Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben fénysebességgel...

Amennyiben fénysebességgel megyünk, megáll számunkra az idő. Ezek szerint, ha a fénysebességnél gyorsabban tudunk haladni, akkor visszafelé megyünk az időben?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly.

2015. dec. 27. 23:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 Mojjo ***** válasza:
45%

@19: Pedig igaza van a 18-asnak. Ahhoz a hozzászóláshoz nincs nagyon mit hozzátenni, minden el van magyarázva benne. Lehet nyomatni, hogy márpedig nem így van, de sok értelme nincs.

Mondanám, hogy vegyél elő egy tankönyvet, de úgyis esélytelen, szóval legalább az angol wiki szócikket olvasd el - most nem fogom átnézni, de megelőlegezem neki, hogy van annyira részletes, hogy ez benne legyen.

Vagy alternatívaként maradhatsz a márpedig te jobban tudod állásponton. Ez esetben mondjuk nem lenne rossz, ha legalább nem fárasztanád a GYK népét ezzel...

2021. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
36%

20 21 Baj van a mondatértéssel? Tudom hogy koordináta ábrázolásban ez történik de én arra válaszoltam hogy mi történik a valóságban.

És még elmagyarázza hogy "igen a fordulásnál valami hihetetlen csoda történik pfff" :D Igen a rajtad kívüli külvilág csettintésre előre ugrik az időben 100 évet mert te megfordultál az űrhajóddal :D

Á véletlenül sem az történt hogy a te sajátidőd lelassult és eközben a külvilágban eltelt 100 év amit nem vettél észre .


Egyébként pont erről szól az űrkutatás magyarul csatornának a nemrégi videója , hogyan utazzunk el az univerzum szélére emberi élet alatt. 1G s gyorsulással már 24 év után kint vannak a tejútból ,50 év után már többszáz milliárd fényénvre vannak a Földtől ,a naprendszerünk már nem is létezik összeomlott novaként vagy mi .Szó sincs arról hogy megfordultak volna , végig 1G gyorsulással távolodnak a Földtől. De mindenki hülye csak ti vagytok itt ketten villamosok :D

2021. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nincs olyan, hogy "valóság".

Van a te időd, az én időm, meg mindenki másnak az ideje.

Ezeket lehet megmondani, hogy itt mi fog történni.

Meg persze azt is meg lehet így mondani, hogy mit látnál, ha x fényévvel odébb lennél.

De akkor sincs olyan hogy "a valóság", mert ehhez kellene egy ABSZOLÚT idő: AZ "idő" - olyan meg sajnos nincs.

2021. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 Mojjo ***** válasza:
63%

@22: Ez történik, ha valaki ismeretterjesztő adásokból akar fizikát tanulni.

Mondjuk sajnos ez nagy részben nem a nézők hibája.

2021. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
36%

23 Nem , a baj az nem ez. Az hogy szép szóra sem érted hogy van egy kr ábrázolási technika ,(nem is egy)amiből te leragadtál az ikerparadoxon ábrázolásnál ahol valamiért a jobbra haladó iránynál az egyidejűségi vonalakat a jobbra x vesszős tengely meghosszabbításával kapjuk a nem mozgó t tengely elmetszésével bal irányba. Ekkor valóban helytelenül(?) rövidebb időket vág át a t tengelyen. Mikor visszafele azaz bal irányba jövünk ,a változatlan 45°os fény tükörtengelyen elvégezve ugyan ezt az x vesszős meghosszabítást az mindig nagyobb t időtengelynél metsz majd el.


Ez nyilvánvalóan valami egyszerűsítésből eredő baki. Mert ha a jobbra haladó szakaszra nem ezt a szerkesztést használjuk hanem az időlassulás szerinti eljárást azaz a másik x tengejével húzok párhuzamost az én időpontomból és metszem el az ő t tengelyét akkor minél gyorsabban megyek annál magasabb helyeken metszi el a másiknak a t tengelyét tehát csak csak igaz hogy az én órám jár lassabban.


Arra hogy az első kr szerkesztés jobbra haladó része egy értelmetlenség maga Dávid Gyula a fólia levétele utáni megjegyzése az ékes bizonyíték amit szó szerint fogok idézni: "akármilyen módon gyorsul lassul az űrhajós ,mindig az űrhajósnál telik el összességében kevesebb idő".

Megint csak szó sincs semmiféle irányváltásról ,megfordulásról , én akárhogy tudok gyorsulni lassulni ha egy irányba megyek akkor is minthogy a gyorsulás lassulás eleve nem is utal irányváltásra ,ez pusztán egy gravitációs erőhatást jelent. Sőt úgy is tudok 180°os kanyart venni hogy semmilyen G gyorsulást nem szenvedek ,pl amikor bolygó közeli pályaelhajlítást használom ki vagy hogy ne menjünk messzire az ISS űrállomás is úgy kanyarog körbe körbe a Föld körül hogy benne lebegnek az emberek azaz 0G van. Ebből is látszik hogy az irányoknak és irányváltásoknak semmi jelentősége nincs az idődilatáció jelenségénél csak a G erőknek.


Teljes a fogalomzavar nálatok de akkor még egy DGY idézet a filmből amikor a fordulást magyarázza ott is kihangsúlyozza hogy azért lettek relative fiatalabbak az utazók mert rájuk több erő hatott, "nyomta a feneküket a szék". "inerciarendszert váltottak". Inerciarenszer pedig szigorú értelemben azt jelentené hogy az a hely ahol 0G erő hat a testre tehát pl egy szabadesésben lévő tárgy igazi inerciarenszer, ez is DGY filmjéből.

Logikus hogy inerciarenszer váltás G erőhatással jár hiszen minden mozgásállapot ,vektor változtatásra a tömegtehetetlenség G erővel fog válaszolni.Tiszta sor csak ti nem értitek, végig a G erő játszik.


Az űrkutatás magyarul filmben sincs semmiféle hiba ,az is ugyan így pusztán az 1G folyamatos erőhatással számolta ki az időlassulásokat.


Csak hát amikor nagy az arc akkor elfelejt az ember gondolkozni ez viszont a te hibád Mojjo.

2021. júl. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 Mojjo ***** válasza:
63%

@25: Dgy-t én nem videókból ismerem, hanem a tanárom volt. És biztosíthatlak, természetesen ő is tud az idődilatáció szimmetriájáról, amit próbálunk neked magyarázni. Illetve tud ennek a feloldásáról. Ha érdekel, akkor az anti-háromszög egyenlőtlenségre keress rá.

De amúgy hiába írkálsz kisregényeket, semmi nem fog változni. Legalább az angol wiki szócikket elolvadtad közben ahogy javasoltam? Nyilván jobb lenne egy pár tankönyv, de kezdetnek még ez is megtenné. Mielőtt újabb kisregényt írsz feleslegesen, legalább annak ugorj neki. Aztán persze igény szerint jöhetnek komolyabb olvasmányok is.

2021. júl. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
36%

26 Nem az idődilatáció szimmetriáját akarjátok elmagyarázni hanem azt a butaságot hogy ha A test gyorsabban megy B nél akkor B n lelassul az idő csak azért mert távolodnak egymástól.


Ez már nekem kínos :D Hogy ennyi példa után is ragaszkodsz egy vektorszerkesztési eljárás hibás következtetésére (antiháromszög hosszabbik oldalának a középső szakasz fordulásra való beiktatása) miközben semmilyen fizikai kísérlet nem mutat ilyen jelenséget hiszen nem is létezik ilyen.


Szóval te elolvastál 20 könyvet és személyesen tanultál fizikát és ott azt tanultad hogy ha elmész hazulról akkor az otthoni faliórád elkezd lassabban járni mert te elindultál x sebességgel a háztól ?

Az kemény :D

És az a szerencsétlen óra honnan tudja hogy te elindultál hazulról?:D


Taníts még! :D

2021. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
65%

"csak azért mert távolodnak egymástól."

Ha közelednek, akkor is.

Rakd össze a hurkapálcákat, ahogy mondtam, aztán ellenőrizd.

2021. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
36%
28 Jólvan mester ,majd ellenőrzöm a hurkapálcikákat aztán közösen írunk egy könyvet hogy Einstein tévedett, elcseszte mert igazából fordítva van az ikerparadoxon jelenség. :D
2021. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

Te élvezed, hogy itt égeted magad?

Elég fura.

2021. júl. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!