Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ikrekkel kapcsolatos kérdés?

Ikrekkel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Ha veszünk egy egypetéjű fiú ikerpárt(A,A2) és egy egypetéjű leány ikerpárt (B, B2), és egyik lány az egyik fiúval (B+A), a másik pár a másik fiúval (B2+A2) köt házasságot és mindkét párnak lesznek gyermekei (B+A=C ; B2+A2=D), akkor mennyi az esély arra, hogy a gyerekek, akik egymás unokatestvérei lesznek, teljesen hasonlóan fognak kinézni?

2013. jún. 28. 13:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam egy cikket, azt hiszem a Nők Lapjában, abban volt egy egypetéjű férfi és egypetéjű női ikerpár. A cikk készülésekor már olyan 50-60 körüliek voltak, de huszonévesen jöttek össze, szóval huszonéve házasok voltak. Eleinte nem tudta a két fiú, melyik lánnyal is voltak randin, mert az első randijuk is négyesben történt moziban. :D

És ráadásul azóta is egy telken élnek, amin két családi ház van.

2013. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 sadam87 ***** válasza:

Az egypetéjű ikreknek sem teljesen azonos a genetikai állományuk, nagyon kis mértékben, de vannak eltérések.

De ha feltételezzük, hogy az egypetéjű ikrek genetikai állománya teljesen azonos, akkor az általad vázolt esetben a két család gyerekei között átlagosan ugyanakkora lesz a genetikai hasonlóság, mint a családokon belül (Tehát az unokatesók úgy fognak egymásra hasonlítani, mint a testvérek).

Ugyanakkor nem lesznek teljesen azonos genetikai állományúak az unokatesók, ezt a rekombináció (lényegében) lehetetlenné teszi. (Elméletileg persze létrejöhetne ilyen, de ennek a valószínűsége gyakorlati szempontból 0-nak tekinthető). Csak jöhetnek létre klónok, ha a testvérek egypetéjű ikrek, de unokatestvéreknél ez nyilván lehetetlen. (És mint említettem, minimális eltérések még akkor is vannak).

2013. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a választ. Én is így gondoltam, hogy a hasonlóság kb olyan szintű lenne, mint egy vértestvéri viszonyban. Persze, nem lehetnek teljesen azonos génállományúak, hiszen a nagyszülőktől, dédszülőktől, ükszülőktől származó jegyek már sokkal differenciáltabban jelennek meg bennük. nagyon hasonlíthatnak egymásra, annak ellenére, hogy nincs köztük vértestvéri kötelék.
2013. jún. 28. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!