Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben fénysebességgel...

Amennyiben fénysebességgel megyünk, megáll számunkra az idő. Ezek szerint, ha a fénysebességnél gyorsabban tudunk haladni, akkor visszafelé megyünk az időben?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly.

2015. dec. 27. 23:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

40 Újjabb fordulat ,érdekes módon a kis barátod nem mer beleszólni a gyagyasáágaidba vajon miért... Te most sem a specrelről beszélsz hanem kőkeményen az áltrelről . Eddig arról ment a küszködésed hogy az otthon felejtett óra valóságosan lassabban kezd járni de most hogy rájöttél ha egy test gyorsan halad mint a müon akkor azon lassabban telik az idő másképp a büdös életben nem érne le a földre.


És mivel ez alól már nehezen tudsz kibújni ,hirtelen el is felejtetted hogy két napig a külvilág idejéről beszéltél most meg már a külvilág megrövidül csak hogy ne kelljen időről beszélned.


Ez mondjuk áltrel és teljesen tök mindegy hogy azt mondjuk megrövidült a külvilág vagy hogy a sajátidőm lassult le mert a két állítás ugyan annak a jelenségnek az interpretációja csak más egységekben kifejezve. Az hogy az idő lassul vagy hogy a hossz rövidül az teljesen mindegy mert ugyan azt jelenti a kettő.


Akár nyithatnánk egy új fejezetet és most három napig azzal traktálhatnál hogy a valóságban az otthon felejtette óra megrövidül én meg magyarázhatnám a süketeknek hogy ez csak a gyorsan mozgó személy SAJÁT IDŐ LASSULÁSából fakadó illúzió amit csak is ez a mozgó személy fog megtapasztalni.


És te megint kezdenéd az ostoba specreles antiháromszöges baromságodat hajtogatni hogy de hát ott úgy van hogy ha jobbra mész akkor a külvilág fiatalodik ,ha balra akkor meg hirtelen ugrik egyet a világ 100 évet előre mert DGY így rajzolta fel a táblára .


Én meg a hülye troll vagyok aki azt merte mondani hogy igen de ez nem a valóság mert a valóság az áltrel szerint működik ahol bármilyen mozgás sajátidőlassulást von maga után és nincs semmiféle irányfügése a dolognak.

2021. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
63%
Sakkozó galambokkal tényleg nehéz játszani, az igaz.
2021. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
36%
Még egy galambnak is több esze van ,nem ír olyanokat hogy az óra lassabban jár ha otthon hagyod. :D
2021. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos tényleg lassabban jár... legalábbis számodra, aki másképp mozogsz, mint ő.

Nem szégyen az, ha valaki nem érti a relativitást, csak akkor ne írjon róla. Akkor vegye tudomásul, hogy más jobban tudja.

Ha pedig valaki valamit rosszul mondana, akkor majd más - aki jobban ért hozzá, mert mondjuk fizikus - helyreteszi.

Épeszű ember viszont olyat nem mondhat, hogy nem hiszi el, hiszen jó pár dolog bizonyítja.

2021. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
36%

"jó pár dolog bizonyítja."


Könyörgöm csak egyetlen bizonyítékot,kísérletet linkelj be nekem ami a te állításodat igazolja.


Még mielőtt megint belezavarodnál emlékeztetlek te azt állítod hogy nem a gyorsan mozgónak lassul le az órája hanem a külvilágnak ergó a gyorsan mozgó órája relatív felgyorsul amivel már pofára is ejtetted magad hiszen a müon kapcsán te is észrevetted hogy nem ez történik hanem fordítva tehát nekem van igazam. Legalábbis gyönyörűen felhoztál egy létező fizikai bizonyítékot arra hogy nekem van igazam. Egy null.Öngóllal.


Ezerrel figyelek , engem is nagyon érdekel mik azok a bizonyítékok hogy a gyorsan haladó órája felgyorsul és az otthon maradtaké lelassul.

2021. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:

Nem.

A saját időd mindig egészen pontosan ugyanolyan marad. Nem gyorsul fel.

A másik pedig lelassul, hogyha hozzá képest mozogsz. Akkor is, ha közeledsz, és akkor is, ha távolodsz, egyenletes mozgással.

EZ a relativitás alapja, ebből kell kiindulni.

A másik pont ugyanezt látja rólad.

2021. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
36%

Igen felfogtam elsőre is hogy ezt állítod ezért javítottalak ki.


Te meg azt állítottad hogy erre van rengeteg bizonyíték , azt még sem tudsz kinyögni egyet sem :D


Hol van az a jó pár dolog ami bizonyítja? Csak kamuztál megint?

2021. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj... nincs kedvem óvodásokkal vitatkozni.

Üss fel egy ismertetőt, ezzel fogja kezdeni. Ettől RELATIVITÁS: mivel a két szereplő nem tudja megkülönböztetni egymást, hogy melyik az etalon. Mindkettő egészen pontosan ugyanazt látja a másikon.


Ha az egyik ideje gyorsulna, a másik lassulna, akkor létezne egy abszolút vonatkoztatási rendszer, egy abszolút idő, és ehhez képest lehetne mérni mindent. De ilyen nincs, hanem az van, amit írtam.


Ha viszont ezt ismered, és a célod csak a kattintásszám növelése, akkor keress más balekot, tőlem már épp eleget kaptál.

2021. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
36%

Nem igazán értelek , most miért én üssem fel az internetet amikor itt vitatkozunk és te állítottál A t én meg B t de te nem tudod megvédeni az állításodat.


Én csak azt kérem számon tőled amit állítottál . Rengeteg bizonyítékod van hogy a másik órája lassul és nem a gyorsan mozgóé.


Mit terelsz ,miért nem mondod el azokat a bizonyítékokat ha olyan informált vagy?


Irigy vagy a tudásodra vagy mi ? :D

2021. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
47%

"gyorsan mozgóé"

Na jó, utolsó lehetőséged:


Én vagyok Aladár, egy űrhajóban, százezer fényévre minden égitesttől.

Te vagy Béla, egy másik űrhajóban, a közelemben.

Megyünk egymással szembe, 200000 km/mp a sebességünk eltérése.

Melyikünk mit fog látni a saját és a másik óráján? Hogy fognak járni az órák?


Közben hevesen dudálunk egymásnak, nehogy az a balfék nekünk jöjjön.

Persze nem hagyományos dudával, mert azt sosem hallaná meg a másik. Fénykürtöt használunk, az itt is működik.

De azért mindketten lemérjük, hogy a fénye elég gyors-e, hogy időben odaérjen a másikhoz - és megnyugodva látjuk, hogy pont fénysebességgel megy.


A másik mit fog látni a fénykürtből? Milyennek méri a fény sebességét?

Mennyiben fog változni a helyzet, ha sikeresen elkerültük egymást fél méterre, már távolodunk, és rávillogunk a másikra, hogy kapcsolja ki az indexet?

2021. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!