Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológusok, anatómusok:...

Biológusok, anatómusok: Szerintetek hogyan fog kinézni a következő emberfaj?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, érdekel az anatómia. Most éppen egy tanulmányt készítek/rajzolok az emberszabásúak, előemberek és fejlettebb emberek koponyájának és agyának fejlődéséről az evolúciós folyamatok során.

Gondoltam, hogy megjelenhetne benne, hogy nagyjából hogy fog kinézni az emberi fej csontozata néhány millió év múlva? Vajon minek a hatására és milyen anatómiai változások lesznek észrevehetőek? Vagy szerintetek így maradunk?


Illetve, egy kicsit más kérdés, de az is érdekelne, hogy tudtok-e olyan ma élő népcsoportról, etnikumról, amelynek a koponyája eltérő az európai átlagétól? Miért?


Köszönöm a válaszokat. :)


2016. ápr. 28. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha más faj, akkor nem ember.
2016. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, igazad van. De biztos értitek, mire gondoltam. :)
2016. ápr. 28. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából annyiféle változás történik a természetben vagy a környezetben annyi idő alatt, amíg egy faj fája kettéágazik (többszázezer, vagy inkább millió évek), hogy ez egyszerűen megjósolhatatlan. A múltból lehet következtetni, ha regisztráljuk egy korai előember (mondjuk 5 millió éves), egy előember (mondjuk 1 millió éves) és egy mai ember koponyáját, csontvázszerkezetét számítógépen 3D-ben, aztán megnézzük hogy az egyes részei hogyan változtak, akkor extrapolálhatunk arra, hogy hogyan fog kinézni akárhány millió év múlva. De ez csak egy nyers kép lesz, hogy kb. hogyan nézne ki akkor, ha a jelenlegi körülmények nem sokban változnának a következő x millió év alatt. Azonban a genetikai ismereteink gyors bővülése akár már egy évszázadon belül is komolyan beleszólhat ebbe a folyamatba (embertervezés, tesztrész-módosítás, extra testrészek kifejlesztése, vagy akár teljes alakváltoztatás, miért is ne), és akkor még nem szóltunk a nanotechnológiában rejlő, ma még akár teljességgel ismeretlen lehetőségekről, sem a robotikával, implantátumokkal való operálásról, és még ki tudja mi mindenről.


Ahhoz, amire a természetnek az ember megjelenése előtt évmilliókra volt szüksége, az ember megjelenésével ezer év is elegendő lett a fajnemesítés megismerését követően. Ez három nagyságrend időbeli változás. Ha ugyanez a tendencia marad, akkor a genetika és egyebek felhasználása mellett akár egyetlen év is elegendő lehet egy új faj kialakításához. Tehát véleményem szerint abszolúte meghatározhatatlan, hogy hogyan is fog kinézni akár az ember, akár bármely más ma létező faj akár csak ezer éven belül is, ez pusztán spekuláció, vagyis alap nélküli okoskodás, csak a fantázia szab határt neki.

2016. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a természetes szelekciót már legyőztük. Ezt úgy értem, hogy már nem az áll fenn, hogy a magasabb intelligenciával rendelkező, gyorsabb, erősebb legyőzi a természet kihívásait és életben marad, több utódot tud felnevelni. Szóval ezen a pontton nem igazán várható természetes evolúció olyan szinten mint korábban.


Ha az ember nem szól bele némi genetikai turbózással akkor nem igazán fogunk előre mozdulni. De 99,9%, hogy bele fog, mert a világegyetem meghódításához szükség lesz tökéletesebb emberekhez, mert úgy sokkal egyszerűbb.

2016. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ponton* emberekre*
2016. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Az emberré válás folyamatait alapvetően részekre lehet bontani. Ilyen a homo habilis, vagy a homo erectus. Ezek a fajok csak azért vannak megkülönböztetve, mert 1-2 millió éven belül jelentős változások mentek végbe anatómiai szempontból. Szükséges lehet tehát valahogy ezeket elosztani és különböző részekre bontani.


A következő faj, amit majd máshogy fognak megnevezni (több millió év múlva), az valószínűleg, már nem csak anatómiai szempontból fog különbözni. A technológiánk már napjainkban is megengedi, hogy testünket gépek segítségével manipuláljuk. Ez a jövőben sokkal jelentősebb lesz. 1-2 millió év múlva, a technológia lehetővé tehet majd olyan anatómiai változásokat is, amiket mi még csak elképzelni sem tudunk.

2016. ápr. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Embernek a Homo genus tagjait hívjuk. Korábban a Homo sapiens fajon kívül számos más emberfaj is élt a Földön, méghozzá többen akár egyidőben is. Pl. Homo erectus, Homo habilis, Homo neanderthalensis, Homo ergaster, Homo floresiensis stb.


Szerintem, ha a Homo sapiensből leváló lehetséges új fajra gondolunk, akkor az talán a Homo "technicus" lehet, ami elképzelésem szerint egyfajta kiborg. Mesterséges végtagokkal, mesterséges szervekkel, agy-számítógép interface-szel, feljavított érzékszervekkel, genetikailag módosított idegrendszerrel és esetleg egyéb módosított biológiai részegységekkel ellátott extrém hosszúéletű, nagytudású, társaival real-time online kapcsolatban lévő szuperlény egyfajta transzhumán létező, istenember lesz.


Feltéve, hogy megérjük, hiszen rövidesen kihalás fenyegethet minket a globális klímaváltozás, a globális túlnépesedés, a nagymértékű fajkihalás, élőhelypusztítás és környezetszennyezés miatt.

2016. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!