Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben fénysebességgel...

Amennyiben fénysebességgel megyünk, megáll számunkra az idő. Ezek szerint, ha a fénysebességnél gyorsabban tudunk haladni, akkor visszafelé megyünk az időben?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly.

2015. dec. 27. 23:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

"az otthoni faliórád elkezd lassabban járni mert te elindultál"

Képzeld: igen.

Ezt hívják relativitásnak.

Tudom, hogy ez éppen olyan furcsa neked, mint a gömbölyű Föld (fejen állnak a másik felén: hogy hogy nem esnek le?) - de majd megszokod.

2021. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 Mojjo ***** válasza:
63%

@29:


"Einstein tévedett, elcseszte mert igazából fordítva van az ikerparadoxon jelenség"


Az, hogy te nem ismered, illetve nem érted a speciális relativitáselméletet, és nem fogadod el, amit mondunk róla, nem jelenti azt, hogy Einstein tévedett.

2021. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
36%

32 Hát de ti görcsöltök rajta hogy oda is meg vissza is a másik órája jár lassabban ,ezért volt a szarkazmus de úgy látszik te egy robot vagy és nem vetted a lapot.


Amúgy meg ki beszél itt a specrelről én a valóságról beszéltem hogy ott a büdös életben nem történik ilyen baromság hogy az otthon hagyott óra önálló életre kel és lassabban jár mert te elmentél hazulról. De a kis barátod szerint ez tényleg megtörténik és te nem őt cseszed le hanem engem vegzálsz ami mutatja te is kb annyira értesz a témához mint ő.


Egyáltalán tudjátok mi a különbség a spec és az áltrel közt...

Jézusom , hurkapálcákkal vitatkozok.

2021. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:

"nem történik ilyen baromság hogy az otthon hagyott óra önálló életre kel és lassabban jár"

Nézd, haver: EZT kellene megértened, hogy DE, PONT EZ történik.

EZ a valóság.

Csak elég gyorsan kell menned hozzá, vagy elég sokáig.

Repülőn ez már kimérhető 1 év alatt, vagy űrhajón pár hónap alatt.

Pedig még nem nagyon közelítjük a fénysebességet.

2021. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 Mojjo ***** válasza:
63%

"nem történik ilyen baromság hogy az otthon hagyott óra önálló életre kel és lassabban jár"


Az otthon hagyott óra más világvonalat jár be, mint az óra tulajdonosa, aki nekiindul a nagyvilágnak. A bejárt világvonal pedig nem csak térben, de időben is el fog térni kettejük között. Ez egy ilyen bicikli. Baromi furcsa, meg kontraintuitív, de a valóság néha tud nagyon furcsa lenni :)

2021. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
36%

Nézd, haver: EZT kellene megértened, hogy DE, PONT EZ történik.


EZ a valóság. :D


Akkor miért nem filmezed le az otthon hagyott órát? :D És az a fali óra honnan tudja hogy a te sebességedhez képest kell lassabban járnia és nem az én vagy a 7 millárd ember közül valaki máséhoz? :D


Vagy a marsra küldött szondához képest. Vagy a szírius csillagképben élő ufók órájához képest...


Egyébként jól szórakozok ne hagyjátok abba.

2021. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
77%

Te most tényleg azt hiszed, hogy velem kell vitatkoznod, és ha elég ügyes vagy, meg tudsz győzni?

Nézd: vittek fel atomórát utasszállító repülőre, és űrhajóra is. Ahogy mondtam: egy év, ill. pár hónap alatt kimérhető a különbség.


Ezen kívül létezik egy globális helymeghatározási rendszer, ami műholdakkal működik, és az alapja a rendkívül pontos időmérés. Csakhogy ezek a műholdak KISEBB gravitációban vannak, mint mi, ezért ott eltér az idő múlása a miénktől. Ha nem korrigálnák, ez a rendszer naponta 12 métert tévedne.


Szintén létezik olyan, hogy a magas légkörben a kozmikus sugárzás hatására keletkeznek müonok, amelyek elindulnak a Föld felé.

Csak az a gond, hogy az élettartamuk túl rövid, így esélyük sincs, hogy el is érjék a felszínt. MÉGIS ELÉRIK: mivel annyira gyorsak, hogy lelassul az idejük HOZZÁNK KÉPEST.


"az a fali óra honnan tudja hogy a te sebességedhez képest kell lassabban járnia és nem az én vagy a 7 millárd ember közül "

Nem tudja.

Épp ezért, ha van 7 milliárd ember, amelyik MIND különbözőképpen mozog, akkor az óra sebességére MIND mást fog mérni!

Ez újdonság neked?

Tudod: NINCSEN abszolút idő. Minden egyes testnek van egy saját ideje. Mindenkinek.

A hurkapálcás példámat, ha megpróbálnád megérteni, az nagyon hasznos lenne.


Az, hogy a mi óráink mégis nagy pontossággal ugyanúgy járnak, csak annak köszönhető, hogy közel vagyunk, és gyakorlatilag ugyanúgy mozgunk.

De láthatod, hogy egy sima utasszállító gép már elég hozzá, hogy ez ne legyen igaz.

2021. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

37 Dehogy vitatkozok csak jól szórakozok. Na kíváncsi vagyok amit leírtál arra mit nem fog reagálni a kis védnököd ugyanis amit most összehordtál pont semmi köze a specrelhez ráadásul már a harmadik önellentmondásod hangzik el csak nem szóltam.


Igen vittek fel atomórát repülőre én is láttam a filmet meg én is tudom hogy a műholdakon gyorsabban jár az óra de rohadtul nem azért amire itt moj barátoddal hivatkoztok a specrel miatt hanem az áltrel gravitációs hatásait figyelembe véve ugyanis fent kisebb a gravitációs gyorsulás. Vagyis létezik egy valóságos magyarázat a hülyeségeitekkel szemben ez pedig a G erők bevonásával lehetséges.


Mit hallok? Most meg már arról győzködsz hogy a müonok annyira gyorsak hogy lelassul rajtuk az idő? :D Igen szép barátom én is erről pofázok napok óta nektek ,ha valami gyorsan megy akkor az ő ideje lassul le ,nem az otthon hagyott falióra!


Két kommentel ezelőtt még azt bizonygattad hogy a visszaúton is tehát irányoktól függetlenül mindig a másik órája lassul le.


Most hogy rájöttél a müonok saját ideje lassul le a nagy sebesség miatt kíváncsi vagyok milyen fülpiszkáló hurkapálca fizikával rukkolsz még elő csak hogy egy percig se nekem és a világnak legyen igaza. :D

Nem akarsz telefonos segítséget kérni DGY től? :D

2021. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 Mojjo ***** válasza:
63%

Nem igazán szándékozom írni semmi különöset - szerintem eddig sem tettem. Teljesen értelmetlen marhaság olyasmin vitatkozni, amit bárki egy wiki szócikk elolvasásával kideríthetne, nem beszélve arról, ha kinyitna egy tankönyvet.

Nem gondolom, hogy ilyen témákról egy random GYK-s fórumozó véleménye lenne meggyőző, ha te máshogy tudod a dolgokat. Ez igaz rád, ez igaz ránk is. Pont ugyanúgy nem fogunk meggyőzni mi téged, ahogy te minket, így totál időpazarlás a kisregények írogatása. Két metódus van - de ezt már írtam -: vagy utánanézel, vagy marad így minden. Nekem mindkettő tökéletes.


(Az mondjuk figyelemre méltó, hogy valaki a gravitációs idődiletációval tisztában van, a mozgással kapcsolatos meg homály neki - általában ez utóbbival szoktak tisztában lenni az emberek, és az előbbi szokott ismeretlen lenni.)

2021. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes dolog, hogy valaki egészen sok mindennel tisztában van egy témában, de mégis egy ponton megbicsaklik, és ahhoz ragaszkodik is.

Elképzelhető, hogy az oldalnak jól jön néhány troll, akik mindegy, hogy milyen áron, de szaporítják a szót.

Mostanában tömegével jönnek az új kérdések is, amelyekből valahogy ez a tendencia sejlik ki.


"Két kommentel ezelőtt még azt bizonygattad hogy a visszaúton is tehát irányoktól függetlenül mindig a másik órája lassul le."

Ez most is így van, nem csak 2 kommenttel ezelőtt.


"rájöttél a müonok saját ideje lassul le a nagy sebesség miatt"

Nem.

A müonnak egy ideje van: amíg elbomlik. Ezt semmiféle hatás nem tudja megváltoztatni.

MI ÚGY LÁTJUK, hogy lelassul az ő ideje, és ezért éri el a felszínt.

Ő meg úgy látja, hogy lerövidül a táv, és ezért éri el.

De ezt gondolom, te is tudod.

2021. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!