Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben fénysebességgel...

Amennyiben fénysebességgel megyünk, megáll számunkra az idő. Ezek szerint, ha a fénysebességnél gyorsabban tudunk haladni, akkor visszafelé megyünk az időben?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly.

2015. dec. 27. 23:48
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
36%

60 Nem veszed észre, hogy nem érted a fizikát? Neked könnyű dolgod van, meg a másik fizikusnak. Nem tudnak semmit megmagyarázni. Mindenre az a válasz hogy a könyvben benne van azt kész. Letudva


Elmagyarázni nem tudod, ami a könyvben van az sem úgy van, de egy kontextusból kiragadott esetben olyan szavak hagyják el a videost, ami számodra éppen jó


Magyarázd el akkor a fenti fotonos példámat

2021. júl. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
36%

59 Ezek fizikusok ? pff :D Nem. Ezek fizikusokra meg tankönyvekre hivatkozó tekintélyérvelésből jeles GYK filozófusok.


Az össze vissza zagyváló anonímről elhiszem hogy nem is érti miért javítottam ki hisz egy épkézláb mondata nincs de hogy a nagyarc DGY nél tanult megmondó miért teszi az értetlent nem értem ,talán kognitív disszonanciája van.


Én is csak azért javítottam ki az anonímkát mert úgy fogalmazott hogy a másik fél ideje lassul le tehát nem a gyorsan mozgóé.


Ezt meg onnan szedik hogy annál az antiháromszöges vektor szerkesztésnél valóban ha jobbra indulsz akkor a másiknak a múltja felé "hajlik" az egyidejűségi vektor. De mikor megfordul balra akkor már a jövőjébe. És a kettő közé a jobb és bal irányváltás során ékelődik be ez a többlet szakasz hogy végül igaz legyen az otthonmaradó ideje mindig több lesz mint az utazó tehát a háromszög két befogója.


De ez csak a speciális relativitás elméletében tárgyalt fizika ami szigorúan inerciarendszereket hasonlít össze és meg kell felelnie a szimmetria elvének. Valószínűleg azért ilyen a vektorok leképzése hogy teljesen felcserélhető legyen a jobb és a bal irány .


DE ha az időlassulási vektorszerkesztést használnám a jobb irányba (ahogy már írtam hiszen Dávid Gyula 2 órás előadása ezzel kezdődik) akkor már ott is a jövője felé mutat az egyidejűségi metszőm. Csak ekkor nem érvényesül a időszimmetria elve.


De ebből egy kukkot sem értett meg akinek írtam ,ellenben még rátett egy lapáttal a hülyeségvonatra és elkezdte azt hajtogatni hogy a visszaúton IS tehát balra is lassabban jár a másik órája.


Tökre bírom , idézek valamit Dávid Gyulától , ott van a kivetítőn berajzolva meg lehet nézni erre a tulok elkezdi cáfolni hogy ez nem így van és ő is elkezd hivatkozni DGY re meg fizika tankönyvekre.


És fojtatja a saját maga felgáncsolását egy müonos példával mert ott is a gyorsan mozgó ideje lassul le.Fel sem fogja hogy ez egyenértékű azzal mintha azt mondanám hogy a világ ideje relative felgyorsult. Erre meg kitalálja hogy nem felgyorsult hanem összement. Basssszzki nem tök mindegy a kettő egy és ugyan azt jelenti :D


Áh kész vagyok ezektől :D

2021. júl. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 Mojjo ***** válasza:
61%
@62: Az #57-re majd válaszolsz, kérlek? Vagy ennyi a megfejtés, hogy Dgy videók?
2021. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!