezt nem is neked írom hanem egy értelmesebb embernek aki olvassa.

2013. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 Shai-Hulud ***** válasza:

OK, természetesen mindenben neked van igazad, Egely és Sarkadi a világ legnagyobb tudósai, csak a gonosz tudósok féltékenységből nem akarják elismerni őket, pedig Egely vitalitásmérője korszakalkotó találmány:

[link]

és persze, hogy Sarkadi is feltalálta a meleg vizet, csak hát a Tudományos Akadémiában hülyék ülnek, ahelyett hogy TÉGED ültetnének oda, aki már régen megmondta, hogy Stephen Hawking is csak egy fantaszta, de sok helyen téved, és bár te kijavíthatnád a tévedéseidet a hatalmas szakértelmeddel, de mégsem teszed, mert olyan aljas és gonosz emberekkel vagy körülvéve, mint én is, aki meg mertem kérdezni, hogy kinél is tanultál az ELTÉN, de ugye a mai napig nem tudtál egyetlen egy oktatót sem megnevezni... Viszont privát üzenetekben mocskolódni azt tudtál, ugye? Te"igazság bajnoka".

Borzasztó! Nahát, hogy te kikkel vagy körülvéve! :-DD

2013. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:

Köszönjük emese .


Most már rátérhetsz a 4 perces F inga paradoxonának megoldására . Ja már emlékszem te vagy az aki azt se tudta mi az a fizikai inga sorry...

Én meg nem jártam semmilyen eltére ,hobbi szinten Dávid Gyula rajongó vagyok de ez magán ügy és nem változtat semmin.


Talán ez a különbség köztünk hogy téged arra nevelt az Elte hogy csak olyan emberek munkáit olvasd el vagy hallgasd végig akik elismert bejegyzett kutatók a tudományos kamara jegyzékében addig én meghallgatok mindenkit minden oldalról és ha válaszolnom kellene egy kérdésre akkor nem azzal intézem el hogy nem kell velük foglalkozni mivel nem hivatalosan elismert emberek a szerzők.Szűk látókör mond valamit(?).

2013. ápr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 Shai-Hulud ***** válasza:

"...téged arra nevelt az Elte hogy csak olyan emberek munkáit olvasd el vagy hallgasd végig akik elismert bejegyzett kutatók a tudományos kamara jegyzékében"

Tévedsz. Látod ismerem Egely és Sarkadi munkásságát is. Például ezeket is megnéztem, elolvastam, helyenként bele is mélyedtem, mert valóban érdekesek.

De én kellő kétkedéssel, és kritikusan fogadtam ezeket - veled ellentétben.


"addig én meghallgatok mindenkit minden oldalról "

És persze mindent be is nyelsz, mint kacsa a nokedlit... :-D


Azt azért megkérdezném, ha már olyan nagy tudósok ezek az emberek, akkor vajon MIÉRT NEM ismerik el őket sehol a tudományos körök? Mindenki más hülye lenne, csak ők a szegény kitaszított zsenik?


Azt hogy nem jártál az ELTÉ-re, nem is kellett volna mondanod... Ez teljesen egyértelmű volt, nem csak most, hanem már régebbi vitáink alatt is. :-)

2013. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

22/ írtad-""Nem ezt. Hanem hogy a Holdon nincs gravitációs mező, csak "elektrosztatikus". Ez honnan jött?"""


Abból indultam ki, hogy nem aktív bolygó mint a Földünk.


A másik hogy nagyon erős kozmoszi sugárzás éri ami miatt a felszíne sztatikus feszültségű.


Harmadik, amit elfekejtettek a többi beírók is, hogy ez eddig a tudománynak halvány gőze sincs arról mi tulajdonképpen a gravitációs erő.

Newton azt mondta tömeg vonzás (EZ IGAZ, de csak részben!) de az egyenletei már nem feleltek meg a gyakorlatban.


Jelen pillanatban Einstein Tér-idő geometriáját helyettesítik be, mert egyenlőre nincs más, de az még mindig nem a gravitációnak felel meg.


A másik kint a szabad űrben és olyan bolygó esetében amely nem aktív, ott a súly relatív. az anyagot meghatározza a tömege, valamint a bolygó sztatikusságának feszültség erőssége. A Hold esetébe ezt még befolyásolja valószínűleg, a magnetoszféra is.Ezért a kutatók szerint egy tömeg súlya a Holdon 1/6 - a földi súlyának.

2013. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:

Tudod a tömeg nem oszt se nem szoroz a súly tekintetében se itt se máshol. Egy köbméternyi túró nem lesz azonos súlyú az egy köbméter vastömegével-- itt az anyagi szerkezet határozza meg részben a súlyt és az a bolygó ahol van-- pl


Ha itt megmérnénk mind kettőnek a súlyát a holdon 1/6-a lenne mindegyik. De ha ugyan ezeket a Szaturnuszon mérnénk meg akkor nem tudnánk megállapítani melyik a nehezebb, mivel mi magunk se tudnánk még megmozdulni se- mivel aktív bolygó, valamint sokkal nagyobb mint a Földünk- mint ahogy az idő sebessége is megváltozna durván, attól nagy gravitációs és mágneses energiától amivel rendelkezik.

2013. ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!