Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben fénysebességgel...

Amennyiben fénysebességgel megyünk, megáll számunkra az idő. Ezek szerint, ha a fénysebességnél gyorsabban tudunk haladni, akkor visszafelé megyünk az időben?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly.

2015. dec. 27. 23:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
21%

WTF


Most mi van? Tőlem kérdezed? Én kérdezem tőled hogy sorold fel a bizonyítékokat .


Lehet hogy te vagy a 7másodperces memóriájú ember én meg itt szivatom magam veled. :D


Jojó is elmenekült.

2021. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
47%

Igen, tőled kérdezem.

Én már egy csomó mindent elmondtam itt, hogy hogyan néz ki, de te nem hiszed el.

Akkor most mondd el te, hogy hogyan néz ki.

Ha nem tudod elmondani, akkor sajnos még az itteni színvonalat sem ütöd meg, ami azért elég nagy szó.

Tehát?

2021. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
36%

Drága barátom ha te a 4 zöld pipádat a természettduományok témakörében leadott össze vissza zagyválásaidért kaptad akkor tényleg elég nívós lehet itt a színvonal .


Mi hogy néz ki? parancsolsz? Orvost ?

2021. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
0%

48 Üss fel egy ismertetőt, ezzel fogja kezdeni. Ettől RELATIVITÁS:"


Attól mert a fizika könyv így tanítja, még nem biztos hogy így van

2021. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
77%

45 "Még mielőtt megint belezavarodnál emlékeztetlek te azt állítod hogy nem a gyorsan mozgónak lassul le az órája hanem a külvilágnak ergó a gyorsan mozgó órája relatív felgyorsul amivel már pofára is ejtetted magad hiszen a müon kapcsán te is észrevetted hogy nem ez történik hanem fordítva tehát nekem van igazam. Legalábbis gyönyörűen felhoztál egy létező fizikai bizonyítékot arra hogy nekem van igazam. Egy null.Öngóllal."


A saját órája mindkettőnek ugyanúgy jár. Ők magukon nem vesznek észre semmit sem. A másikon veszik észre hogy lelassul az idő. Igazából az idő megnyúlik ú.n: dilatál. Idődilatáció. A müon sajátideje lelassul számunkra ezért képes hatalmas távolságot megtenni, a kicsinyke élettartalmával mert az ő órája számunkra lelassul. Te ott tévedtél, hogy azt hitted, hogy a gyorsan mozgó órájáról azt feltételezed, hogy felgyorsult, pedig szó sincsen róla. Miért is gyorsulna fel? Ha megfigyelsz egy nagy sebességű (v) részecskét miért változna a te órád emiatt?


Azért nevezik relatívitás elméletnek, mert egymáshoz képest ugyanazt a relatív változást mérjük a másikon. Nincsen egy kitüntetett vonatkozási rendszer, amihez képest az egész jelenség a középontban lenne

2021. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
36%

63% os nem tudom te melyik tudathasadása vagy az előzőknek de ott folytatod a zagyválást ahol ő abbahagyta. Nem én mondom hogy felgyorsul a gyorsan mozgó órája hanem akivel vitázok. Hihetetlen hogy egy szöveget nem tudtok értelmezni magyarul.


Marhaság ,a relativitás jelző nem a szimmetriára vonatkozik (hisz krvára nem is feltétlen az ,attól függetlenül hogy lehet az is) hanem az idő meghatározásának az esetlegességét a relativosságát jelzi mert ahány nézőpont annyi féle jelenidőt fog mérni ugyan arra a kiszemelt objektumra. Jelesül minél gyorsabban mozog a megfigyelő annál gyorsabban fogja látni ütni a másodperceket azon a kiszemelt objektumon. Nem azért mert felgyorsult rajta az idő hanem mert a gyorson lassult le. De hát ezt sem értitek ezerszer elmagyarázva sem.

2021. júl. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 Mojjo ***** válasza:
71%
@56: Csak kíváncsiságból: ezt, amiket itt is írtál és folyamatosan magyarázol nekünk, honnan vetted? Nem fogom visszaolvasni újra, de egy ponton úgy tűnt, dokumentumfilmekből. Jól értettem? Vagy más egyéb forrásból?
2021. júl. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

Hát, szerencsétlen #51, 54, 56-os már a relativitás alapesetét sem érti, és még azt sem képes leírni, hogyan működik - nem hogy magyarázni.

Csak azt nem értem, hogy akkor miért ír oldalakat erről?

2021. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
36%

Érdekes, hogy fizikusok vagytok elvileg, mégsem értitek. Nem tudom vállalok-e közösséget veletek. :P

Jól írja az 56-os akit leszavaztatok. Amikor relativisztikus sebességgel mész a nálad kisebb sebességű testek, állók még inkább felgyorsulnak. Azt látod, hogy milyen gyorsan mozognak, a környezet felgyorsult körülöttetek.


Azt hiszem a 8-asnál kezdődtek a tárgyi problémák "- ha CSAKNEM fénysebességgel mész az űrhajóddal: akkor az egész világ összemegy haladási irányban papírvékonyságúra... akkor azt látnád, hogy MINDENKI MÁSNAK iszonyúan lelassult az ideje: gyakorlatilag állóképek vannak mindenhol."


PONT FORDÍTVA : Mindenki másnak felgyorsult körülötted. A fénysebességhez közel az idő lelassul. Az ikerparadoxon szerint mikor heteket töltöttél a relativisztikus utazásból visszaérkezve a Földön élő nyugalomban levő emberek éveket öregedtek, hiszen nekik gyorsabban telt az idő hozzád képest. Nem lassult le, mert akkor fiatalabbak lennének. Ez nagyon egyszerűen belátható. Hol tévedtetek el?


1fizikus

2021. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 Mojjo ***** válasza:
45%

@59:

"1fizikus"


Nagyon jópofa, hogy évek óta próbálkozol azzal, hogy fizikusnak add ki magad, de szerintem eddig még ember nem volt, aki bevette :D

Amúgy elárulom, mi a kulcsmomentum: a "visszaérkezett". Bár kétségem sincs róla, hogy fogalmad nincs, miért, kedves "1fizikus" :D

2021. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!