Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ikrekkel kapcsolatos kérdés?

Ikrekkel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Ha veszünk egy egypetéjű fiú ikerpárt(A,A2) és egy egypetéjű leány ikerpárt (B, B2), és egyik lány az egyik fiúval (B+A), a másik pár a másik fiúval (B2+A2) köt házasságot és mindkét párnak lesznek gyermekei (B+A=C ; B2+A2=D), akkor mennyi az esély arra, hogy a gyerekek, akik egymás unokatestvérei lesznek, teljesen hasonlóan fognak kinézni?

2013. jún. 28. 13:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*másik lány a másik fiúval (B2+A2)
2013. jún. 28. 13:45
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy az esélye. :) Lehet, hogy esetükben két unokatesó jobban hasonlít majd egymásra, mint két tesó.
2013. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%
Ez szerintem elég beteges. Házasságot nem lehet így megszabni, hogy te eltervezed ők meg együtt akarják leélni az életüket. Ráadásul testvérek lesznek, még akkor is ha nem vér szerint.
2013. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem ez volt a kérdés. Nekem nincs ikertesóm, ikerpár tagjával sem jártam még, de elméletben tökre érdekel ez a kérdés. Miért ne lehetne ezen elméleti szinten gondolni?


Kérdező, én nem értek a genetikához, de hallottam már olyan esetről, amit írtál, és nagyon hasonlítottak egymásra az unokatesók.

2013. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én láttam már ilyet, és a vicc, hogy végül


C,C2 és D,D2 lett belőle.


Ugyanannyira hasonloak C-ék D-ékhez mintha testvérek lennének, nem annyira, mintha 4es ikrek vagy ilyesmi...

2013. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hol lehet ikreket venni?!
2013. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jah, ez csak egy felvetés volt, hogy mi van ha... Láttam minap egy műsort, amelyben egy évente megrendezett egypetéjű ikreknek szóló fesztiválon voltak, és ott egy lány-lány és egy fiú-fiú ikerpár vetettek egymásra szemet. Csak így jutott eszembe ez a kérdés.
2013. jún. 28. 13:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hasonlítani fognak.

Vegyünk egy átlag ember párt, ahol a nő és férfi 3 gyereket vállal. Nos elviekben ugyanaz a génállomány van mindhárom gyerekben mégsem egyeznek.


Ugyanakkor van, hogy hiába nem ikrek a testvérek és a párjaik között nincs semmi rokoni kapcsolat, mégis a családon belül van domináns gén és ezért az unokatesók hasonlítanak egymásra.


Ez nem ilyen egyértelmű. Sok tényező befolyásolja.

2013. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanannyi esélye van annak, hogy ugyanúgy fognak kinézni (100%-osan, mintha egypetéjűek lennének), mintha anyukád és apukád csinálna még egy gyereket, és úgy nézne ki mint te. Szóval elég kevés. Mert bár hordozzák, de annyira sokféleképpen kombinálódhatnak a kromoszómák+rekombinációk...
2013. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ez csak egy egyszerű felvetés volt, hogy mennyiben hasonlíthatnak jobban egymásra, mint alapesetben, ha az unokatestvéreknek mind a 4 nagyszülője azonos és ráadásul a szüleik egymás ikerpárjai...
2013. jún. 28. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!