Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kreacionisták, akartok játszan...

Kreacionisták, akartok játszani? Írjátok le, szerintetek hogyan cáfolták meg a biológiai evolúciót, csak most hagyjátok ki belőle a típushibáitokat!

Figyelt kérdés

Tehát olyan válaszokat várok, amik nem esnek bele az alábbi szokásos hibákba:


1) Kinyilatkoztatás, azaz teljesen alaptalan állítás. (Pl: "Megírta Szent Fundabunda az Erkölcsös Példázataiban!" Hiba: Oszt mi van ha tévedett?)


2) Hamis predikció, azaz minden magyarázat nélkül mondasz egy teljes marhaságot, majd közlöd, hogy az evolúcióból ez következne. (Pl: "Ha az evolúció terméke lenne, a kutyának hat lába lenne!" Hiba: Mégis hogyan következik ez az evolúcióból?)


3) Nem létező adat, azaz valami teljesen ellenőrizhetetlen adatra hivatkozol. (Pl: "Megszekvenálták a kutya genomját és benne volt a zsoltárok könyve, de nem engedték, hogy leközöljék, csak mi tudjuk, hogy így volt, keresztény fórumozók." Hiba: Ha az eredmény titkos, hogyan lehetne ellenőrizni hogy nem csak alaptalan pletyka?)


4) Hamis adat, amikor egyszerűen pont rosszul tudsz valamilyen alapvető tényt. (Pl: "Minden kutyának hat lába van." Hiba: Nem, tévedsz.)


5) Hamis szakkifejezések, amikor az érvelésedet olyan szavakra építed, aminek a jelentéséről fogalmad sincs. (Pl: "Az evolúció során nem növekedhet a komplexitás/információ/fejlődés!" Hiba: Hogyan méred, hogyan hasonlítod össze két élőlény komplexitását/információtartalmát/fejlettségét?)


6) Nem létező korlát, amikor egyszerűen közlöd, hogy valami lehetetlen, de nem árulod el, hogy miért. (Pl: "Lehetetlen/el sem tudom képzelni hogyan hozhat létre az evolúció négylábú kutyát." Hiba: Honnan veszed, hogy lehetetlen?)


7) Mellébeszélés, amikor olyasmit írsz le, aminek semmi köze az evolúcióhoz, a biológiához, vagy bármihez. (Pl: "Láttam egy videót az interneten, ahol egy kutya beleült egy kád savanyú káposztába." Hiba: Oszt akkor mi van?)


8) Hamis statisztika összeesküvés elmélettel nyakonöntve. (Pl: "A tudósok 99% -a tudja, hogy az evolúció hamis, de nem merik elmondani." Hiba: Honnan tudod, mit gondol magában a szerencsétlen, ha nem mondja ki?)


9) Szalmabáb, vagyis ha kitalálsz magadban valami marhaságot, azt elnevezed evolúciónak, majd azt cáfolod. (Pl: "De hát semmi bizonyíték sincs rá, hogy a kutya bajsza a hőscincér bajszából alakult volna ki." Hiba: Valóban. Soha nem is állította ezt senki.)


10) Hamis korlát, amikor közlöd, hogy ez vagy az lehetetlenné teszi az evolúciót, de nem magyarázod el, hogyan. (Pl. "A bisztromantika harmadik tétele szerint az evolúció lehetetlen." Hiba: Miért teszi ez lehetetlenné az evolúciót?)


11) Rések istene, azaz a bizonyíték hiányának a hiány bizonyítékaként kezelése. (Pl: "Egyetlen tudós sem tudja megmondani, hogyan alakult ki a mélytengeri poszáta karmosbütyke." Hiba: Nyilván választ csak akkor találhatunk, ha keressük.)


12) Nyers személyeskedés. (Pl: "Minden evolúcionista erőszakos hülye, aki a pokol kénköves fenekén fog égni évezredken át." Hiba: A káromkodás semmit sem bizonyít.)


Szóval aki kedvet érez magában, hogy kifejtse az elméleteit, a szokásos sallangoktól mentesen azt szívesen látom egy kis elmepárbajra, már ha maradt bármi, ami átjutott ezen a szűrőn.


2013. ápr. 11. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 Wadmalac ***** válasza:
Ééééés a kihívottak még mindig nemigen jelentkeztek a párbajra. :)
2013. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
67%
Mindannyiunk legnagyobb meglepetésére :)
2013. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 A kérdező kommentje:
Egyébként bárki úgy érzi, hogy tisztességtelen előnyt akarok kiharcolni valamelyik ponttal, nyugodtan elmagyarázhatja miért nem logikai hiba mégis bármelyik érvelés, amit én annak tartok.
2013. ápr. 12. 17:37
 24/80 anonim ***** válasza:

Csodás... Pont az ilyen megnyilvánulásokra utaltam, mint amik ezen az oldalon vannak most (21.-22.), mint olyan körülményekre, amelyek között épeszű ember nem áll le nemhogy vitatkozni, de még csak beszélgetni sem. Nem értettétek a célzást, gratulálok.


@ 23.:

1. Az olvasáshoz hozzátartozik a szövegértés is, mint már ajánlottam szíves figyelmedbe. Egy szövegből egyetlen rész találomra való - vagy a saját szád íze szerint - kiragadása evidensen téves következtetés levonásához vezet. Volt már hasonló problémád nemrég, abszolút logikusan elmagyaráztam a hibát, tanulhattál volna belőle.

2. Még a sima olvasással is gondjaid lehetnek. A belinkelt kérdésnél világosan leírtam, hogy nem látogatom rendszeresen ezeket az oldalakat, csak ha érdekesnek találom, akkor elmentem, azaz gyűjtöm őket.

3. Miután az egyik kötözködésedre alapos választ adtam, nem véletlenül nem reagáltam azóta az utóbbi időben néhány válaszodra. Ha ebből nem értettél, akkor leírom világosan: ha van valaki, akivel aztán végleg értelmetlennek tartom a kommunikációt, az te vagy. Kéretik tudomásul venni.


@ Kérdező:


<Nekem nem az "eltérő definíciókkal" van a bajom (...)"


Nekem meg pl. azokkal is, mint írtam; de értem a tiédet is, csak ezzel nem tudok mit kezdeni. De most ismét kiderült a kommentedből, hogy mennyire másképp is lehet gondolkodni, majd mindjárt meglátod:


<Ha te úgy érzed, hogy egy kreacionistának még a saját maga által használt fogalmakra sem szükséges valamilyen használható meghatározást adnia>


Látod, itt kezdődnek a problémák: én ugyanis ezt NEM írtam, még csak nem is utaltam ilyesmire.


<Mondjuk honnan tudjuk, hogy az "Apa cuka funda luka funda kávé kamanduka" gyermekvers...>


Ezt ugyan csak egy humorosnak szánt példának tartom részedről, de ha mégsem az, akkor ebben speciel tudok segíteni: ez az ún. halandzsanyelv; ha gondolod, nézz utána. :D


<Éppen ezeket szeretném hallani! Kifejtenéd esetleg bővebben!>


Mint rögtön az előző válaszom elején írtam, nem látom értelmét az ilyen vitáknak; és nem gondoltam meg magam tegnap óta. :D

Szóval nem fejteném ki bővebben, de például a _két mondattal később példaként_ említett kérdések témája is pont ebbe a körbe tartozik. (Nekem egy szöveg megfogalmazásánál egyértelmű a mondatok közötti összefüggés szükségessége, nem tudom, másnak miért nem.)


<Rések istene, azaz a bizonyíték hiányának a hiány bizonyítékaként kezelése. (...)>


Megintcsak NEM. Egyetlen szóval nem említettem ezt az elméletet. (De ismerem valamennyire.)

Én egyszerűen csak az ellentmondásokat és egyebeket említettem meg, semmi több; nem vontam le következtetéseket, és nem kezeltem semmit bizonyítékként.


<Nem akarom magamat fényezni, de valószínűleg a kreacionista érvrendszerek egyik legnagyobb hazai szakértője vagyok.>


Akkor talán nem a GYK-n kellene vacakolnod a színvonalasabb oldalak vagy közösségek helyett, ahol hozzád hasonló kaliberű emberekkel folytathatnál eszmecserét. (Vagy legalábbis olyanokkal, akik hasonlókat állítanak magukról. :D)


Egyébként meg a reagálásodból pont a lényeg nem derül ki, azaz hogy te elfogulatlannak tartod-e magad, ill. tájékozódtál-e mindkét/mindhárom oldalról, olvastál-e Dawkins-kritikákat. (A belinkelt oldalra pedig egyáltalán nem reagáltál, amit pontosan a parttalan viták helyett ajánlottam.)

2013. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
Elnézést, elírtam az előbb egy sorszámot: 23. helyett 24. lett volna a helyes; de amint látom, azt a választ azóta letörölték. Mondjuk, nem csodálom...
2013. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
Nagyon korrekt dolog kijelenteni, hogy ellentmondások vannak az evolúcióelméletben úgy, hogy nem vagy hajlandó leírni, mik ezek az ellentmondások.
2013. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:

"olvastál-e Dawkins-kritikákat"


Figyelj itt most nem Dawkinsról van szó hanem az evolúcióról és egyébként is Alister Mcgrath is elfogadja az evolúciót ugyanúgy mint Dawkins.

2013. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 A kérdező kommentje:

"Látod, itt kezdődnek a problémák: én ugyanis ezt NEM írtam, még csak nem is utaltam ilyesmire. "


Akkor mégis mi bajod van az ötös ponttal? Vagy a többi feltétellel? Mint többször leírtam, engem egyáltalán nem zavar, ha egy kreacionista másképpen határozza meg, neki mit jelent a "faj" fogalma (mondjuk kérdés, miért nem talál ki rá egy másik betűsort, a félreértések elkerülése végett), csak mondja meg mi az. Úgy érzed, hogy ettől, hogy nem haladzsázhat össze-vissza már jelentősen leszűkítettem a mozgásterét? Miért állítod, hogy így nem áll le majd senki vitázni?


"Ezt ugyan csak egy humorosnak szánt példának tartom részedről, de ha mégsem az, akkor ebben speciel tudok segíteni: ez az ún. halandzsanyelv; ha gondolod, nézz utána. :D "


Éppen erre akartam utalni, hogy olyan érveléseket szeretnék hallani, amik megkülönböztethetőek a halandzsanyelvtől.


"Mint rögtön az előző válaszom elején írtam, nem látom értelmét az ilyen vitáknak; és nem gondoltam meg magam tegnap óta. :D "


Tehát állítod, hogy az evolúció elméletével súlyos problémák vannak, de nem vagy hajlandó kifejteni mik ezek. Ugye nem baj, ha nem térek meg most azonnal, hanem helyette kinevetlek, mint hencegőt? (Egyébként ez az első pontba ütközik, teljesen alaptalan állítás.)


"Nekem egy szöveg megfogalmazásánál egyértelmű a mondatok közötti összefüggés szükségessége, nem tudom, másnak miért nem."


Természetesen az a fránya szövegösszefüggés, az...


"Megintcsak NEM. Egyetlen szóval nem említettem ezt az elméletet. (De ismerem valamennyire.) "


De, egészen pontosan ezt írtad: "Pl. miért szőrösebbek a férfiak, miért mélyebb a férfiak hangja, miért piros a retek, determináltak-e a döntéseink - hogy csak néhány kérdést említsek az utóbbi hónapokból.) " Ezek mind a rések istene érv ragozásai. Ugyanis elég nehéz belátni, ezek milyen problémát okoznak az evolúció elméletének.


Miért szőrösebbek a férfiak, miért mélyebb a férfiak hangja: Ivari dimorfizmus, egy csomó fajnál megvan, a nőstények másképp néznek ki, mint a hímek. Például a kakast a tolla alapján meg tudod különböztetni a tyúktól. Ez hogyan cáfolja az evolúciót?


Miért piros a retek: Van fekete, fehér, lila, stb. retek is, úgyhogy a retek nem piros. Egyébként azért, mert a piros retek nemesítői éppen a piros színt részesítették előnyben. A fehér retek nemesítői meg a fehéret. Mi köze ennek az evolúcióhoz?


"Én egyszerűen csak az ellentmondásokat és egyebeket említettem meg, semmi több;"


Sajnos ez a probléma, semmilyen ellentmondást sem említettél meg. Legalábbi, hogy a férfiak szőrösebbek mint a nők az nem ellentmondás, az sem, hogy piros retek is létezik.


"Akkor talán nem a GYK-n kellene vacakolnod a színvonalasabb oldalak vagy közösségek helyett, ahol hozzád hasonló kaliberű emberekkel folytathatnál eszmecserét."


Mik ezek a színvonalasabb oldalak? A rengeteg kreacionista miért nem ott alkot, miért épp a GYKn?


"Egyébként meg a reagálásodból pont a lényeg nem derül ki, azaz hogy te elfogulatlannak tartod-e magad, ill. tájékozódtál-e mindkét/mindhárom oldalról, olvastál-e Dawkins-kritikákat."


Igen, igen, igen.


"A belinkelt oldalra pedig egyáltalán nem reagáltál, amit pontosan a parttalan viták helyett ajánlottam."


Olvasd el a kérdést! "Kreacionisták, akartok játszani? Írjátok le, szerintetek hogyan cáfolták meg a biológiai evolúciót, csak most hagyjátok ki belőle a típushibáitokat!"

Talán kivonatolhatnád a 136 oldalas belinkelt írást, leírhatnád, szerinted mik belőle a lényeges érvek! Én is megtehetem, de ha egymás alatt felsorolom a rengeteg hibát, akkor majd megint megvádolsz, hogy nem "összefüggéseiben" olvastam el, nyilván az "összefüggéseit" csak te érted.

2013. ápr. 13. 16:57
 29/80 anonim ***** válasza:

@ 26.-27.:


1. Egy vita esetén valóban nem lenne korrekt. De ez itt nem vita, legalábbis tudomásom szerint.

Megjegyzem, akár vitáról, akár bármilyen más kommunikációról van szó, ennél sokkal inkorrektebb például a személyeskedés és a sértegetés, pl. ha az egyik fél rendszeresen lemajmozza a többieket. Remélem, vetted az adást.


2. Tudom, hogy nem Dawkinsról van szó, csak példának hoztam.

"egyébként is Alister Mcgrath is elfogadja az evolúciót ugyanúgy mint Dawkins"

És ugyanúgy, mint például a katolikus egyház.

(Amúgy Alister Mcgrath-ról sem volt szó eddig. :D)


-------


@ Kérdező:


"Akkor mégis mi bajod van az ötös ponttal? Vagy a többi feltétellel?"


:O

Nem jeleztem, hogy bajom lenne az ötös ponttal vagy a többi feltétellel.

Egyébként tényleg van némelyikkel, de eddig nem tartottam említésre méltónak, illetve nem akartam több időt szánni a válaszokra; és - mindenek felett - nem akartam vitát nyitni még erről is. :D


"Úgy érzed, hogy ettől, hogy nem haladzsázhat össze-vissza már jelentősen leszűkítettem a mozgásterét? Miért állítod, hogy így nem áll le majd senki vitázni?"


Nem érzem úgy. És nem emiatt vélekedtem úgy, ahogy, hanem - mint az már az előző válaszomból is kiderült -, az egyéb körülmények miatt.


"Éppen erre akartam utalni, hogy olyan érveléseket szeretnék hallani, amik megkülönböztethetőek a halandzsanyelvtől."


Érdekes észjárásod lehet, hogy ezt így fejezted ki, de rendben, értem.


"Tehát állítod, hogy az evolúció elméletével súlyos problémák vannak, de nem vagy hajlandó kifejteni mik ezek."


Egyetlen szóval sem említettem "súlyos problémákat"; szerintem a "gyenge pontok" kifejezésnek ez nem szinonimája.

Úgyhogy ez már a sokadik téves állításod a válaszaimmal kapcsolatban...


"Ugye nem baj, ha nem térek meg most azonnal, hanem helyette kinevetlek, mint hencegőt?"


Ööö... Hol is írtam én, hogy térj meg? :O

Már a "sokadik+1" tévedésednél tartunk a válaszaim tartalmával kapcsolatosan, úgyhogy innentől kezdve megkérlek, hogy mindig idézd szó szerint az adekvát részeket.

Ugyanezen okból (azaz a tévedéseid okán) javaslom a tükör használatát, ha hencegő egyént akarsz látni. Kinevetni ugyan nem fogod magad, de hát mindent nem lehet...


"Egyébként ez az első pontba ütközik, teljesen alaptalan állítás."


Sokadik+2; ezt is idézd, légy szíves, hol hivatkoztam bármiféle kijelentésre, ill. bárkinek a bármilyen írására.


"Természetesen az a fránya szövegösszefüggés, az..."


Jaja. :D


"Ezek mind a rések istene érv ragozásai. Ugyanis elég nehéz belátni, ezek milyen problémát okoznak az evolúció elméletének."


1. Nem a ragozásai. Egy kivétellel fogalmam sincs, kik tették fel ezeket a kérdéseket; és mint írtam, ezek nem hívő-ateista viták voltak.

2. Nem hivatkoztam arra, hogy a rések bizonyítják Isten létét, még csak nem is utaltam erre.

Vagy nem ugyanarról beszélünk?

[link]

(Magyarul semmit nem találtam, marad az angol Wiki.)


"Miért szőrösebbek a férfiak, miért mélyebb a férfiak hangja: Ivari dimorfizmus, egy csomó fajnál megvan, a nőstények másképp néznek ki, mint a hímek. Például a kakast a tolla alapján meg tudod különböztetni a tyúktól. Ez hogyan cáfolja az evolúciót?"


Sokadik+3: Nem írtam, hogy cáfolná...

Ismétlés az első válaszomból: nem foglalkozom az evolúció cáfolásával; + idézem: "Viszont az tény, hogy valóban sok gyenge pontja van az elméletnek, mivel vannak "megmagyarázhatatlan" dolgok, ill. ellentmondást tartalmazó állítások; szóval egyszerűen nem kerek az egész."


Az pedig, hogy egy csomó fajnál másképp néznek ki a nőstények és a hímek, nem magyarázat arra, hogy vajon milyen okból szőrösebbek és mélyebb hangúak a férfiak; hiszen az evolúciós "alapszabályok" alapján ezek kialakulásának előnnyel kellett járnia. (Vagy fordított esetben a nők szőrtelenedése és magasabb hangja volt előnyös? :D)


"Van fekete, fehér, lila, stb. retek is, úgyhogy a retek nem piros."


Jogos, valóban nem pontosan fogalmaztam, kimaradt a "hónapos" szó.


"Egyébként azért, mert a piros retek nemesítői éppen a piros színt részesítették előnyben. A fehér retek nemesítői meg a fehéret. Mi köze ennek az evolúcióhoz?"


Tudnál erről egy linket adni? Előre is köszönöm. Kerestem egyébként, de mindösszesen három forrást találtam; ezek szerint pedig a retket Marco Polo hozta be Kínából.

Az evolúcióhoz csak annyi köze van a kérdésnek, hogy a piros színből nem sok előnye/haszna származhat a hónapos reteknek a föld alatt... (Egyébként ezen Móra Ferenc is töprengett, pedig ő természettudományokkal is foglalkozott, nem csak írással és régészettel.)


"Sajnos ez a probléma, semmilyen ellentmondást sem említettél meg. Legalábbi, hogy a férfiak szőrösebbek mint a nők az nem ellentmondás, az sem, hogy piros retek is létezik."


Most már - a fentebb leírtakkal - tisztáztam, hogy milyen ellentmondásra gondoltam.

(Önmagában egyébként nem lehet ellentmondás a 2. mondatod két állítása; ha esetleg azt hitted, hogy szerintem igen, akkor már a sokadik+4...)


"Mik ezek a színvonalasabb oldalak? A rengeteg kreacionista miért nem ott alkot, miért épp a GYKn?"


Nekem kettőt ajánlottak még régebben a GYK helyett, de nem emlékszem a nevükre; ha gondolod, megpróbálom előkeresni az emailt, de nem garantálom, hogy meglesz.

Az egyetlen színvonalas lehetőség pedig, amit tudok, zárt körű. Ezen is folynak viták, tehát "alkot" néhány kreás vagy ID-s ott.

A GYK-n pedig szerintem nincs "rengeteg" kreacionista, csak néhány; pontos számot persze nem tudok. A Miért?-re a választ pedig főleg nem; ezt talán tőlük kellene megkérdezned.


"Talán kivonatolhatnád a 136 oldalas belinkelt írást, leírhatnád, szerinted mik belőle a lényeges érvek!(...)"


Mint írtam, a linkről ajánlott tanulmány "a tudomány természetéről" szól; tehát nem az evolúció cáfolásáról.

És még az oldalszámokat is megadtam, tehát szó sem volt 136 oldalról...


Így a végén összefoglalásul: ha továbbra is szeretnél beszélgetni, akkor légy szíves ne próbálj tucatjával belemagyarázni olyasmiket a válaszaimba, amik nincsenek ott. Tudod, szalmabáb... :D

2013. ápr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 A kérdező kommentje:

"Sokadik+2; ezt is idézd, légy szíves, hol hivatkoztam bármiféle kijelentésre, ill. bárkinek a bármilyen írására."


Olvasd el az egyes pontot! Sehol sem szerepel, hogy hivatkoznod kell valakire, éppen olyan példát hoztam, de az nem jelenti, hogy alaptalan állításokat csak úgy lehet tenni, hogy közben valakire hivatkozol, saját kútfőből is pont olyan jól megy.


"Nem hivatkoztam arra, hogy a rések bizonyítják Isten létét, még csak nem is utaltam erre.

Vagy nem ugyanarról beszélünk? "


Akkor kérlek magyarázd el, hogyan gyengíti az evolúciót, ha nem tudjuk, hogy X élőlény Y tulajdonsága hogyan alakult ki?


"hiszen az evolúciós "alapszabályok" alapján ezek kialakulásának előnnyel kellett járnia. (Vagy fordított esetben a nők szőrtelenedése és magasabb hangja volt előnyös? :D) "


Ez tökéletes tévedés, az evolúció nem azt jelenti, hogy minden egyes élőlény minden egyes tulajdonsága a lehető legelőnyösebb, a legtöbb mutációnak előnyei és hátrányai is vannak, amelyek különböző körülmények közt teljesen különbözően viselkednek. (9. pont, szalmabáb-érvelés) Tehát egyáltalán nem biztos, hogy egy élőlény tetszőleges tulajdonsága előnyös neki, lehet, hogy egyszerűen kevésbé hátrányos, mintha másképpen lenne, vagy tök semleges.


A legtöbb emlős szőrös, az emberszabású majmoknak kifejezetten sűrű bundájuk van hozzánk képest. Ebben az esetben nyilván eredetileg szőrösek voltunk, úgy vesztettük el a bundánkat. Az előnye ennek annyi volt, hogy mivel a legtöbb emlős csak lihegéssel hűti magát, a forró égövben a szőrtelen ember, aki izzadni is tud sokkal tovább bír futni, mint a zsákmánya, vagy éppen a vele versengő ragadozók, így nagyon sikeresen tudott vadászni egyszerűen úgy, hogy megugrasztott teszem azt egy gazellát, majd a nyomában maradt, ő nem ájult el, mert közben izzadással hűtötte magát, a zsákmány viszont nagyon hamar túlhevült, akkor meg kellett állnia, így a szőrtelen izzadó ember beérhette. Viszont akkor nyilván a legelőnyösebb a nulla szőr lenne, hiszen az annyira sem akadályozza az izzadást, mint a most rajtunk lévő pihék. Igen ám, de a bőrünket a faggyúmirigyek váladéka zsírozza, e nélkül kirepedezne, a faggyúmirigyek pedig az emberben a szőrtüszőkből nyílnak, ha teljesen eltűnne a szőrünk, az hátrányos lenne, mert tönkremenne a bőrünk. Ugyanígy a tapintásérzékelésünk is csökkenne szőr nélkül, könnyebben megszúrnának a rovarok. Azaz a szőr elvesztése előnyös lenne, de hátrányai is lennének, nyiván a kettő eredője mérvadó, így a szőrtelenedés folyamata csak addig megy, amíg a hátrányai felül nem múlják az előnyeit. (De erről egész hosszan értekezik a wikipedia: [link]


A szőrszálak hosszát és vastagságát azonban a hormonaink szabályozzák, ha megnézel egy nőt, neki pont ugyanannyi szőrtüszője van, mint egy férfinak, csak vékonyabb szőrszálak nőnek belőle. Ha egy nőnek akár felnőtt korában is megfelelő hormonokat adagolsz, éppen úgy beszőrösödik, mint egy férfi, a transzneműek ilyen kezelésen esnek át. A férfiak szervezete viszont több férfi nemi hormont kell hogy termeljen, mint a nőké, mert izmosabbak, a több tesztoszteron pedig azt jelenti, hogy vastagabb szőrszálaik lesznek. Ez megint egy egyensúlyi állapot, lehetne egy férfi is szőrtelen, mint egy nő, csak akkor kevesebb izma lenne, nem tudna vadászni, így a több szőr előnyös a férfin, nem a szőr miatt, hanem a nagyobb izomtömeg miatt a szőr csak egy ettől teljesen független mellékhatás. A sikeres férfi bevállal egy kis hátrányt (több szőr) egy nagy előnyért (több izom) cserébe.


Akkor most rajtad a sor, fejtsd ki végre a sejtelmes utalásokon túl is, hogy szerinted akkor a férfiak szőre az evolúció gyenge pontja, megmagyarázhatatlan, vagy ellentmondást tartalmaz? És főleg azt, hogy MIÉRT? Ugyanis eddig egy egyszerű tévedésen kívül ("minden jellegnek előnyösnek kell lennie") mást nem mondtál erre.


"Tudnál erről egy linket adni? Előre is köszönöm. Kerestem egyébként, de mindösszesen három forrást találtam; ezek szerint pedig a retket Marco Polo hozta be Kínából. "


Szerinted megvannak nekem a hétszáz éve élt kínai retektermesztők jegyzőkönyvei? A wikipedia szerint a retket Európában háziasították még a rómaiak előtt, a válasz ugyanaz, halvány fogalmam sincs, a kétezerötszáz éve élt parasztok miért épp a piros színű retket vetették.


"Az evolúcióhoz csak annyi köze van a kérdésnek, hogy a piros színből nem sok előnye/haszna származhat a hónapos reteknek a föld alatt..."


A retket a paraszt veti, aki kihúzza a földből és megnézi, aztán jövőre csak azt veti tovább, ami neki jobban tetszett, ha a pirosat szívesen veti, akkor a növénynek igenis nagyon nagy haszna van a piros színből, mert elveti, gyomlálja, öntözi, gondozza a paraszt, a más színűnek pedig nagy hátránya származik belőle, mert nem vetik tovább, ha mégis valahogyan elpottyant egy magot, kigyomlálják már palánta korában. Ha megnézed a vad retket, annak a gyökere nagyrészt fehér és lila: [link] És nem mellesleg hihetetlenül apró. Nyilván valamiért a retek termesztésekor a piros színű jobban tetszett a parasztnak, annak a magjait vetette tovább, a másik parasztnak meg a fekete szárú tetszett, annak a magjait vetette el, a harmadik parasztnak meg a fehér szárúra támadt gusztusa, azt vetette. A piacra termelt zöldségeknél mindig bejátszik az újdonság varázsa, egy növény attól is sikeres lehet, ha egyszerűen másmilyen, mint az addig ismert változatok, egyszerű divatból.



"Az egyetlen színvonalas lehetőség pedig, amit tudok, zárt körű."


Neked nem furcsa, hogy az evolúciócáfolatok csak hasonszőrűek végletesen belterjes és tökéletesen hozzá nem értő közösségeiben hihetőek? Ott is csak akkor, ha a tagok sohasem olvasnak utána még a wikipedián sem az általuk megvitatott kérdéseknek. Szóval ha vannak színvonalas kreacionista érvek is, azokat miért nem lehet a nyilvánosság elé tárni? Miért csak titkos fórumokon lehet őket megismerni? Lehet, hogy nem is olyan színvonalas az a fórum, csak a külvilág kizárásával tartjátok távol a kritikát?


"Így a végén összefoglalásul: ha továbbra is szeretnél beszélgetni, akkor légy szíves ne próbálj tucatjával belemagyarázni olyasmiket a válaszaimba, amik nincsenek ott. Tudod, szalmabáb... :D"


Talán, ha leírnád világosan, mit akarsz mondani, nem csak sejtetnél, az is lehet, hogy nem nekem kellene rekonstruálnom az érveidet. Szóval, ha azt szeretnéd, hogy ne értsenek félre, arra az egyik legjobb módszer, ha világosan fogalmazol.

2013. ápr. 14. 10:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!