Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Világegyetem tágulása, hogy...

Világegyetem tágulása, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, az ősrobbanáskor a tágulás gyorsabb volt a fénynél. Most gyorsulva tágul. Eddig is gyorsult ez? Azért nem láthatjuk át az egész univerzumot, mert fénysebességnél gyorsabban tágul? És mi történne, ha kimennénk a szélére? És mihez képest tágul az univerzum? A fény sebessége lesz a mi szemszögünkből egyre lassabb? Ne röhögjetek ki, én abszolút sosem értettem, a különböző béna műsorok pedig csak megkavarnak.

2013. ápr. 29. 20:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

persze, de ahoz képest bátran dobálózol olyan fogalmakkal, hogy húrelmélet, "dimenziófelcsavarodás"(?), sötét anyag meg energia stb.

Ezekről sok parasztvakítást lehet olvasni, sőt csak azt lehet olvasni róluk.

2013. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Nyilván ezért tettem fel a kérdésemet.
2013. máj. 4. 10:23
 23/37 oszgong válasza:
28%
inkább ne akard megtudni,megbomlana az elméd a sok információtól!
2013. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Szerintem akármennyire is logikus a világ tágulásának fizikai meghatározása, attól még egyetértve vele mondom, hogy nekem más nézeteim vannak akármennyire bizonyított ez a fizikai izé, amit leírtál. Én nem vagyok fizikus, tehát kb az egyenlet baromságok felét nem értettem, de agyam az van és én a Tudományt a vallással és a filozófiával.


Ha, úgy vesszük, hogy a világ tágul a végtelenbe, ami a világon kívül van, amit nevezzünk egésznek és ismerjük, azt, ami a világban van, azt pedig nem, ami a világon túl, akkor, hogyan vélekedhetünk erről? A világon kívül semmi sincsen és szerintem semmibe nem terjeszkedhetnek a dolgok. A semmi az már nem a valóság része, hiszen nincs, így a világ tágulását, geometriáját és ilyen dolgait elég érdekesnek találom. Nekem kicsit bonyolulult.


A sok egyenletes baromságból meg szerintem az emberek 90%, akit érdekel a kérdés nem vág le belőle semmit, úgy,hogy, ha valamelyik agytröszt visszajönne az magyarázhatna még.

2013. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Most gondoltam bele, hogy ha tágul az Univerzum, akkor ez miért érzékelhető? Tehát a galaxisok csak az eredeti távolsághoz képest távolodnak, vagy konkrétan a méretükhöz képest is? Tehát: pl. Akkor mi is tágulunk, és két egymástól bizonyos távolságra levő embernek fel sem tűnne, ha érzékelné a minimális távolságváltozást, vagy a méretünkhöz képest is nő a távolság? Az utóbbit nem tartanám logikusnak, bár az is jó kérdés, hogy mi a logikus ebben a témában..
2013. máj. 21. 16:48
 26/37 anonim ***** válasza:

Kérdező csak az univerzumra érti a tudomány, hogy a galaxisok, a különböző csillag vagy gázfelhő-rendszerek, távolodnak egymástól, és ezt valószínűleg látják és mérik a csillagászok.


az ember nem távolodik a többitől legfeljebb ha fenékbe billentik, vagy épp fel megy egy hőlégballonnal jó magasra..

Különben össze vagyunk zárva ide, erre a parányi bolygóra ha tettszik ha nem. Igaz egy páran kint sertepertélnek az űrállomáson.

2013. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
legjobb kommentelő: miből gondolod, hogy a húrelmélet parasztvakítás?
2013. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
sehol nem mondtam olyat hogy parasztvakítás a húrelmélet, nem tudom hol olvastad
2013. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"legjobb kommentelő válasza:


persze, de ahoz képest bátran dobálózol olyan fogalmakkal, hogy húrelmélet, "dimenziófelcsavarodás"(?), sötét anyag meg energia stb.

Ezekről sok parasztvakítást lehet olvasni, sőt csak azt lehet olvasni róluk."


Ha valamiről csak azt lehet olvasni...?

2013. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

igen, ami az átlag embernek elérhető az interneten, mindenféle blogon, vagy fórumon (akár itt gyk-en), azok többnyire marhaságok, a fantázia szüleményei, és sokan ezt elolvassák és hirdetik az igét róla.

Ami meg nem parasztvakítás, azt meg úgysem értik meg.

2013. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!