Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia, vegyületek?

Tóth Péter Tamás kérdése:

Kémia, vegyületek?

Figyelt kérdés
Ha az alábbi vegyületbe bemártunk egy műanyagból, és 1-1 kisebb vattából álló fülpiszkálót, és azt meggyújtjuk egy gyufával, akkor az nagyon hamar leég? Vízzel oltható az a tűz? Berobbanhat e vegyületnek a gáza? Vegyület: aceton, víz, PPG-20, Metil, glucose ether (angolul van, de nem tudom, hogy mi a magyar neve), denatonium benzoate (szintén, mint az előző), Cl.

2014. nov. 25. 13:16
 1/6 A kérdező kommentje:
és a Cl után oda van írva, hogy 17200, de nem tudom, hogy jelent-e valamit.
2014. nov. 25. 13:17
 2/6 A kérdező kommentje:
gyufa összetételéről nem ír semmit a doboz, a márkája: Korona biztonsági gyufa.
2014. nov. 25. 13:19
 3/6 Dubi ***** válasza:
Ki ad fel ilyen kérdést? Klórgázba mártod a fülpiszkálót? Annak sok eredménye nem lesz. Szénhidrátba (ppg-20 methyl glucose ether)? Vagy ez olyan hogy meggyújtod a fülpiszkát és benne hagyod a vegyületben, mint egy kanócot?
2014. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én.Nem, hanem belemártanám a fülpiszkálót a vegyületbe, és úgy gyújtanám meg, hogy már kivettem belőle, de még a vattán ott van a vegyület. Tehát akkor nem történne semmi?
2014. nov. 25. 14:05
 5/6 Dubi ***** válasza:
Hát az aceton elég jól ég, szóval sokáig égne a fülpiszkád, vízzel nyilván semmi, amíg el nem párolog, a PPG20 egy szénhidrát, nem ég jobban, mint a vatta a fülpiszkán és még rá sem ragad valószínűleg, a denatonium nem ég túl jól, de azért a fülpiszkád elégne. A klórba meg hiába mártod bele, ha kihúzod, a klór nem marad a flpiszkádon... Bár ha klórban gyújtanád meg, akkor szépen elégne.
2014. nov. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, már kipróbáltam. Pár másodperc alatt leégett, de a fülpiszkáló méretéhez képest nagy lángja volt.
2014. nov. 26. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!