Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megfejtették már a spontán...

Megfejtették már a spontán emberi öngyulladást?

Figyelt kérdés

Olvasgatok cikkeket, és mindegyik ugyanazt írja kb.



Én simán el tudom képzelni, hogy egy exoterm biokémiai folyamat szabályozása elszáll a testben. És habár a fehérjék a környezetében kicsapódnak, tehát a sejtek elhalnak, a reakció folytatódik, mígnem annyira felmelegszik ott a zsír, hogy lángra lobban. A bőr alatti zsír már érintkezik a légköri oxigénnel, ill. nem sok választja el, így helyes.



Ki mit tud?

Mekkora butaság az elméletem?


2014. júl. 31. 23:02
 1/2 anonim válasza:
Régen néztem róla videókat, de nem az volt, hogy aceton, vagy acetát képződik a testben és amikor rágyújt egy szál cigire, vagy amikor a műanyag ruhája szikrázik egyet, akkor lobban lángra?
2014. aug. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

A test víztartalma gyakorlatilag lehetetlenné teszi az önfenntartó égést. Az anyagcsere oxidációja nem olyan kémiai folyamat, ami csak úgy meg tudna szaladni.

Ez a magyarázat, mint hipotézis már létezik, de orvosbiológusok kórusban cáfolják.

Tulajdonképpen nincs igazán helytálló magyarázata, éppen ezért rengetegen (tudósok és laikus szkeptikusok vegyesen) a létezését sem hajlandóak elfogadni.

Mivel a spontán égésnek csupán a gyászos eredményeiről ismertek pontos adatok, épp akkor történő spontán égésre nincs tanú, nem tudjuk, hogyan játszódik le, én hajlok az eddigi adatok alapján nem kizárható lehetőségre, hogy a spontán égések oka gömbvillám. Gyors, behatárolt és éles határvonalú nagy hőhatás a spontán égések oka is, a gömbvillám-jelenségek is épp ilyenre utaló nyomokat hagtak ott, ahol tárgyakon nyomuk maradt.

2014. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!