Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Világegyetem tágulása, hogy...

Világegyetem tágulása, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, az ősrobbanáskor a tágulás gyorsabb volt a fénynél. Most gyorsulva tágul. Eddig is gyorsult ez? Azért nem láthatjuk át az egész univerzumot, mert fénysebességnél gyorsabban tágul? És mi történne, ha kimennénk a szélére? És mihez képest tágul az univerzum? A fény sebessége lesz a mi szemszögünkből egyre lassabb? Ne röhögjetek ki, én abszolút sosem értettem, a különböző béna műsorok pedig csak megkavarnak.

2013. ápr. 29. 20:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%
A sötét anyag tágul, egy bizonyos "helyen" belül osztódik (ez saját elmélet, mindjárt elmagyarázom, reálisabb, mint a többi.) Képzeld el a bolygókat, mint ha vízben lennének( víz = sötét anyag) ami persze hat rá és nincs megállapítva, hogy mi lehet, de a tágulást úgy lehet elképzelni, hogy folyamatosan növekvő sebességgel osztódik, mivel egyre nagyobb, ezért értelemszerűen egyre több tud osztódni, minél nagyobb annál nagyobb sebességgel osztódik, de egyben tartja. Nagyjából ennyi.
2013. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
legjobb kommentelő válasza:--- mert vagy nem érted vagy nem olvasol figyelmesen.
2013. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
figyelmesen elolvastam, és minden mondatod után fogtam a fejemet, mert fájt elolvasni
2013. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
És ez a görbület milyen lehet, és mit határoz meg? Olyan mint az állítólagos felcsavarodott dimenziók? Olyanban lennénk, csak ez nagy méretű?
2013. máj. 2. 18:53
 15/37 anonim ***** válasza:
76%

te jó ég te milyen felcsavarodott dimenziókról beszélsz?

túl sok scifit néztél. Ez a görbület a téridő geometriájára jellemző, és úgy kell kiszámolni ahogy én azt a fotón küldtem a füzetemből, ezen nincs mit tovább magyarázni.

2013. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
ez a szuperhúros cucc, hogy 10 vagy 11 dimenzió van. De már rájöttem
2013. máj. 2. 22:35
 17/37 anonim ***** válasza:

csak azt felejtetted el kommentelő, hogy Kérdező nem azt kérte passzolj neki ide egy batár egyenletet, hanem azt hogy magyarázd el szóval, de te nem magyaráztál csupán elismételted azt, ami már egy nyolcadikos könyökén is kijön mert szinte mindenki tud már, hogy Newton gravitációs egyenleteit- Einstein Tér-idő geometriájával helyettesítették, mert Ő kimondta, hogy már pedig gravitáció, mint erő, az nincs. a testek nem hatnak egymásra gravitációs erővel, hanem a tér-idő geometriai törvényeit befolyásolják.


Ez az amire az ember henye módon azt mondta, hogy a görbületet változtathatják, és más geometriai törvényű tér-időben mások lesznek a legegyenesebb vonalak.


Tehát továbbra is igaz, hogy erőhatás nélkül a testek a lehető legegyenesebb vonalakon mozognak, csak ez a legegyenesebb vonal esetleg valami geodetikus vonal egy nem euklidesi geometriában.


S ehhez mutatták be bizonyításképpen, a híres gumilepedő kísérletet.


Tehát tulajdonképpen az általános relativitás elméletben érvényes a gravitációs egyenlet, mert az egyenlet megmutatja, hogy ha ilyen és ilyen sűrűségű az anyag, s ennyi a nyomása, akkor ezt meg ezt fogja csinálni a Tér-görbület-- vagy is az erőhatások következtében mozog az anyag- s akárki akármit is mond, a felszabadult energiáknak köszönhetően növekszik az objektumok (galaxisok) között a Tér.


Olyan dologhoz hasonlítható, mint amikor valamilyen erők hatására gurul egy golyó. Hogyan hajlik el a pályája? Ha mérem az erőket, akkor a pályát visszatudom számolni és megtudom mondani, hogy hol volt a golyó 3 órával ezelőtt. Ha viszont egy végtelen nagy rúgás érné a golyót, akkor az elé vagy az után többé már nem lehetne számolni. Gyakorlatilag ha a nagy- Bummot vesszük kezdő rúgásnak.... akkor egyedül csak egy kerti-törpe tudná megmondani hol fog megállni....

2013. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
52%

11/ válaszoló-- ezt írtad idézem;


"""A sötét anyag tágul, egy bizonyos "helyen" belül osztódik (ez saját elmélet, mindjárt elmagyarázom, reálisabb, mint a többi.) Képzeld el a bolygókat, mint ha vízben lennének( víz = sötét anyag) ami persze hat rá és nincs megállapítva, hogy mi lehet, de a tágulást úgy lehet elképzelni, hogy folyamatosan növekvő sebességgel osztódik, mivel egyre nagyobb, ezért értelemszerűen egyre több tud osztódni, minél nagyobb annál nagyobb sebességgel osztódik, de egyben tartja. Nagyjából ennyi.""


Tudod bármennyire csak a saját elméleted, még van benne logika.


Csak ehhez ismernie kellene a tudósoknak a FEKETE-Energiát is. Valószínűleg tartom, hogy a ismeretlen fekete anyag nem egyéb mint kialudt" elhamvadt" Fekete energia.


miért gondolom? amikor szembesültem" a Fekete energiának egy kis részletével ami 3-4 ember magas volt (mint megjelenített részlete)Az korom fekete volt és parányi részecskéi között izzott. Na most nincs olyan tűz, izzás ami ne égne ki a végén. Igen ám de a Fekete energia testes energia, amit valószínűleg a "neutronról vett el" mint feszültség, vagy eleve testes-energia.


Ha ez kiég-- mert nyilván előbb ki kellett szakadnia, sugároznia valamilyen már meglévő objektumból, csak magában viszont elhamvad, ha nincs miből pótolnia önmagát. Olyasmihez hasonlíthatnám, mint a lámpa égő-- ha kikapcsoljuk akkor nincs több izzás, mert az égőben a fekete energia izzik és a fehér szabadul ki, mint fény. Még hogy ha parányi is az ami ott marad, de ott lehet az égő szálain atomi-részecske nagyságban.


Viszont kint az univerzumban ez már egy hatalmasabb tömeget képes alkotni, csak kérdés anyaggá égett össze ami átjárhatatlan, vagy valamiféle feszültség nélküli holttá" vált energia tömörülés marad ott?


Na persze ez is csak spekuláció a te gondolataid nyomán és a saját megtapasztalásaim alapján.

2013. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Na jó ez off-téma. Hát köszönöm a válaszokat, értem hogy kell elképzelni, mint a nemeuklideszi geometriákat. Egyébként legjobb kommentelő, a kérdésem alapján okkal gyaníthatnád, hogy egy érdeklődő, de a témához nem értő kérdez.
2013. máj. 3. 18:46
 20/37 A kérdező kommentje:
ja, bocsi nem off, csak elfelejtettem az alapkérdést :).
2013. máj. 3. 18:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!