Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kell spórolni az árammal?

Miért kell spórolni az árammal?

Figyelt kérdés

Az atomerőművek bővítésével gyakorilatilag kimeríthetetlen forrást biztosíthatnánk, megfelelő működtetés, a hulladékok megfelelő kezelése esetén (persze kérdés, mi a megfelelő) kb. veszélymentesen. Nélkülük jelenleg nem tudjuk ellátni a Földet elegendő energiával, és a jelenlegi alternatív energiaforrásokkal (szél, víz, nap) bizony nem is versenyezhetünk.

Kérdés: miért mégis a napelemet nyomatjuk, sokkal sürgetőbb lenne a kőolaj, földgáz helyettesítése, víztisztaság megőrzése stb...

Ezzel szemben gázzal fűtünk, mert az olcsóbb. Vajon meddig?



2013. júl. 3. 08:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
100%

Paks bővítése szerencsére már tervben van.

Jelenleg az ország energiatermelésének 40%-át adja Paks, gond nélkül el lehet (kell) menni hatvan-hetven százalékig.

80 fölé nem érdemes menni, azt a franciák sem lépték meg, 81-82%-a a francia energiatermelésnek atom.

A gond ott van, hogy az atomerőműveket elég nehéz szabályozni, a teljesítményüket emelni/csökkenteni, ezért alaperőműnek és nem csúcserőműnek jók.

Az lett volna a legjobb, ha Bős-Nagymaros megépül, a szlovákok igen jól jártak vele, mi meg szívunk. Bős-Nagymaros+Tiszalök+Paks+a szélfarmok és lehet csukogatni pár hőerőművet.

Új atomerőmű nyitása szóba került ugyan, a Tisza mellett, de körökkel drágább lenne új atomerőművet felhúzni, mint a meglévőt bővíteni.


Csúcserőműnek vagy a hőerőművek a jók (az lehet biomassza), vagy tárolni kell a megújoló energiát, erre a magaslatra épített tározó tavak kiválóak lennének.


A napenergia Magyarországon és az egész régióban sem versenyképes (a csehek építettek, most a kötelező átvétel miatt 180 forintért veszik kWh-ját).

A geotermikus energiánkról terjed az a legenda, hogy jól állunk belőle, de a hőmérséklete és a nyomása túl alacsony, a magas ásványianyag tartalma pedig vagy károsítja a turbinákat, vagy hőcserélős megoldást lehet hazsnálni, ami megdrágítja a dolgot. Pont azok, amik miatt ideális fürdővíz, amiatt nem felel meg olyan energiatermelésre, mint Izlandon vagy Kamcsatkán.


A legfontosabb a hőerőműveket kiütni, mert ők a legnagyobb légszennyezők, nem mellesleg még több sugárzó anyagot is a levegőbe juttatnak, mint egy atomerőmű, a normál működése során.


Az atomerőmű veszélyes? Hmmm, mutass még egy technológiát, ami cirka hatvan év alatt négy komoly (Windscale, Three Mile Island, Csernobil, Fukusima) , ebből két súlyos (Csernobil, Fukusima) balesetet hozott össze, háromszor emberi, egyszer pedig tervezési (Fukusima) hibával.


A szemetet nem kell túl mélyre ásni, tóriumos erőművel már lehet belőle energiát nyerni, csak még nem gazdaságos, a végén pedig nem marad semmilyen szennyezés.


Németországot hagyjuk, az hippiállam, csukogatják be szorgalmasan az atomerőműveket, az áram ára az egekben jár, több, mint bárhol Európában, emiatt folyamatosan gyújtják be az olaj/gáztüzeléső erőműveiket, mert nincs elég megújuló kapacitás, amivel lehetne pótolni, plusz veszik a franciáktól az áramot, ami egész Európában a legolcsóbb. Vajh' miért?

Baromi jó biznisz volt, kedves német Greenpeace, az atomot külföldi atomra cserélni :-D

Érdemes megfigyelni azt is, hogy a kezdeti hisztéria elültével a japánok is újraindítják az atomerőműveiket, mert az ország energiaválságba süllyedt, pedig az volt az ígéret, hogy pikk-pakk lekapcsolják az atomot, hát mégsem, a miniszterelnökük nemrég jelentette be, hogy halasztják a dolgot.

Azt is érdemes megfigyelni, hogy a Fukusima-hiszti Greenpeace-delegált bölcsészdiplomás (jobb esetben) "szakértői", csak az ilyen Németország, Olaszország kaliberű ingatag hippitársadalmakat tudta megetetni. A nagy atomhatalmakat, mint Kanada, USA, Ausztrália, Franciaország, Oroszország, Kína meg sem legyintette a dolog.


Bárki bármit mondd, a tények makacs dolgok, Magyarországon egyetlen erőmű van, ami a bevételéből folyamatosan tesz félre a saját leszerelési alapjába úgy, hogy közben a legolcsóbban villanyozza fel az ország negyven százalékát, ez pedig Paks.

2013. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:

Én is az atom mellett vagyok.

Pontos számokat nem tudok, de megnézném, hogy mennyire károsítjuk a környezetet azzal, hogy megépítünk és telepítünk egy szélerőművet. Vajon hány év működés alatt lesz nulla a környezetszennyezése egy szélerőműnek?

A vízerőmű jó meg szép, de már írták, hogy mi a baja. Ahol van hely neki, ott van is.

A napelemek hatásfoka roppant mód hulladék, nem is értem, miért szórakozunk velük. Azért a 2000 óra napos időért?

Szóval szerintem marad az atom, hosszabb távon meg talán összerakunk egy működő fúziós erőművet.

G.

2013. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
Én mondjuk megértem ,hogy kísérleteznek a napenergiával és széllel,de egyszerűen sose lesz akkora az energiasűrűség,mint az atom esetén. Ez alatt azt értem,hogy mekkora területre van szükség adott energia előállítására. Azt pedig ne feledjük el,hogy nem mindegy,ha élelmezési vagy más pl faipari területeket áldozunk fel ezek oltárán. Tehát,ha 100%-os hatásfokú lenne a napelem,akkor se lenne annyira gazdaságos,mint az atom. Remélem tényleg lesz mód sok energia előállítására,de a föld hűtését akkor is meg kéne oldani.
2013. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
17%

ha 100%-os hatásfokú lenne a napelem,akkor,....


Egy ember 20kW-ot fogyaszt.

Emberenként elég lenne 20m2 /illetve ennek 4 szerese, mert nem süt mindig/

Van:96 000 000 000 m2-je az országnak.

kell: 800 000 000 m2 napelemnek /ha 100%os/

marad:95 200 000 000 m2

2013. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 imco ***** válasza:
100%

24/ Mit értesz azon, hogy 20 kW-ot fogyaszt?


Háztartásonként szoktak kb 2 kW-al számolni. Vagy nem egyre gondolunk?

2013. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%
és hogy tárolnád az energiát? Hacsak nem akarod te is felpumpálni a Balatont egy víztározóba...
2013. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
51%

Már 1982-ben azt tanították a főiskolán, hogy a 20. században a fejlett országokban az egy-főre jutó átlagfogyasztás 20kW.

Benne van a közlekedés, fűtés, ipari termelés stb.

2013. júl. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
23%

22:17

Nem kell tárolni az energiát.

Amíg süt a nap, megy a mosógép, esztergapad meg a villanyfűtés.

A népet kell leszoktatni a folyamatos áramfogyasztásról.

Elvégre még így is jobban járnak, mind az összes harmincezer évvel ezelőtt született elődeik.

2013. júl. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

Na még a kérdéssel álmodtam :D belegondolva az is furcsa, hogy kőolajat, földgázt is tüzelünk el fűtés, vagy éppen áram előállítása miatt, pedig ezek "mobil" anyagok (lehet nem kötöttpályás járművek üzemanyagaként használni), arról nem is beszélve, hogy fogyóban vannak. A házban meg fűthetnénk jó kis atomos villannyal.

Ez kb. olyan, mintha a mobiltelefont éjjel-nappal konnektorra dugva használnánk, azaz értelmetlen.

A lobbiérdekek teszik tönkre a Földünket :( ugyanezt látni kicsiben jó pár cégnél is.

2013. júl. 4. 07:43
 30/61 Srapnel ***** válasza:
100%
24-es: 100%-os hatásfokú napelem nincs. Kvantummechanikai elvek alapján kb. 50% az elméleti határ.
2013. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!