Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt valami logikai hiba?

Van itt valami logikai hiba?

Figyelt kérdés
Régóta foglalkoztat egy kérdés. 13.8 milliárd éve történt az ősrobbanás, kb. 13 millárd évet látunk "vissza az időben", azaz az ősrobbanás "irányában" láttunk vissza. Ha jól emlékszem a Hubble-t fordították hosszú időre az ég egy olyan pontjára, ahol ritkábbak voltak az objektumok, s itt fedezték fel ezeket a kezdeti galaxisokat. Kérdésem az lenne, hogy más irányokban meddig "látunk el"? Például ha az előbbihez képest 180 fokban megfordítják a Hubble-t? Ezesetben az időben "előre" látnánk, azaz mégsem, mert ezeknek a galaxisoknak is a "múltját" látjuk, de hozzánk képest mégis időben előre. Tehát ezekhez a galaxisokhoz viszonyítva az ősrobbanás jóval 13,8 milliárd évvel ezelőtt történt. Azaz valójában ez a 13,8 milliárd év mondhatnám csak a mi galaxisunkból, naprendszerünből ennyi.

2015. júl. 29. 13:50
1 2 3 4
 31/32 Mojjo ***** válasza:
@30: Igen, pontosan ugyanezt írtam én is - immáron sokadszor. :)
2015. júl. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Kezdem feladni.


Mojjo

Igen az a baj, hogy sok korábbi elméletből kiindulva valóban egy "hagyományos robbanáshoz" hasonlítom az "egy pontból kiinduló" ősrobbanást. Ezért "nem sikerül elképzelnem", hogy bármilyen irányba tekintve (nemcsak "jobbra, ballra") az ősrobbanás irányába látunk vissza, főleg ha egy tudományos cikkben olyat olvasok, hogy az "önmagába visszahajló tér" elméletét is elvetik.

(A 25-13,7 példából adódott a 11,3.)


27-re:

"300 fényévvel az ősrobbanás utánig látunk vissza"

Arra próbáltam utalni, hogy míg a Hubble a látható fénnyel kb. kb 13 miiliárd fényévre fedezett fel alakuló galaxisokat, addig mikorhullámú megfigyeléssel közel 13,5 milliárdra "láttunk el".


Talán az idő és távolság "keverésénél" valahol rossz szóhasználatom lehetett, gondolom azt akartam kifejezni, hogy amit pl. 100 fényévre látunk, annak valójában az 100 éves múltját.


Náspáng 30

Igen, értem.

2015. júl. 31. 11:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!